Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az Ószövetség...

Miért van az Ószövetség ennyire tele gyilkosságokkal?

Figyelt kérdés
Elkezdtem olvasni a Bibliát az elejétől, mert nem akarom úgy elutasítani, hogy van Isten, hogy közben nem tudom pontosan, hogy miért gondolom így, persze ha nem lenne ilyen, feltételeznem kellene, hogy létezhet, de nem ez a lényeg most. A Kivonulás könyvénél már több százezer halálon voltunk túl, amit Isten rendelt el, ezeket gondolom végre is hajtották, sőt az Ószövetség még törvénykönyvként is szolgált, tehát nem értem, miért változott ez meg, miért nézzük úgy ezeket a borzalmas törvényeket, mintha valamilyen elvont jelentésük lenne, és Isten, aki szeret mindenkit, miért sugalmazott volna olyan dolgokat, amik ennyi halálért és szenvedésért lesznek felelősek mire megértik őket?
2014. júl. 11. 20:56
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Miért sugalmazott Isten olyan törvényeket amik gondolkodástól és kortól függenek? Csak arra enged ez következtetni, hogy ez a megoldás szerinte is a helyes megoldás volt.
2014. júl. 12. 14:29
 22/25 xeniah ***** válasza:
100%

"Csak arra enged ez következtetni, hogy ez a megoldás szerinte is a helyes megoldás volt."

Az teljesen nyilvánvaló a Bibliából, hogy mi Isten szerint a helyes megoldás, ezt az utat mutatta be Jézus Krisztus. Isten eredeti tervében nem szerepelt a bűn (erőszak, gyilkosság, válás, a másiknak való ártás stb.), ezeket viszont az adott kornak megfelelően kezelni kell, mivel az ember a bűn útját választotta. Abban a korban ez a megoldás volt emberileg a legjobb, ha előálltál volna egy mai javaslattal (menjen az erőszakoló börtönbe, a lány pedig szabad), az akkori emberek ezt teljesen igazságtalannak tartották volna, mert a lány élete tönkre lett téve, soha nem mehet férjhez, és ennek fejébe semmilyen elégtételt nem kap, a férfi meg börtönbe megy, aztán 1-2 év múlva szabadulhat és folytathatja az életét, mintha mi sem történt volna. Az ószövetségi törvények egyébként haladó szellemű törvények voltak abban a korban, védték a nők jogait is, szemben az akkor szokásos többi nép törvényeivel. Nézd meg pl. a mai világban a legtöbb muszlim országban ha egy nőt megerőszakolnak, mindig a nő a hibás, és egyes országokban ki is végzik őket emiatt.

2014. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A Biblia és az Ószövetség értelmezéséről egy jó írás:

Fabiny Tibor: Ami változik és ami/Aki örök a Szentírásban

[link]


A Biblia központi személye és hitelesítője Jézus Krisztus. Érdemes előbb az Újszövetség könyveit elolvasni. Aztán lehet szemezgetni az Ószövetségből is, pl. a Zsoltárok könyve, stb.


Fontos szimbólumok vannak, melyek összekapcsolják az Ó- és Újszövetséget. Pl. Ábrahám feláldozni készült fiát, Izsákot (végül Isten leállította) vs. Jézus Krisztus kereszthalála.


Vagy pl. Isten nagyon fontos tulajdonsága, hogy Ő a Szabadító, azaz nem az ember saját erőfeszítései szabadítják meg, hanem maga Isten. Isten megszabadította (fizikailag) az elnyomott zsidókat az egyiptomi fogságból, Mózes vezetésével. S mit olvasunk az Újszövetség első oldalán (Máté ev.)?:

„1,21 Szűl pedig fiat, és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből.”

A Messiás szó jelentése: Felkent, görögül: Krisztus. Jézus jelentése: Szabadító vagy „Isten a szabadító”.

Tehát Isten ilyen macho Isten, Ő maga szereti megszabadítani :) népét.


Pl. Zsolt.

50,15 És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.


14,4 Nem tudják-é ezt mind a gonosztévők, a kik megeszik az én népemet, mintha kenyeret ennének, az Urat pedig segítségül nem hívják?

14,5 Majd rettegnek rettegéssel, mert Isten az igaz nemzetséggel van!

14,6 A szegénynek tanácsát kicsúfoljátok, mert az Úr az ő bizodalma.


Róm 10,13

“Aki segítségül hívja az Úr nevét, üdvözül.”

2014. júl. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Ne ölj" szólt a parancs Istentől,..."a kinél nincs változás, vagy változásnak árnyéka." és az Istentől távol levő ember mészárlásokba, áldozásokba kezdett és Istennel takarózott."


Igen,erről van szó.Jézus egyértelműen felhívta a figyelmet,hogy mit csináltak rosszul az Ószövetségiek.


Péter! Te csak a gyilkosságokról beszélsz.Az igazságszolgáltatás azért nem állja meg a helyét,mert nem csak azokat sújtotta "Isten" halállal,akik gyilkoltak,hanem olyanokat is,akinek nem az volt a bűnük,de még ártatlanokat is.

2014. júl. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Ezért ekkora bestseller ez a könyv.:)

Pénz,hatalom,szex,bosszú.....

2014. júl. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!