Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehet e dicsőíteni és hódolni...

Lehet e dicsőíteni és hódolni egy angyal előtt? Tanúk nektek mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
Nekem zavaros ez a kérdés. Rengeteg hermetikus tan van,ilyen angyal meg olyan angyal. De mi a véleménye a kereszténységnek erről?

2014. máj. 14. 13:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A tanúk szerint nem.

Szerintem sem.

Ha valakit szeretek, azt szeretem és nem hódolok neki meg dicsőítem.

Egyébként is ha Isten mellett másnak hódolnál, akkor ha a két illető mást akarna, nagy bajban volnál.

Ha egy dolgot akarnak, akkor pedig annak hódolsz, amit akarnak és nem magának a megjelenési formának. (külsőségeknek). Hanem az eszmét imádod, ami maga a lényeg.

Istennek és a művén van mit dicsérni. Őt szeret vagy sem, a te dolgod.

2014. máj. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, római katolikus.

"dicsőíteni és hódolni egy angyal előtt" - marhaság

"Tanúk" - ??? milyen tanúk? az angyalokat nem látni...

"zavaros" - pontosan

"hermetikus tan" - marhaság

keresztény ember Istenben hisz, elveti a reinkarnációt, karmát, jóslást, stb stb

elismeri a mágia létezését, DE nem használja, mert a mágia gonosz

nincs fekete és fehér mágia, ezt a mágia használói találták ki, hogy leplezzék a mágia valódiságát

nincs ilyen meg olyan angyal. angyalok vannak. Volt egy angyal, ki ellenszegült Istennek, gonosz lett, neve Lucifer, a Sátán.

Mágián alapul a homeopátia (is), mert az már mágia, hogy egy agyonhígított izét valahányszor odaütögetünk valamihez, hogy az anygag, ami fizikai képtelenség, hogy kár egy atom jelen van a hígítmányban, emlékezzen (!!!), mit kell csinálnia.

Megtapasztaltam az agykontroll valódiságát. Baromság és mágia és gonosz és Istentelen.

A Sátán megkísérthet Isten képében is. "Sok a hamis próféta"

Nekem Isten bizonyságot tett, benne hiszek, nem másban.

Ez az én véleményem. Véleményt kértél, tessék.

2014. máj. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A tanúk Jézust angyalnak tekintik. (Mihály).

Ami egyébként tényleg baromság. Bár ők nem is várják el, hogy imádd Jézust.

2014. máj. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Csak Lucifer angyal előtt lehet!
2014. máj. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia


Hogy a kereszténységnek mi a véleménye az vallás függő sajnos.

Nagyon fontos, hogy Isten mit gondol erről és a véleményét a Bibliában találjuk meg, mert hát az az Ő szava.

Kereszténynek lenni vagy akként élni, illetve a kereszténységhez tartozni nem ugyan az.


az angyalokat soha nem imádták az igaz Istenhez tartozó emberek.

amikor angyalok jöttek az emberekhez mert elvégeztek egy feladatot amit Istentől kaptak, sem imádatra volt méltó.

Sokszor még a nevüket sem mondták meg az embernek mert nem ez volt a lényeg, hogy az angyal kicsoda.


(Bírák 13:17, 18) 17 Akkor Manoah ezt kérdezte Jehova angyalától: „Mi a neved, hogy ha majd szavad beteljesedik, tisztelettel adózhassunk neked?” 18 Jehova angyala azonban így felelt neki: „Miért kérdezősködsz a nevem felől,. . .

Ő szerényen nem volt hajlandó elfogadni azt a tiszteletet, mely egyedül Istent illette meg (Bírák 13:17, 18).


„Erre leborultam a lába előtt, hogy imádjam. Ő azonban ezt mondja nekem: »Vigyázz! Ne tedd! Csak rabszolgatársad vagyok, neked és testvéreidnek, akik ragaszkodnak a Jézus melletti tanúskodás munkájához. Az Istent imádd . . .«” (Jelenések 19:10a).

A Jelenések könyvében végig figyelemre méltó bizonyságát láthatjuk az angyalok hűségének és szorgalmának.

Ennek ellenére ők is csak Isten alázatos rabszolgái. A tiszta imádatban nincs helye angyalok imádatának, de még annak sincs, hogy Istent egy „szenten” vagy egy angyalon keresztül imádja valaki (Kolosszé 2:18).


Az angyalok imádatával kapcsolatos kétszeri figyelmeztetés időszerű volt János napjaiban, amikor egyesek nyilvánvalóan ilyen imádatot gyakoroltak vagy azt állították, hogy különleges kinyilatkoztatásokat kaptak angyaloktól (1Korintusz 13:1; Galácia 1:8; Kolosszé 2:18). Ma arra hívja fel a figyelmünket, hogy egyedül Istent szabad imádnunk (Máté 4:10). Nem szennyezhetjük be a tiszta imádatot azzal, hogy bárki vagy bármi mást imádunk (Ézsaiás 42:5, 8).


Katy Weaver

2014. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Tényleg csak egy jó tanácsként mondom, hogy felejtsék el ezt a rabszolga kifejezést, mert undorító.

Olyan hangzású, mintha Isten alsóbbrendű jelentéktelen csicskásai lennék, akiknek robotolni kell és bármit meg lehet csinálni.


Tény, hogy Istennel soha nem volt és soha nem is lesz senki egy szinten. Az is tény, hogy "felsőbbrendű".

De az imádatot csak azért érdemli meg, aki ő maga és nem a hatalma miatt. És mivel az Isten csodálatos, igazságos, bölcs, szeretetteljes stb...így nem kezel minket úgy, mint a "kutyákat".


Így viszont tényleg olyan, mintha azt írogatnátok, hogy rossz kis selejtek vagyunk, akik megérdemlik a sorsukat.

A legjobb amikor azt tanácsoljátok, hogy egymás rabszolgái legyünk. Az meg olyan, mintha birkának kellene lenni és a világot szolgálni.

2014. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Tehát az Isten nem tehet meg bármit, mert ő is tudna gusztustalan lenni és megvetendő. Attól, mert Isten nem lehet akármilyen és nem bánhat úgy velünk, ahogy akar.

Az Istensége semmi, a természete/lelke fontos.

2014. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 sandor76 ***** válasza:

Nem.

Ok is teremtett lenyek,csak szellemiek.

Jelenesek irja,hogy mikor Janos leborult az angyal alott,hogy imadatot mutasson be,azt mondta neki,ne tedd,csak az Istent imadd.

Jel,4;11 irja;teged illet minden hatalom,dicsoseg,tisztelet,mert Te teremtettel mindent.

2014. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 megfelelő ***** válasza:

Miért nem imádták Isten angyalát?


bír.13.15 Akkor Mánóah ezt mondta az Úr angyalának: Szeretnénk téged itt tartani és egy kecskegidát készíteni neked.16 De az Úr angyala ezt felelte Mánóahnak: Hiába tartanál itt, nem enném ételedből. Ha pedig égőáldozatot akarsz készíteni, az Úrnak áldozd azt! Mert nem tudta Mánóah, hogy az Úr angyala az.17 Mánóah azt mondta az Úr angyalának: Mi a te neved? Mert ha beteljesedik ígéreted, tisztelni akarunk téged.18 Az Úr angyala ezt felelte neki: Miért kérdezed a nevem? Titokzatos név az!19 Azután fogta Mánóah a kecskegidát meg az ételáldozatot, és feláldozta a kősziklán az Úrnak. Ő pedig csodát tett Mánóah és felesége szeme láttára.

20 Az történt ugyanis, hogy a láng felcsapott az oltárról az ég felé, az Úr angyala pedig felszállt az oltár lángjában. Ezt látva, Mánóah és felesége arccal a földre borult.

21 Az Úr angyala nem jelent meg többé Mánóahnak és feleségének. Ekkor tudta meg Mánóah, hogy az Úr angyala volt az.22 Akkor Mánóah ezt mondta a feleségének: Meg fogunk halni, mert Istent láttuk!23 De a felesége ezt mondta neki: Ha az Úrnak úgy tetszett volna, hogy megöljön bennünket, nem fogadott volna el a kezünkből égőáldozatot és ételáldozatot, nem láthattuk volna mindezt, és nem hallhattunk volna most ilyent.


2móz.3.2 Ott megjelent neki az Úr angyala tűz lángjában egy csipkebokor közepéből. Látta ugyanis, hogy a csipkebokor tűzben ég, de mégsem ég el a csipkebokor.

6 Majd ezt mondta: Én vagyok atyádnak Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákób Istene. Ekkor elrejtette Mózes az arcát, mert félt rátekinteni az Istenre.



van még egy pár ilyen történet...

2014. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát!

Látom sok hasznos igét írtatok ami az imádattal kapcsolatos. Engem viszont a "hódolat"érdekelt inkább. Vagy a kettő ugyan az?

2014. máj. 15. 06:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!