Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a velemenyetek jehova...

Mi a velemenyetek jehova tanuirol?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 14:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
viccesek
2014. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Nem ismerem őket, de azt tudom, hogy alaphelyzetben nem fognak bántani és ez jó.
2014. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően jószívűek és rendesek, meg normálisak is. Egykét rendkívüli esettől eltekintve. Viszont gyakran esnek abba a hibába hogy megbántanak embereket halállal fenyegetnek(nem leszel tag? akkor Isten megöl stb), úgy hogy nem is veszik észre. És az objektív hozzáállás is hiánycikk sok tanúnál ami csökkenti a tisztánlátás és megértés esélyét.

De szerethetőek.

2014. máj. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%
Félrevezetett Istent kereső emberek.
2014. máj. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

Pontosan az, mint Batmannek.

[link]

2014. máj. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem alapból jószándékű emberek, csak a tanítás, amit követnek és hirdetnek, nem egészen biblikus.


Ezért én a magam részéről azt tanácsolnám nekik, hogy tegyél félre az Őrtorony irodalmat, és - vagy ha nem teszik félre, akkor amellett, - olvassanak más egyházak teológiai jegyzezeit is, más fordítású Bibliát, például a kb 1 hónapja megjelent új protestáns fordítás 2014-es revideált kiadását. Olvassanak ókeresztény dokumentumot, és tanulmányozzák az ókori történelmet, hogy megismerjék azt a korszakot, amiben a Biblia keletkezett, és olvassanak kritikai irodalmat is, a Jehova Tanúi tanításairól. Ha így tesznek, lesz viszonyítási alapjuk, és felültudják vizsgálni majd az eddigi hitelveiket.


Én azt mondom, ne féljenek kutatni, gondolkodni.

2014. máj. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Kedves kérdezö, én Jehova tanúja vagyok. Mikor kisbaba voltam, akkor lettek a szüleim Jehova tanúi. Tehát olyan környezetben nöttem fel, amikor saját szememmel, börömmel tapasztalhattam kik és milyenek Jehova tanúi.


Nagyon szép emlékeim vannak idös testvéreimre, akik már régen meghaltak. Emlékszem érdekfeszítö történeteikre, a múlt század elején hogyan ismerték meg az igazságot, hogyan hirdettek, hogyan élték át a koncentrációs táborokat. Kedves, barátságos, jókedvü emberek voltak.


Ha megbocsájtasz kedves kérdezö, szeretnék reagálni az utolsó komentjére. Mi igazából nem csupán a Bibliát olvassuk, bár ez a FÖ tankönyvünk, hanem kutatjuk az elismert encyklopédiákat, /a katolikusat is/ .... figyeljük a modern tudomány elörehaladását, figyeljük az archeológiát a történelmet. Ezt mind összehasonlítjuk. Ezáltal is keressük az igazságot.


Nem félünk felülvizsgálni a vallásos dogmákat, mint a lélekvándorlás, lélek halhatatlanság, a tüzes pokol, a háromságtan. Pontosan ez segít nekünk, hogy megtaláljuk az igazságot. Nem köt minket gúzsba az emberi tradíció. :)


Katy

2014. máj. 26. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Egyetértek Katyvel.

A fő tankönyvünk a Biblia, de nyitottak vagyunk mindenre, ami az élettel és a tudomámmyal kapcsolatos. Hiszen bármit fed fel a tudomány, szinte kivétel nélkül, azt támasztja alá, ami a Bibliában meg vab írva.

Az ember csak arra tud rájönni, amit Isten teremtett, vagyis arra, mennyire bonyolult az élet.

Pl. itt van a DNS, amelyet a tudomány ma is csodál. Pedig Isten már akkor is többet tudott róla, mint ma az tudósok, amikor még nem létezett EMBERI tudomány. Hiszen Ő hozta létre.

Ezt a jelenséget évtizedek óta tapasztalom.


És még valamit: nem vagyunk szűk látókörüek! Nagyan is nyitott szemmel nézzűk a világot.

Ja, hogy ezt sokan nem hiszik?! Meglehet....:)

2014. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Pendulum92 ***** válasza:

Én egy óvatos megjegyzést szeretnék tenni, ami csupán az én szemszögemből született, és elnézést, ha valaki ezt nem jó véleménynek veszi, én csupán próbálom kifejteni az álláspontom.


Két Jehova Tanút ismerek egy ideje, kb. egy éve járnak hozzánk, jófejek, kedvesek, nem csak vallási témákról szoktunk beszélgetni.


Egy észrevételem lenne. Mikor kérdezek valamit, az ő véleményüket, kivétel nélkül eddig a felekezetük véleményét mondták vissza, mint egy felelés.


Én elfogadom, hogy számukra ez az igazság, csak nekem furcsa, hogy még a szavak is meg vannak válogatva, nem hallottam más szavak általi kifejtést sem a témákban, ezt onnan tudom, hogy a Tanúktól itt is ezt olvasom szórol szóra.

2014. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Pendulum92 ***** válasza:
Tehát olyan érzésem van, mintha nem lehetne, vagy nem mernének önállóan gondolkozni témákról.
2014. máj. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!