Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok mi a véleményetek...

Reformátusok mi a véleményetek a Katolikusokról?

Figyelt kérdés
(Katolikus vagyok)

2014. máj. 14. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Irigylik a "csicsát". Legalábbis többször hallottam beszélni reformátusokat, és általában sosem lényegi indokora hivatkoztak, hanem oda lyukadtak ki, hogy a katolikusoknál mindig minden túldíszített, csicsás, és blabla. Mást nem tudtak mondani.
2014. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Most ez komoly kérdés?

Te mit gondolsz a reformátusokról?

Egy Istenben hiszünk, innentől kezdve minden mindegy.

2014. máj. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%
A kérdést úgy tedd föl, hogy Biblia olvasó reformátusnak mi a véleménye? Mert nem mindegy. Egy hobbikereszténynek fogalma sincs Istenről és úgy az egészről.
2014. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Református vagyok,nem igazán értem a kérdést de megpróbálok valami érthető választ adni.

Amivel nem értek egyet az "bálvány" a gyakori keresztvetés és a halott "kultusz". Ezek azok a dolgok amelyek idegenek számomra,ja meg a túlzott Mária imádat.

Vannak Katolikus jó barátaim de soha nem beszéltünk egymás vallásáról,én elfogadom az övékét ők meg az enyémet.

Kb ennyit mondhatok. A hit alapja mindkettőnek ugyan az nagyjából.

2014. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom mire gondolsz, de barátaim 95%-a katolikusnak mondja magát. Igazából azon szörnyedek el, amikor elmennek bulizni, részegre isszák magukat(meg miegymást is csinálnak), majd azt mondják, hogy megyek meggyónom a papnak. És ezzel minden el van intézve.(Persze én sem vagyok jobb náluk(nekem más bűneim vannak)).

Meg az nem tetszik, hogy szentekhez imádkoznak. Jehova tanúi még Jézushoz sem mernek imádkozni, a katolikusok meg "szinte bárkihez". De amúgy nekem nem ellenszenvesek, mármint nem mondom meg nekik, hogy hogyan éljenek, mivel van Bibliájuk, abban benne van minden. Ha meg úgy vesszük, ők is elfogadják Jézus váltságáldozatát, szóval...

2014. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Amivel nem értek egyet a katolikus vallásban az a szentek imádata és a Szűz Máriához való imádkozás ( nem írja a Biblia, hogy Istenen kivül máshoz imádkozzunk ).


A templomaikat viszont szebbnek tartom mint a reformátusokét. Nem a külsőségek a fontosak....

2014. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Hát a mai világban a vallás fontossága már nagyjából mindenki számára nélkülözhető,miközben pár száz éve meg a vallás szabta meg,hogy ki melyik rétegbe tartozik ma meg nevetnek,azon az emberen,aki letérdel imádkozni. A mai életben nagyon de nagyon kevés ember ismeri igazán még csak a saját vallását is. Nagyon sok okoskodó is van,aki közben még templomban sem volt de már úgy tud mindent mint annak a rendje. A vallás nem egy dolog,amit meg lehet fogni nem egy tulajdonság a vallás mindenki belső lelki világa,hogy ki melyik valláshoz köti magát nagyjából ez is határozza meg az ember jellemét de persze ez mára már elvault gondolat menet. Ma már a megkeresztelt gyerekek is ott káromkodnak meg erőszakoskodnak,ahol tudnak,templomba egyik se jár bibliát,vallási könyveket egyik se olvas,imádkozni egyik se imádkozik semmi de,ha utána megkérdezed,hogy milyen vallású vagy a válasz:én keresztény vagyok. Látjátok milyen elkorcsosult a mai vilg. Ma már mindenki szarik a vallásra senkit nem érdekel régen meg a valláson múlt az emberek élete manapság meg mikor eljön a karácsony mindenki mindenre gondol csak Jézus születésére nem. A kérdés meg elég értelmetlen,mivel a katolikus és református ugyan az és magáról erről,hogy katolikus nem lehet véleményt mondani,mivel ez egy vallási ág neve nem egy ember vagy egy élőlény neve. Katolikusnak vagy hívőnek is csak akkor valjátok magatokat,ha úgy is tesztek nem csak azok akartok lenni,mert az édes kevés. Hiába vagytok megkeresztelve,ha nem tartjátok be a szabályokat,előírásokat stb. Az a kanál víz a fejetekre önmagában egy kalap szart nem ér,attól,hogy valaki megvan keresztelve az nem azt jelenti,hogy az az ember egy keresztény,azért nem ilyen egyszerű kereszténynek lenni,hogy itt a kanál víz a fejedre azt keresztény vagy azt ha életed végéig rá sem nézel a templomra meg ki sem nyitod a bibliát az sem baj csak az a kanál vizecske számít egész életedre.
2015. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gyakori keresztvetéssel én se értek egyet Reformátusként csak a ritkával. Szóval hogy néha néha.

De a katolikusok Csak Kétszer vetnek keresztet egy Szentmise alatt esetleg Háromszor.

Elmennétek egy ortodox templomba ott Legalább Ötvenszer de lehet Hetvenszer is keresztet vetnek egy 2 órás Szent Liturghia alatt.

Nagyboldogasszony napján voltam búcsún és megdöbbentem hogy a pap az evangéliumos könyvel keresztet vetett a népre és senki nem vetett keresztet magára. Ortodox templomban megtanultam ha úgy áld meg a pap hogy keresztet vet rád akkor keresztet kell vess magadra, úgy fogadva az áldást. Se a tomjén ahogy elhaladt előttünk nem vetettek keresztet és az előtt is kell. Nem is pont a tomjén előtt kéne mert az tárgy hanem miután elhalad a füstjében. Nincs a katolikusoknál már tömjenezés ( ortodoxoknál háromszor is tömjéneznek és mindig keresztet kell vetni) se szenteltviztartó. Jó ha egyes templomokban a pap meghinti a népet szenteltvizzel.

A Szentekhez nem kéne imádkozni Csak tisztelni őket. Habár nem imádkoznak hozzájuk Hanem.a Közbenjárásukat kérik. És Pál apostol is írta hogy vajon csak Jézus a közvetítő egyedül ( ezt olvastam egy katolikus hittan könyvben) de azért ahhoz hogy imadkozz egy szenthez az nagyon kedvenc kell legyen vagy hogy mondjam.

2021. aug. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!