Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek Jehova...

Mi a véleményetek Jehova Tanúiról?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 11:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező.

Muszáj volt ezt a kérdést fel tenni?

Miért?

Csak azért hogy hízzon két kilót a kritikákból a rosszindulatod.

Nekem pedig az a kérdésem:


Miért nem tartod be a szeresd felebarátodat, mint önmagadat, tanítást?

2012. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és ez a kérdés már 8. milliószor fel lett téve, nézz utána.:)
2012. aug. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
72%
Tolakodónak tartom őket. A hit magánügy, nem kellene belekotnyeleskedni mások életébe.
2012. aug. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%

Semmi. Nekem xy emberről van csak véleményem.

Esetleg a tanaikról vitatkozhatunk.

2012. aug. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Egy teherautónyi kérdés volt már ugyanerről. El kellene olvasni az arra adott válaszokat.
2012. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"Kedves Kérdező.

Muszáj volt ezt a kérdést fel tenni?"


Éppenséggel egyetlen kérdést sem muszáj feltenni itt, viszont aki fel akar tenni kérdést, az megteheti mert jogában áll. Nem gondolom, hogy ezért számon kéne kérni. Durvább kérdéseket is feltesznek ennél, azokat muszáj feltenni?


"Miért?

Csak azért hogy hízzon két kilót a kritikákból a rosszindulatod."


Értelmetlen a kérdésed. Ha kritizálni akarnám Jehova tanúit, akkor a valláskritika kategóriába tettem volna fel, mivel ugye van itt is egy olyan kategória is. A kérdést pedig azért tettem fel, mert nekem is vannak velük tapasztalataim, és kíváncsi vagyok hogy mások ezzel hogy vannak. A vélemények pedig változhatnak, ha feltették már ezt a kérdést pl 3 éve azóta változhatott az emberek véleménye negatív/pozitív irányba. Ezért én most a legfrissebb véleményekre lennék kíváncsi.


Az pedig, hogy te már eleve úgy állítod be a kérdést, mind aki alá kritikus írásokat vár alá, szerintem csak a te gondolodásokat minősíti, és a nagytöbbség véleményét az Egyházadról :-)


"Miért nem tartod be a szeresd felebarátodat, mint önmagadat, tanítást?"


Kettőnk közül te vagy az, aki "rosszindulatúnak" nevezett engem, holott nem is ismersz, és mégis vádaskodsz. Megjegyzem a kritika önmagában nem rossz dolog, mivel véleményem szerint felül kell vizsgálni mindent.

2012. aug. 21. 12:50
 7/21 anonim ***** válasza:
65%
A vélemény hasonlatos a fenékhez. Mindenkinek van, és semmi építő dolog nem jön belőle. Legalább 80 ilyen kérdéssel találkoztam az elmúlt évek során.
2012. aug. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy mit csinálnak, amíg nem akarják rám erőltetni a maguk hitét. Nem szeretem, hogy bűnös embernek tartanak, mert hiszek az istenükben, hogy merem élvezni az életet és szeretek ünnepelni. Hogy mágiát gyakorlok. Nekik ehhez mi közük? Miért nem törődnek a saját köreikkel? Még itt, Gyiken is. Egyébként rahedli ilyen kérdés volt már.
2012. aug. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 yuda ***** válasza:
67%

Majdnem mindenki ismeri agresszív, ajtóról ajtóra végzett hittérítésüket. Az általuk képviselt szervezet – az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat (Watchtower Bible and Tract Society [WTB&TS]) – a végidőkkel kapcsolatos próféciákat hangsúlyozza, és több alkalommal is sikertelenül jövendölte meg a világ végét. Az Őrtorony Társulat rideg ellenőrzést gyakorol Jehova Tanúi felett és megtiltja részvételüket olyan mindennapos dolgokban, mint a születésnap vagy más ünnepek megtartása (ideértve a karácsonyt, húsvétot, anyák napját), szavazás, tisztelgés a zászlónak és a katonai szolgálat, illetve a vérátömlesztés elfogadása. E tilalmak által Jehova Tanúi szervezete elszigetelő falat építi Jehova Tanúi és a társadalom többi tagja közé.


Az Őrtorony Biblia és Traktátus Társulat nyíltan azt állítja, hogy ez az egyetlen szervezet, amelyet napjainkban Isten felhasznál az Ő igazságának tanítására és a Róla való beszédre.1 A szervezet szerint mindenki, minden nem Jehova Tanúja el lesz pusztítva Armageddon idején, az isteni ítélet alkalmával, amely fenyegető veszedelemként állandóan a küszöbön áll.


Ha egy olyan szervezet, mint az Őrtorony Társulat, azt állítja, hogy az övé az egyetlen helyes vallás, és nála található az egyetlen helyes bibliai tanítás, akkor gondosan meg kell vizsgálnunk a nézeteit. Ha a tantételei igazak, akkor azokat egyfelől megtalálhatjuk a Bibliában, másfelől a tanításainak következetesnek, hosszú időn át változatlannak kell lennie. A Társulat azonban tagadja, vagy eltorzítja a Biblia sok alapvető tanítását, és hitnézetei ellentétben állnak azzal.

2012. aug. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező.

Bocsáss meg, nem bántás kép mondtam.

De itt a bizonyíték, az olvasottak között.

Egyébként is többen akik nemtanúk, is többször írtak arról, hogy nem kellene feltenni a kérdést,ennyiszer, mert csak mocskolódás a vége, és azok akik amúgy sem kedvelik(már miért is kedvelnék) a tanúkat, azoknak lehetőségük van kritikusan kezelni a helyzetet, tehát már is kritikusi részbe tartozna.


Tisztelettel:)

2012. aug. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!