Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A "barátom" folyton beszólogat...

A "barátom" folyton beszólogat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A nyár nagy részét a baráti körömmel töltöttem. Egyik vasárnap mondtam, hogy most 1-2 óráig nem leszek, mert a családommal misére megyek. Azóta fent említett barátom úgy viselkedik velem mint egy értelmi fogyatékossal, valamint amikor találkozunk, mindig szóba hozza, hogy ez szerinte milyen ostobaság, és hogy neki már 5 éves kora óta nincsenek képzeletbeli barátai és hasonló beszólásokat. Ezelőtt nem is említettem a vallásomat. Mit tegyek hogy leáljon ? Bocs ha rossz kategória.

Normális válaszokat kérek !

15/f


2014. aug. 25. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg amíg felnő és megtudja mi az a tolerancia.
2014. aug. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
36%

Mi köze van a képzeletbeli barátnak a miséhez?


Amúgy meg az ő fejében a vallás egy hasznavehetetlen valami, amit csak azért találtak ki régen, hogy hülyítsék és kizsákmányolják az embereket.

2014. aug. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem barát az ilyen, aki még a másik hitét sem tiszteli. Le kell rázni.
2014. aug. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%
Teljesen igaza van, de ettől még egy bunkó. Egy kisgyereknek sem szólunk be, hogy "Mi van te kis pisis hülye, hiszel még a mikulásban?"
2014. aug. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ennyire nem kell lehordani, lehet életében most hallott ilyet először, hogy valaki misére megy.
2014. aug. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, fogadd el a véleményét és fordulj felé szeretettel. De közben nem inogj meg, ne billegj abban, ami vagy.
2014. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%
Vágd a képébe, hogy ropogós lesz és bűnös, akkkor kvittek lesztek.
2014. aug. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel én is így jártam, mikor megtértem. Addig okos voltam, jó fej voltam, majd ahogy Isten hívott, én pedig befogadtam a szívembe, ugyanazok az emberek szánakoztak rajtam, a durvábbik pedig ugyanígy beszólt, pedig előtte nem volt bajuk velem.

Tudod kérdező az a baj, hogy ezek a szerencsétlenek azt hiszik, hogy mindent tudnak. Azt hiszik, hogy TE őrültél meg és nem ők vannak az ismeret hiányában. Ők még saját maguk körül forognak, számukra csak az ÉN létezik. Imádkozz értük és Isten az ő életükbe is változást hozhat.

2014. aug. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Kedves kérdezö,


tudod hogyan rendeztem ebben a koromban, mint most Te vagy ha valaki ismeröseim, osztálytársaim közül hasonlóan viselkedtek?


Megkérdeztem öket, fejtsék ki véleményüket miért gondolkodnak így. Tudod sokan csupán bemagolják azt hogy van Isten, de már többet nem is tudnak.


Mások bemagolják hogy nincs Isten, de tovább már nem gondolkodnak. De ha megkérded öket miért hisznek, vagy miért nem hisznek sokszor hidd el érdekes beszélgetések kezdödnek.


Ha csupán roszindulatú csúfolkodóval állasz szemben, nem muszály hogy rosz ember legyen, lehet bizonytalan mint a kisgyermek a homokozóban. Lehet hogy valami bántja....ha nem kérdezed meg nem tudod meg :)

2014. aug. 26. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2014. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!