Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hívők miért ítélik el a...

A hívők miért ítélik el a melegeket?

Figyelt kérdés

A mai napig sok hívőt lehet látni, akik elítélik a melegeket, csak azért mert egy több, mint ezer éve íródott könyvben szerepel egy mondat, mely szerint férfi ne háljon úgy férfival, mint asszonnyal. Tehát a biblia szerint nő hálhat nővel? Az ugye nincs benne leírva.

Mint azóta kiderült a homoszexualitás nem választás, hanem születésétől kezdve az adott emberekben van. Én nem, nem betegség, mint sokan úgy gondolják.

Nem értem, hogy hogy lehetnek néhányan olyan elvakultak, hogy egy könyv alapján elítélnek más embereket, amikor maga a Biblia tiltja az egymás elleni bűnös gondolatokat...



2014. júl. 27. 14:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
25%

Hogyne lenne benne, hogy asszon asszonnyal, de ezt szinte minden esetben idézzük is, egyszer talán megragad:


26. Annakokáért adta őket az Isten tisztátalan indulatokra; mert az ő asszonynépeik is elváltoztatták a természet folyását természetellenesre:

27. Hasonlóképen a férfiak is elhagyván az asszonynéppel való természetes élést, egymásra gerjedtek bujaságukban, férfiak férfiakkal fertelmeskedvén, és az ő tévelygésöknek méltó jutalmát elvevén önmagokban.

Róma 1


Nem ítélek meg egyetlen meleget sem. A cselekedetét ítélem meg, nem az embert. A másság természetellenes mindenfajta könyvtől függetlenül. Vallási alapon Jézus sokkal nagyobb deformitást javít ki a mai napokban is. Tehát egy hívő melegnek nem probléma a melegsége, hanem áldás ezáltal, mert olyat tapasztalhat meg, amit kevés embernek adatik.

2014. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%

"A mai napig sok hívőt lehet látni, akik elítélik a melegeket, csak azért mert egy több, mint ezer éve íródott könyvben szerepel egy mondat, mely szerint férfi ne háljon úgy férfival, mint asszonnyal. "


Szerintem itt az ok okozatot meg kellene cserélni.

Nem hiszem, hogy elsődlegesen a könyv miatt utálják a melegeket.

A könyvet inkább szintén felhasználják az utálathoz néhányan.

Azt sem gondolom, hogy a melegek utála a cél a fanatikus oldalon. Inkább a szexualitást kezelik rosszul.

2014. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
64%

A szexuális tudatlanság tragikus léptékű, és a hívők különösen közéjük tartoznak. Mivel "bűn" szinte egyik sem olvas el egy könyvet sem a témában. Sokuk a bibliából indul ki, amelyik gyakorlatilag pár előítéleten kívül gyakorlatilag használhatatlan szexológiai szempontból.

az meg a legalja, hogy imádsággal akarják "gyógyítani" a homoszexualitást.

Teljes a tudatlanság/képzavar, és ha ehhez kicsit homofób is, akkor aztán isten nevében lehet őket elítélni. Sokuk ilyen. Sokuk meg nem. Ne általánosítsunk.

Szerencsére egyre több hívő kezdi felismerni, hogy mikor kell a bibliára hallgatni, és mikor totál más könyvekre.

2014. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
Mert ostobák.
2014. júl. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
52%

Nem vagyok hívő, de elég nyilvánvaló, hogy fajunk léte a heteroszexuális kapcsolatokon nyugszik, amit- lehet ezzel újat mondok- egy hívő isteni törvényként, rendként magyaráz, az elnevezés mellékes.


Innentől kezdve nem túl bonyolult logikai folyamat levezetni, hogy aki nem heteroszexuális, az vét az isteni törvényeknek vagy mi a fenéknek. (nem is értem te hogy nem jutottál el idáig).


Amúgy a melegek sokkal jobban utálják a hívőket.

2014. júl. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
64%

hehehehe. Az összes értelmes válasz lepontozva.

Tudom, hörögve kellett volna átkoznom őket, és a biblia mindennek felettségét hirdetni, akkor tuti másképp lenne.

Csak ugye több könyvet is nyomtattak, és el is olvastuk :)


Pl. az is benne van, hogy a népesség cirka 5% körül homoszexuális, így nem igazán jelent veszélyt a fajunk fennmaradására :)

Nah ezért súlyos a tudatlanság...

2014. júl. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%

Mindenki felpontoztam, aki le lett pontozva...

Sziasztok:)

2014. júl. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
50%

"Pl. az is benne van, hogy a népesség cirka 5% körül homoszexuális, így nem igazán jelent veszélyt a fajunk fennmaradására "


Ki beszélt itt veszélyről?

2014. júl. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
65%

A fajunk létét hoztad fel.

A fajunk létét nem fenyegeti a homoszexualitás.

2014. júl. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Fajunk létét felhoztam, csak míg én azt írtam, hogy "fajunk léte a heteroszexuális kapcsolatokon nyugszik" (ha nem értenéd a d.gásról van szó férfi és nő között), addig te a homoszexuálisok feltételezett arányszámáról írtad azt, hogy nem veszélyezteti fajunk létét, ami biztos így van, csak erről senki nem beszélt.
2014. júl. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!