Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők miért ítélik el a...

A hívők miért ítélik el a melegeket?

Figyelt kérdés

A mai napig sok hívőt lehet látni, akik elítélik a melegeket, csak azért mert egy több, mint ezer éve íródott könyvben szerepel egy mondat, mely szerint férfi ne háljon úgy férfival, mint asszonnyal. Tehát a biblia szerint nő hálhat nővel? Az ugye nincs benne leírva.

Mint azóta kiderült a homoszexualitás nem választás, hanem születésétől kezdve az adott emberekben van. Én nem, nem betegség, mint sokan úgy gondolják.

Nem értem, hogy hogy lehetnek néhányan olyan elvakultak, hogy egy könyv alapján elítélnek más embereket, amikor maga a Biblia tiltja az egymás elleni bűnös gondolatokat...



2014. júl. 27. 14:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes vélemények. Én ismerek egy katolikus papot és a barátját is, nagyon rendes emberek.
2014. júl. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
76%

1. A Föld túlnépesedett, sőt ebben a k**** percben is többen lettünk.


2. Gondolom fogalmatok sincs róla, hogy más kultúrákban a meleg rokonok nagy szerepet kapnak a gyereknevelésben. Amolyan bébiszitterek (de jó kis magyar szó). Sőt nem tudom, hogy hallottatok-e róla, de sok gyerek él árvaházakban. Nekik nyilván jobb ott, mintha egy azonos nemű pár fogadná örökbe.


3. Vallásra, politikai nézetre és minden másra hivatkozva elítélni valakit vele született dolog miatt, iszonyatosan emberellenes. Ha ezt meg lehet tenni, akkor holnap meg lehet tenni nemzetiség alapján különbséget tenni pl.


4. A bibliára, mint az egyetlen istentől származó könyvre akkor hivatkozzatok, ha ezt bizonyítani is tudjátok, mert most csak egy a sok ezer vallási könyv közül.

2014. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Ozmium42 ***** válasza:
39%

Hozzáadok a vitához néhány szempontot.


1. Lehet-e természetellenesnek nevezni valamit, ami természetes körülmények között, spontán jellemző egy populáció bizonyos százalékára? Szerintem nem, de cáfoljon meg, aki elég felkészültnek érzi magát.


2. Szolidáris vagyok minden homoszexuálissal amiatt, mert egy veleszületett tulajdonságuk miatt piszkálják őket, a keresztények különösen agresszíven és sértő módon. Simán le lehet ebből vezetni azt is, hogy sokan eltitkolják, illetve a másik véglet, hogy szélsőségesen és deviáns módon kezdenek öltözködni és viselkedni (lásd: Pride). Teljesen érthető pszichológiailag. AZONBAN senki ne felejtse el, hogy létezik a homoszexualitásnak nem veleszületett formája is. Vannak emberek, állítólag főleg a színészek között, akik annyira erkölcstelen életet élnek, hogy egy idő múlva az ellenkező nem már nem elég, "izgalmasabb" vágynak. Érdekes, hogy a Biblia is megemlíti, hogy eredetileg hetero férfiak és nők "ferdülnek" el. Sajnos más helyeken nem fogalmaz ilyen egyértelműen, így félreértésekre ad okot. Sajnos sok keresztény azt hiszi, hogy minden homoszexualitás "tanult" (így javítható), akik pedig velük vitatkoznak, hajlamosak figyelmen kívül hagyni, hogy ilyen tanult, és valóban helyrehozható devianciák IS léteznek.

2014. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%

Emberek, én azt mondom, hogy biszex voltam, és öt éve kértem, hogy szabadítson meg, attól az órától nem dohányzom, a biszexualitásom a semmibe veszett három szeretőm volt egy időben és az írmagját is kioltotta bennem még csak a vágynak is attól kezdve; boldog családi életet élek feleségemmel és gyerekeimmel Istennek hála, ne mondjátok, hogy képtelenség Istennel megszabadulni egy olyan problémától, hogy melegség?

Egy igaz, élő Istenünk van, nem egy könyvünk vagy egy elvünk. Kérj, és adatik, hittel. Én egy bárány voltam, aki elcsatangolt, fennakadt, és bégetett. Az Úr eljött, és megszabadított. Dicsőség Neki és fiának, a mi megváltónknak, az Úr Jézus Krisztusnak! Kegyelem és békesség Nektek!

2014. júl. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Ozmium42 ***** válasza:
#14 A foglalkozásod véletlenül nem színész, vagy ilyesmi? :D
2014. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
14-es valami hitgyülis bérkommentelő lehet :D
2014. júl. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

kétség nélkül elhiszem, hogy ő hiszi amit.

És tény, hogy a "divat meleg" "meggyógyul". De egy igazi meleg nem fog :)

2014. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

ma 15:57


Nyilván nem, de a hívők fogalomrendszere eltér a tudományos szótárakétól, meg úgy általában a köznapi jelentéstől, ezt fel lehet nekik róni, csak semmi értelme.


Az érv elsőre megnyerő, de ugyanúgy használható megfordítva is. A fajtársak előnyben részesítik egymást, emberi közösségekben pedig a hasonlóbb viselkedésű számíthat nagyobb szimpátiára, legyen szó zenei ízlésről, foglalkozásról, hobbiról, vagy éppen szexuális beállítódásról. Ez a biológiai tulajdonság pedig azt eredményezi, hogy heterók kevésbé fogadják el a homoszexuálisokat, aminek lehetnek fokozatai- persze a meleglobbi csak a legszélsőségesebbet veszi górcső alá, mert ez az érdeke- de ugyanúgy a melegek előnyben részesítik a melegeket, a keresztények a keresztényeket, a bélyeggyűjtők a bélyeggyűjtőket.


Éppen ezért természetellenes az "elítélés" ellen is szót emelni. Kérdés melyik a nagyobb természetellenesség, a társadalom 95 százalékának a természetességével szembemenni (igazából 100,mert a melegek is így működnek) vagy pedig az 5 százalékával?

2014. júl. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Milyen hívőkre gondolsz? Keresztény hívő nem ítéli el,ha mégis,akkor nem keresztény,csak mondja.
2014. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem nagyon rossz színész lennék, és a hit gyülekezetet nem csípem. Megtérésemkor, újjászületésemkor nem voltam egyetlen gyülekezetnek sem tagja. A biszexualitásom nem hinném, hogy divathóbort lett volna, rabja voltam évtizedeken át, ahogy a dohányzásnak, a kicsapongásnak, a szeretőknek és a qrvázásnak is. Ez egyetlen kérésre a semmibe foszlott. Egy galamb szállt le mellém, nézett hosszú perceken át és állított meg akkor, mikor egy nagyon nagy bűn felé mentem az autómmal, most az lényegtelen, hogy mi volt, de köze van a biszexualitáshoz. Másik napon kértem a szabadítást, térdre rogytam, valami a földre húzott, egy galambokból álló csapat körözött közben, imádkoztam és egy megtisztított ember lettem abban az órában. Mondhattok bármit, de amit átéltem, Ti nem biztos, hogy átéltétek. Amit átéltem, azt én éltem át, és magyarázhattok bármit, és meghazudtolhattok bármennyiszer, az egy élő igaz Isten által halottak támadnak fel, vakok látnak, süketek hallanak. És ha egyetlen csoda sem történik, az sem jelenti azt, hogy a véletlen folytán vagyunk itt, és minden, ami van, tudatosan van, még ha értelmét nem is látjuk attól, aki kinyilatkoztatta magát népeken át, és rengeteg embernek.
2014. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!