Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a velemenyetek jehova...

Mi a velemenyetek jehova tanuirol?

Figyelt kérdés
2014. máj. 25. 14:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
Ellene mond az igazságnak.Félremagyarázzák ,a Bibliát az igaz hitűek megtévesztésére szolgálnak....
2014. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon felkészültek,ez jut elsőre eszembe.

Nagyon szigorúak magukhoz ez másodikra.

2014. máj. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat!:-)

innen is latszik hogy milyen elteroen gondolkodtok!(jo ertelemben)

2014. máj. 26. 21:26
 14/29 megfelelő ***** válasza:

Az embereket szeretem, kivéve néhány primitív erőszakos bunkót, a tanításaik más kérdés.


Ha az a jó hír, hogy nem lehet Jézussal kapcsolatod, de lehet földi reménységed, de nincs üdvbizonyosságod...?

2014. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 KZitus ***** válasza:

Bocsi kedves kérdező, az egyik kommen írónak, ?

"Én elfogadom, hogy számukra ez az igazság, csak nekem furcsa, hogy még a szavak is meg vannak válogatva, nem hallottam más szavak általi kifejtést sem a témákban, ezt onnan tudom, hogy a Tanúktól itt is ezt olvasom szórol szóra."

Hogy mennyire igazaad van!

Ezt bizonyítom most is:


1Kor.1:8-10,18-21,25-31

Ő meg is fog szilárdítani benneteket mindvégig, hogy semmilyen vád ne érhessen titeket Jézus Krisztus, a mi Urunk napján. Hű az Isten, aki elhívott benneteket, hogy részességetek legyen a Fiával, Jézus Krisztussal, a mi Urunkkal.

Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.

18 A kínoszlopról való beszéd ugyanis bolondság azoknak, akik elvesznek, de nekünk, akik megmentésben részesülünk, Isten ereje. Mert meg van írva: „El fogom veszteni a bölcsek bölcsességét, és félretolom a műveltek intelligenciáját.” Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol ennek a világrendszernek a vitázója? Nem tette-e bolondsággá az Isten a világ bölcsességét? 21 Mivel ugyanis — az Isten bölcsességének megfelelően — a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket.

25 Mert az Isten „bolondsága” bölcsebb az embereknél, és az Isten „gyöngesége” erősebb az embereknél.

Mert látjátok a tőle való elhívásotokat, testvérek, hogy nem sok olyan hívatott el, aki test szerint bölcs, nem sok hatalmas, nem sok előkelő származású; hanem a világ bolondjait választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse a bölcs embereket, és a világ gyöngéit választotta ki az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket, és a világ nem előkelőit és a lenézetteket választotta ki az Isten, a nem létezőket, hogy semmivé tegye a létezőket, hogy e g y test se dicsekedjen az Isten színe előtt. Neki köszönhető pedig, hogy egységben vagytok Krisztus Jézussal, aki Istentől való bölcsesség lett nekünk, és igazságosság és megszenteltség és váltság általi szabadítás is; hogy úgy legyen, ahogy meg van írva: „Aki dicsekszik, Jehovával dicsekedjen.”

2014. máj. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Pendulum92 ***** válasza:

" Bocsi kedves kérdező, az egyik kommen írónak, ?

"Én elfogadom, hogy számukra ez az igazság, csak nekem furcsa, hogy még a szavak is meg vannak válogatva, nem hallottam más szavak általi kifejtést sem a témákban, ezt onnan tudom, hogy a Tanúktól itt is ezt olvasom szórol szóra."

Hogy mennyire igazaad van!

Ezt bizonyítom most is: "


Kedves KZitus,


Én nem a Biblia idézésekkel kapcsolatban fejtettem ki a véleményem, hanem kötetlenebb témákban, ahol a Biblia közvetve volt jelen, mint téma. Tehát ha beszéltünk valamiről, teljesen ugyanazok az érvek, ugyabban a szóhasználatban jelentek meg.


Tehát sarkítottan(!) úgy képzeld el, mint ha az időjárásról beszélnénk, és nem tudna egy ember mondani magától róla dolgokat, csak azt, amit az időjárás jelentő meteorológus mondott.

2014. máj. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 Pendulum92 ***** válasza:
Hogy még jobban pontosítsak: Én véleményt kérnék, de betanult beszédet kapok. Ez a furcsa nekem.
2014. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 lsandor ***** válasza:
Az emberek, olyan véleménnyel vannak rólunk, mint általánosságban véve a Jézust körülvevő személyek abban az időben. Máté 10: 22
2014. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 KZitus ***** válasza:

"Én véleményt kérnék, de betanult beszédet kapok" ez érdekes a számomra:)

Sajnos olyan génekkel rendelkezem, hogy soha, semmit(az iskolában sem) nem tudok kívülről megtanulni. Viszont amit megtanulok, és megértek, arról sokat(néha túlságosan is :)) sokat tudok beszélni.

Ezért nem igen értem(nem látom át), mit értesz "betanult beszédet kapok" alatt.

Persze ez ettől függetlenül még gondolhatod így - ha így látod.

2014. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Pendulum92 ***** válasza:

Én azt várnám egy embertől, hogy mindenről van kialakult, saját véleménye. Én így működöm, nem szeretem feltétel nélkül elfogadni mások véleményét.


Az az érzésem néha a tanúkkal kapcsolatban, hogy nem mondanak saját véleményt. És nem tudom az igazi okát. Tehát úgy érzem, mintha sok ember behódolt volna teljes mértékben a szervezet átal diktált értelmezéseknek. Mintha nem lenne már igényük gondolkozásra, csak ezeket a fejükbe diktált gondolatokat ismételgetésére.

2014. jún. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!