Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallást tartanátok...

Milyen vallást tartanátok "ideálisnak"?

Figyelt kérdés

Milyen lenne az a vallás, amihez ti csatlakoznátok és amiben feltétel nélkül hinnétek?

(A megrögzött vallásellenesek és akik csak szapulni tudnak minden vallást, kérem ne írjanak)


2009. dec. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 31/58 A kérdező kommentje:

Azért találták ki ezt a kifejezést, mert ez állt hozzá a legközelebb. Vagy ez hangzott a legjobban. Nem tudom.

De a magyar nyelvben (és mindegyik másban is) nincs szó mindenre. Úgy kell kifejeznünk, ahogy tudjuk.

Jobb lenne, hogyha egy héber szót használnánk az istenfélelemre, amit senki nem ért?

Akkor meg az lenne a bajod, hogy idegen szavakkal hadonásznak, mi?

2009. dec. 6. 12:45
 32/58 anonim ***** válasza:
mindenesetre szép szavakkal alátámasztottad a hitedet, és azt, hogy hogyan ne ítéljünk meg másokat.
2009. dec. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 A kérdező kommentje:

Jó, bocsi.

Csak nem szeretem, amikor egyesek figyelembe se veszik azt amit mondok és továbbra is ugyanazt hajtogatják.

Nem várom el, hogy egy netes oldalon teljes mértékben elfogadd amit mondok és ez alapján teljesen megváltoztasd az életed, de legalább ne vegyél semmibe!

2009. dec. 6. 13:14
 34/58 anonim ***** válasza:
65%
ez jogos, és érthető. Jézus pont ilyen személyeket keres, aki kiáll az igazságért, ugyanakkor belátja, ha hibázott. úgy nevezi őket, hogy szelíd, és alázatos szívű emberek. ápold ezt a tulajdonságodat, sokat ér majd a vég idején.
2009. dec. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom eldönteni, hogy most komolyan beszélsz, vagy csak röhögsz rajtam
2009. dec. 6. 13:38
 36/58 anonim ***** válasza:

köszönöm,hogy lehülyéztél..nem is értem én miért nem teszem ilyenkor ugyanezt..talán mert elfogadom a te álláspontodat..

sajnos ez a probléma..egyre több ember bort iszik,és vizet prédikál..mi lenne,ha nem prédikálna,hanem a saját született értékrendjével megkülönböztetné a jót és a rosszat?Talán harmónia?

Nagyon sajnállak,hgy ilyen hamar felkapod a vizet,valószínű ez is a békéd hiánya,tudod,ne haragudj,csak egy vélemény volt,nem igazán tartom magamat hülyének,inkább úgy érzem pozitív gondolkodású vagyok..

szerinted ez a hülyeség,de miért is szajkózom ugyanazt?Mert nem kaptam a kérdésemre egy normális választ sem,ami megmagyarázná nekem,miért kell a félelmet isten felé tanusítanom,amikor ő nem bánt senkit,jó,és legkevésbé sem akarja,hogy féljünk tőle..

azt hiszem nem szeretnék tovább beszélgetni veled,mert még én teszek benned kárt,pl az idegeskedéssel,és én isten végett nem teszek kárt senkiben,tehát viszlát!

azért gondolkozz el ezen a néhány dolgon,milyen istentől kell félni..hátha segítségedre lehet!Nem akartam rosszat,csak hogy kicsit nézelődj más szemszögből is..

pl a félelemnek nincs azonos alakú szava,ami mást jelentene..

2009. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 A kérdező kommentje:

"miért kell a félelmet isten felé tanusítanom"

Na látod, ezért vagy hülye.

Mert nem fogod fel hogy AZ ISTENFÉLELEM NEM EGYENLŐ AZ ISTENTŐL VALÓ FÉLELEMMEL.

Szövegértés. Tudod ezt már általános iskolában tanítják

2009. dec. 6. 14:52
 38/58 anonim ***** válasza:
az Istenfélelem valóban nem egyenlő az Istentől való rettegéssel, de aki így ír egy általa ismeretlen személyről, abban egyik sincs meg.
2009. dec. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/58 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én az egyik kommmentelő párja vagyok.

A vitátokra felfigyelve csak annyit tennék hozzá, hogy " istenfélő" az igenis azt jelenti, hogy az istentől való félelem, mégpedig azért, mert isten megbünteti a bűnösöket és megjutalmazza az arra érdemeseket aki istenfélő az fél az úr büntetésétöl pl: szomora és gomora esete, de itt szeretném kihangsúlyozni, hogy a biblia amúgy is tele van ellentmondással, és vitatható dolgokkal, pl nem tudom hanyadik parancsolat: ne faragj magadnak kőszobrokat,és ne borulj térdre előttük azaz ne legyél bálványimádó. Te jártál mostanában katólikus templomban? Az egész egy nagy bálványimádás! (mármint a katolicizmus)

Bár az is igaz, hogy én buddhista vagyok, de az én vallásom nem tiltja a bálványimádást, sőtt még azt sem tiltja, hogy más vallás szent helyére belépjek. Illetve ha jól tudom van egy ilyen parancsolat, hogy ne ölj!

Akkor a keresztes hadjáratok hogyan történhettek isten nevében?

Biblia=ahogy akarom úgy magyarázom hogy nekem jó legyen használati utasítás a keresztény valláshoz

2009. dec. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
kedves 15.07 örülők hogy kiáls a párod mellett, és fontosnak tartod, hogy elmond a véleményed. látszik, hogy pontosan látod, milyen képmutatóak egyes vallások. valójában hány Isten létezik szerinted? (ha jól tudom, a budhisták kizárják Isten létezését, de nem tudom biztosan)
2009. dec. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!