Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ítélik el annyian a...

Miért ítélik el annyian a melegeket?

Figyelt kérdés

Nem a seggriszálós, melegfelvonuláson dajdajozó melegekre gondolok.

Hanem az olyanokra, akik teljesen normális, és barátságos emberek, de közben melegek is.

/Habár szerintem a melegfelvonulásokon riszáló fazonok közt is van normális/.

Ha egy baráti társaságban /egyébként főleg a tinikről beszéle/ kiderül, hogy valamelyikük homoszexuális, azt vagy megutálják, vagy elkezdik híresztelni a dolgot, és az adott személy nevetség tárgyává válik?

Miért bánnak olyan gorombán a ferde hajlamú tinikkel a kortársaik?

Senkinek nem ártottam én sem, próbálok barátságos lenni mindenkivel, és akkor sem másznék rá egy hetero srácra, ha tetszene.

Nehezen, de tudomásul veszem, hogy neki a lányok kellenek, és punktum.

Mért nem vállalhatom fel, hogy fiúk is, és lányok is bejönnek egyaránt?

Mindenhol ujjal mutogatnának rám, kinevetnének, kiközösítenének, még azok is, akik teljesen jóban voltak velem régebben.

De miért?

Miért olyan nagy dolog ez?

Ha normális, és szerethető, mért nem lehet, azzal a tulajdonságával együtt elfogadni, hogy ferde hajlamú?

Nem értem. :(


2014. febr. 7. 16:53
 1/10 anonim ***** válasza:

-talán mert sokan divatot csinálnak belőle

-talán mert természetellenes

- talán mert senkire nem tartozik a nemi hovatartozásunk, és ennek ellenére a melegek rögeszmésen azt hiszik, hogy muszáj el mondani mindenkinek, hogy ő más. (csak tudnám minek kell ezt hangoztatni)


Csak megjegyzem: Van egy jó barátom, aki normális, jófej, humoros. Általános iskolában már osztálytársak voltunk. Több mint 25 év után, véletlenül jöttem rá, hogy meleg. SOHA egy szóval nem mondta senkinek, soha nem hivalkodott vele, soha riszálta magát. Focizott, rendes férfi munkája van.. Mivel nem a nemi életével volt elfoglalva sem ő sem mi, így továbbra is jó barát. Mit érdekel engem, hogy kivel bújik ágyba, attól még jó ember. Csak ne részletezze...


Kérdezlek.. Minek mutogatni, hogy meleg vagy? Komolyan ki kíváncsi erre?? Senki. Lehet melegként is normális életet élni. Én heteroként sem nyalok-falok senkit az utcán, ami meg a lakásban történik 4 fal között.. nos ott felvállalhatod magad.

2014. febr. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert sokan nem tudják elfogadni a másságot. Ha melegekből lenne a több, és ők mutogatnának a heterókra, abból is hatalmas botrány lenne. Jó lenne, ha végre mindenki felfogná, nem vagyunk egyforma beállítottságúak (nemileg se), és a maguk dolgával törődnének. Szerintem az a nevetséges, hogy valaki a 21. században még mindig csak ennyire képes.
2014. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1-es:

Kicsit rosszul esett a válaszod..

Az nem természetellenes, hogy valakik képesek depresszióba üldözni valakit, csak mert unatkoznak?

Ez inkább a természetellenes.

Én biztos nem nyalnám-falnám az azonos nemű párom.

De ha megfogják egymás kezét az utcán, vagy ha szólídan váltanak 1-2 csókot..persze,a homofób hajlamú embereknek már az is nyalás-falás,pedig amit néhány hetero pár leművel..

És nem mondogatnám mindenkinek, h én meg meleg vagyok.

Csak ha minden ferde hajlamú fel tudná vállalni a másságát a társai körében úgy, hogy ne kéne utána félnie, h mikor támadják meg az utcán, mert ez meg az továbbadta, hogy ő meleg.

Mind1, reggelig regélhetnék erről, akkor se változna semmi.

2014. febr. 7. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok


Nézd, én nem sértésnek szántam, csak leírtam, hogy mik lehetnek az okok ami miatt nem szívelik páran a melegeket.

A természetellenességet én személy szerint úgy gondolom, hogy a természetes az volna ha férfi- nő kapcsolat van. Végül is-e két nem az aki képes szaporodni, hogy az emberi faj fennmaradjon (biológiai értelemben)

Azt, hogy mások gonoszak, és depresszióba kergetnek valakit.. ez egy viselkedés..Meglehet tanulni védekezni ellenük.


Ha kíváncsi vagy a személyes véleményemre, nos leírhatom azt is.

A természetellenességet már megindokoltam.

Amúgy semmi bajom a melegekkel mert nem érdekel a nemi életük. Nyáron voltam egy olyan esküvőn ahol 2 nő házasodott össze. Velük sincs semmi bajom (kollégáim egyébként) mert kulturáltak, kedvesek.

Írtam a gyerekkori barátomról is. Ma is ugyanúgy szeretem, mint akkor amikor rá nem jöttem, hogy meleg..


De én nőként ( boldog kapcsolatban élőként) nem csak meleg pároknál, de hetero pároknál is nem tartom normálisnak ha az utcán csókolóznak, taperolják egymást. Ez nem tartozik senkire. A kézfogásról nincs véleményem mert nap mint nap látok kézen fogva sétálni heterokat , melegeket, ez már nekem fel sem tűnik..


De ahogy korábban is írtam.. Senkire nem tartozik a másik ember nemi élete.. Mindenki tartsa meg azt a 4 fal között.


Még valamit: Szerintem Magyarországon nem lenne ennyire ellenszenv a melegek iránt ha nem provokálnák az embereket az évente megrendezett meleg parádéval... Ebben az esetben képtelenség ketté választani azokat akik amúgy rendesek, kulturáltak azokkal akik ott lihegnek a parádén.. (azért az már tényleg gyomorforgató ami ott megy)

2014. febr. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem csak a melegeket, a legtöbb embert kiközösítik, ha más, mint a nagy átlag. Ez a világ egyik nagy problémája, ebben nem csak a melegek szenvednek, hanem még milliónyi másik ember.
2014. febr. 8. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A VÁLASZ EGYSZERŰ:

Mert sok uninteligens ember van!

2014. febr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

"-talán mert sokan divatot csinálnak belőle "


Elmondanád nekem okostojás, hogy egy szexuális orientációt hogy a fenébe lehet "divatból" űzni? Mert bizony a szexuális orientációnak ahhoz az ég világon SEMMI köze, hogy az ember hogy öltözködik. Vagy szerinted egy lány divatból lefekszik egy másik lánnyal? Ennyi erővel a heteroszexualitást is lehetne divatból űzni.....az eszem megáll mik vannak.


"-talán mert természetellenes"


A homoszexualitás, mint szexuális orientáció, több mint 60 gerinces emlős fajnál megtalálható az állatvilágban, valamint az embereknél is. Bizonyították. A homofóbia csak egyetlen egy fajnál van jelen, az embernél. Akkor melyik a természetellenes?


"- talán mert senkire nem tartozik a nemi hovatartozásunk, és ennek ellenére a melegek rögeszmésen azt hiszik, hogy muszáj el mondani mindenkinek, hogy ő más. (csak tudnám minek kell ezt hangoztatni)"


Hol hangoztatja? Kicsoda? A tököm tele van már az efféle általánosítós idióták miatt. Az a max 10 perces hír az, hogy bemondják, hogy felvonulás van? Ember, mit foglalkozol vele ha taszít?

Vagy ha neadjisten van egy ismerősöd aki meleg, és ezt csinálja, akkor MI A FENÉNEK kell az egész meleg társadalomra ezt ráhúzni?

Egyébként meg nem tudom ki mutogat micsodát. Én nem láttam még homoszexuális párt nyíltan kézen fogva menni, csókolózni, vagy szexelni, heteroszexuálist viszont annál többet...Az nem undorító, amikor egy heteró pár a buszon, vonaton, vagy akárhol a többi embert magasról lekakálva már majdnem az orgazmusig jut, nyalják falják egymást jól hallható hangok kíséretében, nyúlkálnak ide-oda? Erre szerinted ki kíváncsi? Mert ÉN NEM. És még sok ember sem. Ők tesznek rá, hogy ez kiben kelt undort.


Meleg létemre pont a magadfajta atommarhák miatt nem mutathatom ki a párom iránti érzelmeimet akárcsak egy kézfogás erejéig (többi normális meleghez hasonlóan), mert ti elvárjátok azt, hogy vadidegen emberek az érzelmeiket letagadva a TI komfortérzeteteknek megfeleljen. Ez nem más, mint primitív emberi ostobaság.

De hát tudjuk...melegek kézen fogva mennek az már nektek reklámozás, de a parkok nem annyira eldugott részein k*ró heteró párok teljesen normálisak....Mert bizony én ilyenből láttam már többet is, ráadásul fényes nappal.



Kérdező, Magyarországon sajnos még mindig dívik az a felfogás, hogy azt kell nézni, hogy a másik mit kivel miért hogyan csinál. (persze tisztelet a kivételnek) Szerintem az emberek egyre jobban kezdik ezt elfogadni, ami jó dolog. Az olyan homofób idiótákkal, akik az ország másik feléből képesek azért felmenni Budapestre, hogy a kordon mögül köpködhessenek, nem kell foglalkozni. Rossz lehet nekik, ilyen személyiséggel 1 testben élni. Gyűlölködjenek csak, de ők érzik rosszul magukat a gyűlölet miatt, nem pedig az a személy, akit gyűlölnek. :) Le lehet pontozni, nem érdekel, de rengeteg heteroszexuális (tiszt. kiv.) baromi igazságtalanul "bánik" a melegekkel, és undorítóan kétszínűen.

2014. febr. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Időpont ma 18:57-nek


elmondom neked okostojás.

-talán mert sokan divatot csinálnak belőle "

Ne mond már nekem, hogy sokan nem divatból csinálják. Ismerek több fiatalt is, akik bár heteronak vallják magukat "de olyan menő dolog" egy másik lánnyal smárolni, szexelni..Kérdezz ki pár fiatalt. Vagy nem divat az, amikor 12 évesen azt mondja, hogy ő márpedig bi vagy meleg, vagy leszbi??


-talán mert természetellenes"

ne gyere az állatvilággal. Mi nem állatok vagyunk. Az állatvilágban ha az anya nem képes ellátni a kölykét akkor megöli. Vagy ha a hím elfoglalja a másik hím helyét, akkor annak kölykeit megöli.. Ha szerinted okoska, természetes, mert az állatvilágban is előfordul, akkor természetes az is ha megölöm a másikat , hiszen az állatvilágban ez is természetes.

"- talán mert senkire nem tartozik a nemi hovatartozásunk, és ennek ellenére a melegek rögeszmésen azt hiszik, hogy muszáj el mondani mindenkinek, hogy ő más. (csak tudnám minek kell ezt hangoztatni)"


Hogy nem hangoztatják?? Nem csak a meleg felvonulás miatt van ez.. Hány kérdést olvasol csak itt a gyakorin, hogy

"meleg vagyok, hogy mondjam el etc.." és hány kérdést hogy

"heteró vagyok, hogy mondjam el etc"

Azt hogy neked mi van tele az engem nem érdekel. De ha már voltál olyan okoska, hogy kiemeld pár mondatomat akkor elolvashattad volna azt is, hogy az utcán nyalást-falást nem csak melegeknél undorító hanem heteroknál is.. Ezt miért nem olvasod el?? (ja ezt már észre sem veszed??)


Ahhoz képest , hogy itt pattogsz, hogy ki hangoztatja a melegségét, magadra is mutogathatnál.. (meleg létemre... na ez mi ha hangoztatás.... Kit érdekel a nemi hovatartozásod.. engem nem? és sok embert sem..


Csak megjegyzem. Én láttam már meleg párokat szeretkezni nyilvános helyen.. Elég ha estefelé elsétálsz a Margit szigetre... De leírom LASSAN hátha így felfogod:

Ezt a fajta nyilvános viselkedés egyaránt undorító melegeknél és heteroknál is..


Nem kell válaszolnod, mert nem érdekel a mondandód...

2014. febr. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Azért a #7-es válaszoló visszajelzése tetszett. :)
2014. febr. 12. 20:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert a heterók számára undorítóak a melegek. A melegek számára meg a heteroszex undorító. Csakhogy a közízlés a heterók pártján áll. Ilyen egyszerű.
2014. dec. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!