Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallást tartanátok...

Milyen vallást tartanátok "ideálisnak"?

Figyelt kérdés

Milyen lenne az a vallás, amihez ti csatlakoznátok és amiben feltétel nélkül hinnétek?

(A megrögzött vallásellenesek és akik csak szapulni tudnak minden vallást, kérem ne írjanak)


2009. dec. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Kérdező!


Ha már felhoztad az általános iskolai dolgokat szövegértésből és nyelvtanból tuti megbuktál, mert ilyen szó hogy istenfélelem még nem hallottam, de hogy az istenfélő az tutira az isteni büntetéstől való félelemre utal, de ha még mindig nem vagy hajlandó ezt elhinni akkor írd le nekem a félelem szó összes jelentését mert szeritem csak egy van, de ha itt a fél szóra gondolsz akkor max kettő,m de egyik jelentés sem azonos azzal, hogy ki mennyire hisz istenben és hogy mennyire odaadó vele szemben

2009. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 A kérdező kommentje:

Ezt utálom a legjobban.

Amikor a Bibliával akarják magyarázni a kereszténységet.

A Biblia nem Isten szava. Soha nem is volt az.

A Bibliát emberek írták és a kereszténység követői is emberek. Így vétkezhetnek is. Ez válasz arra, hogy miért is gyilkoltak a keresztes háborúkban.

A tíz parancsolatban amúgy ez szerepel: Uradat istenedet imádd és csak neki szolgálj, ha már ragaszkodunk a szó szerinti magyarázathoz, akkor itt arról egy árva szó sincs, hogy ne ábrázolj embereket. Ez az iszlám tanítása.

Arról van csak szó, hogy ne a képeket, szobrokat imádd. Márpedig a kereszténység ilyet nem tesz. A templomok szobrai, freskói csak dekorációk.

Az istenfélelem pedig nem egyenlő az Istentől való félelemmel. Teológián is ezt tanítják.

Félreértés ne essék, nem vagyok teológus, de vannak teológus barátaim és ezt tőlük tudom.

Nem szeretek másokat sértegetni, de én is ember vagyok, így kijöhetek a béketűrésből.

Ezért kérlek, ne nyilatkozz olyasmiről ekkora bizonyossággal, amiről ilyen keveset tudsz.

Amúgy Isten azokat bünteti meg, akik nem bánják meg a bűneiket, nem pedig azokat, akik vétkeznek. Elvégre bűntelen ember nincsen.

Így nem is kell félnünk Isten büntetésétől, elvégre kivédhetjük azzal, ha megbánjuk a bűneinket.

2009. dec. 6. 15:20
 43/58 A kérdező kommentje:

És amiről te nem hallottál, az nem is létezik?

Ennyire nem lehetsz egoista.

És vajon most ki nem hajlandó elfogadni a másik álláspontját? Én igyekszem a te állításaidra reagálni. Te meg csak ugyanazt szajkózod.

2009. dec. 6. 15:22
 44/58 anonim ***** válasza:
kemény teológusok lehetnek, ha azt állítják, hogy a biblia nem Isten szava! valóban emberek írták, de Isten ihlette őket. mint egy főnők, aki levelet diktál a titkárnőnek: valóban a titkárnő írta, de az a főnők gondolatait tartalmazza.
2009. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 A kérdező kommentje:

Ne gyere már megint ezzel!

Az iszlám tanítja azt, hogy a Koránt Gábriel arkangyal (még csak nem is Allah) diktálta.

A kereszténységben semmi ilyesmiről nincs szó.

A Bibliát emberek írták és pont.

Emberek fogalmazták, emberek írták le.

Istennek ehhez semmi köze.

2009. dec. 6. 15:30
 46/58 A kérdező kommentje:

Mellesleg most a második oldal közepétől mindenkit lepontozhatnék, ugyanis rég nem a kérdésemre válaszoltok.

És akkor még ti lennétek felháborodva.

2009. dec. 6. 15:31
 47/58 anonim ***** válasza:
Akkor ezekszeint ha holnap a haverjaim tele graffity-zik a templomokat akkor az is csak dekoráció,és közben megölnek téged akkor sincs semmi gáz hisz ha vasárnap beülnek egy misére és a mise után meggyónják büneiket minden el van felejtve ez tök jó akkor holnaptól bérgyilkosnak állok és minden vasárnap gyónni megyek és majd azt mondom a bíróságon, hogy én nem vagyok bűnös hisz isten megbocsájtott és feloldozott a bűneim alol. amúgy én sem vagyok teologus de érdekel minden vallás és valoban emberek írták a bibliát csak az a bibi hogy az első bibliát azt valamikor időszámításunk után max 10 évvel írta valaki és sajna nem tudjuk mi igaz és mi nem, de azt tudjuk hogy a katolikus egyház ezt tekinti szent írásának és mégis vétkezik ellene, mert van bűn bocsánat, de mi van azokkal akik nem valják be bűneiket mert szerintük nem vétkesek. Ha a te állás pontodat veszem alapul vétkes vagyok mert nem vagyok keresztény és nem vallom az egy igaz istent, a saját szemszögemből nem vagyok vétkes mert hű vagyok a saját (általam választott) vallásomhoz, de ezek szerint van félni valóm a te istenedtől mert Ő megbüntet a vétkeimért.
2009. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 A kérdező kommentje:

"meggyónják büneiket"

A gyónás nem elég. Most magyarázzam el neked a BŰNBÁNAT fogalmát?

2009. dec. 6. 15:38
 49/58 anonim ***** válasza:
az áron pap által elfogadott aranyborjúkészítéssel kivívták a zsidók Isten haragját, pedig a borjúval Isten előtt akartak tiszteletet bemutatni. akkor lehet, hogy amiről te úgy gondolod, hogy helyes,(konkrétan a képek és tárgyak használata az imádatban) az Isten előtt helytelen?én nem vagyok sértődékeny, tedd amit a szíved diktál. "nem embereknek, Istennek kell megfelelnünk"
2009. dec. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

"első bibliát azt valamikor időszámításunk után max 10 évvel írta valaki"

Tévedés. Az első Bibliát Nagy Konstantin állította össze 325-ben.

Előtte csak szent iratok voltak max. és azokat is csak az I. század vége felé kezdték el lejegyezni

2009. dec. 6. 15:40
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!