Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a velemenyetek jehova...

Mi a velemenyetek jehova tanuirol?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 14:56
1 2 3
 21/29 Pendulum92 ***** válasza:
gondolatok*
2014. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Kvasnika László1973 ***** válasza:
60%
Kedvs kérdező azt kérdezed mi az emberek véleménye Jehova tanúriol. Én is kérdezek tőled valamit szeretettel. Neked mi a véleményed önmagadról és azokrol akiknek folyamatosan véleményük van másokról, egy kis figyelem miatt, egy kis szereplés miatt...stb. A másik kérdésem az hogy mi az Isten Neve??? Mert Isten Neve bizony Jehova. Nem úr és nem Atya hanem Jahve, ami magyarul jeova. Ezt a Nevet Mózesnek jelentette ki Isten az égő csipke bokornál amikor kiválasztotta őt arra hogy a népét kivigye Egyiptom földjéről. Tehát Isten saját maga adta ezt a Nevet és azt mondta hogy ez a Neve örökre így szólitsák Őt nemzedékről nemzedékre. Aki hisz Istenben és engedelmeskedik is Neki és szereti is az Istent, az az Ő parancsolatait megtartja. Abból tudjuk meg hogy Istent szeretjük ha az ő parancsolatait megtartjúk. Isten mag jelentette ki a Mennyből hogy Jézus az ő szeretet Fia. És ha te vagy más ezt állitja akkor tanúsitja azt amit Isten mondott ,hogy Jézus az Isten Fia, tehát ha tanúsitom hogy Jézus az Isten Fia és feltámadt a halálból, akkor mi vagyok én vagy aki hisz ebben és az emberek elött megvallja azt amit Isten állit???? Tanú vagyok tanuk vagyunk. És az Isten neve mi???? Jehova, akkor mik vagyunk???? Bizony Jehova tanúi . Akkor is ha ez néhány embernek nem tetszik. Pedig ez az igazság. Akkor most a kérdésed az hogy mi a véleményem rólad?? Az a véleményem hogy Jézus drága árat fizetett érted, és tisztelem az életedet, szeretlek mint embertársamat, mint Krisztus gyermekét ha csak úgyan a gyermeke maradsz. Dicsősség Istennek Jézus Nevében értetek
2014. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Kedves kérdező ne azt kérdezd hogy mi a véleményûk az embereknek Jehova tanúriol, mert ez téged nem visz elöbbre azörökélet felé. Magadnak tedd fel a kérdésthogyneked mi a véleményed az örökéletről. Akarsz ott lenni a az eljővendő Királyságban ???? Ha igen térjmeg ésm maradj a kijelőlt úton. Hogy az mi? Jézus azt mondta : én vagyok az út az élet és az igazság, senki se mehet az Atyához csak is én általam. Ez az jelenti hogy amit az Atyától hallott azt elmondta nekünk nekûnk pdig meg kell tartani az ő parancsolatait. Az ige azt írja mindenki abból tudja meg hogy szereti az Atyát hogy az ő parancsolatait megtartjúk. Az Ő parancsolatai pedig nem olyanok amiket nem lehet megtartani. Hiszen két fő parancsolat van az első szeresd Istenedet, teljes szívedből, és teljes elmédől. A második parancsolat ehez hasónló, szeresed felebarátodat mint önmagadat . Az a lényeg ebben ha szeretjük az embertársainka akkor nem teszünk fel olyan kérdést hogy mi amvéleményetek Jeova tanūriol. Hiszen testvérek vagyunk az Jézusban. Miért kérdezzek mástõl a testvéreimmel kapcsolatban amikor kérdezhetek az Atyától is, az igén keresztül. Az ige ezt ezt īrja a gyümölcseikről ismeiek meg őket. Kedves kérdező, figyeld a gyümölcsöket amiket teremnek a mai ,,keresztények,, fel fogod ismerni Isten útmútatását az életedben. Ezt úgy tedd hogy közben te magad is teremj gyümölcsôt, mert ha nem teszed akkor jusson eszedbe az igéből az elszáradt fûgefa . És még egy igei rész ne nézd a te felebarátod szemében a szálkát mikor a tiédben gerenda van,..... áldjon meg az Isten kivánom teljes szívemből. Az igének ne csak a hallgatói legyünk hanem a megtarói is . Ami még nagyon fontos lesz a ,,hitéletedben,, az az hogy tudd a teljes igazságot, ezért kérlek īrj nekem vagy keres meg facebookon. És beszéljünk Istenről hogy elnyerjük az örökéletet. A nevem Kvasika László íGy keres a facén és beszêlünk Istenről szia
2014. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
En nem az orok eletrol beszelek hanem arrol hogy mi az emberek velemenye!!
2014. jún. 10. 18:04
 25/29 KZitus ***** válasza:

Bocsi kedves kérdező :)


Kedves" Pendulum92 nevű "


Mivel bővebben kifejtetted a kommentedben a gondolataidat, talán így már értem mire gondol(hat)tál.

Igen, értem, hogy miért láthatod ezt a dolgot így. De ez az idézett bibliai részben szépen meg van magyarázva.

Mondok egy példát: ha egy csillagászt, biológust, vagy bármelyik olyan tudóst megkérdezel egy témáról, amelyiken már jó ideje dolgozik, arról valószínüleg csak egyféle képen tud beszélni, esetleg többféle oldalról megközelíti, hogy erthetőbb legyen. De a végeredmény ugyan az lesz.

Nem fog másat mondani, csak azt, amit fölfedezett, és ahhoz ragaszkodni fog.


Ha a föld teremtéséről beszélgetnék veled, csak azokat a dolgokat tudom elfogadni, amelyeket a Biblia leír vele kapcsolatban. Az emberek által "tudományosan" leírt dolgokat csak akkor tudom elfogadni, ha az nem cáfolja a Bibliában leírtakat.

Erre is írok egy példát:

A tudomány azt állítja, hogy a Föld sok sok millió éves lehet. Ezt el tudom fogadni, mert ezt a Biblia nem cáfolja.


És persze a világ bármelyik részén beszélgetsz egy tanúval, mindig ragaszkodni fogn a Bibliából tanultakhoz. Ez az egyik ismertetőjelünk. A tanítás egységes a világ bármelyik részén. Jézus azt mondta(Pál levelei is erre ösztönöznek), ez lesz a tanítványainak egyik ismertető jele.


"Az az érzésem néha a tanúkkal kapcsolatban, hogy nem mondanak saját véleményt."- attól függ miről?

Ha bibliai témáról van szó, akkor csak az ott tanúlt és megyőződött véleményemhez ragaszkodom. Persze ez nem jelenti azt, hogy mások véleménye ellen kifogásom lenne. Mindenki abban hisz, amiről meg van győződve. De azért gondolj arra, hogy naponta több mint 700 ember addja át az életét Istennek, ami azt jelenti (többek között), hogy többé nem önmagának él, mint addig, hanem Krisztus érdekeit tartja fontosabbnak. Ennyi embert nem lehet , hidd el, az orránál fogva vezetni, hiszen szabad akaratából lesz bárki is Jehova tanúja. Lehet, hogy ők meggyőződtek valamiről? Ezt csak ők tudják. De bárki megtudhatja, ha veszi a fáradságot.

2014. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Igen mindenki abban hisz amiről megvan győzödve. Én Istenben hiszek mert meg vagyok győződve rola hogy van. És hiszem azt hogy Jézus az Isten fia és hiszek abban hogy feltámadt. És hiszem hogy az Isen minden értelem felett áll. Ezért neki engedelmeskedve nem támaszkodom a saját értelmemre, hanem Istentől kérek bölcsességet tanácsot.... És azt fogadom el amit ő mond. Sok ember tévesen van meggyőzödve sok dologról és abban hisz. Tehát a hitük tévtanitásora épül ezáltal saját magát csapja be az az ember aki a saját elméjére támaszkodik.
2014. jún. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Pendulum92 ***** válasza:

Kedves Kvasnika László1973,


Mondanál példát, ki támaszkodik Isten bölcsességére, és ki az értelmére?

2014. jún. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Pendulum92 ***** válasza:

"Mondok egy példát: ha egy csillagászt, biológust, vagy bármelyik olyan tudóst megkérdezel egy témáról, amelyiken már jó ideje dolgozik, arról valószínüleg csak egyféle képen tud beszélni, esetleg többféle oldalról megközelíti, hogy erthetőbb legyen. De a végeredmény ugyan az lesz.

Nem fog másat mondani, csak azt, amit fölfedezett, és ahhoz ragaszkodni fog. "


Szinte minden tudós más véleményen van. Vannak úgymond klikkek, de ritka az olyan tudós, aki a másikét minden részletében elfogadja. Kivétel, ha az a dolog mondjuk egyenletekkel tökéletesen alá van támasztva, vagy már ezer megfigyelés alátámasztja. De az is lehet, hogy egy egészen új dolog kerül napvilágra, ami jobban leírja a megfogható világot, mint az előző. A tudomány a megfogható dolgokat akarja megismerni.

A tudomány képlékeny, már az nagy bumm elmélet is meg van haladva, mert találtak egy olyan dolgot, ami még jobban leírja a világegyetemünket.(talán multiverzum az elmélet neve). Vagy is az alapvető következtetések megmaradtak, de a hiányosággokra fókuszálva, pl. mi volt előtte, találtak egy lehetséges megoldást.



Az többire reagálva:



Én elfogadom, hogy nektek ez a meggyőződésetek. Egy másik kérdésben idéztem buddhát: "A Holdra mutató ujj nem a Hold!" (Ha nem is tökéletesen pontos az idézet, de ez a lényege)

A Biblia nem lehet az igazság, hanem maximum arra mutat. A Biblia egy könyv, ami valamire mutat. De nem az ujj a Hold, az igazság!


Nekem az a meggyőződésem, hogy mindenki csak találgat, biztosat senki sem tud. Innentől kezdve nem tudom elfogadni azt, hogy valaki az igazság egyedüli birtokosának kiáltja ki magát, akár ember, akár egy egész szervezet.



Tehát ha a Biblia csak egy ujj, ami mutat az igazság felé, egy másik elmélet, ami rá támaszkodik is lehet az igazság, senki nem tudja eldönteni, melyik ezek közül az az egy. Vagy is el tudja, de az csak egy gondolat marad.


Én ezt keresem. Keresem, nem jelentem ki, hogy tudom.

2014. jún. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 Kvasnika László1973 ***** válasza:
Nem az a fontos hogy nekünk mi a véleményünk az emberekről. Az számit hogy Az Istennek mi a véleménye mirolunk. Hatalmas a kegyelme de nem végtelen, egyedül a szeretete végtelen. Térjünk észhez és forduljuk oda Istenhez. Csak ennyit kell mondai :Mennyei Atyám Jézus Szent Nevében kérlek bocsáss meg nekem és vedd el tőlem a bűneimet. Isten senkit nem hagy válasz nélkül, mert Ő maga a Szeretet
2014. jún. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!