Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallást tartanátok...

Milyen vallást tartanátok "ideálisnak"?

Figyelt kérdés

Milyen lenne az a vallás, amihez ti csatlakoznátok és amiben feltétel nélkül hinnétek?

(A megrögzött vallásellenesek és akik csak szapulni tudnak minden vallást, kérem ne írjanak)


2009. dec. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 1/58 A kérdező kommentje:

Félreértés elkerülése végett:

Nem konkrét vallásra gondoltam.

Nem az a kérdésem, hogy melyik a legjobb vallás, hanem hogy írjatok le egy (fiktív) vallást, amely akár már létezők elemeiből áll össze, vagy teljesen kitalált, de amit ti ideálisnak tartanátok. Ami szerintetek jobb lenne minden másnál.

2009. dec. 5. 12:47
 2/58 anonim válasza:
61%

Olyat, amiben nincs semmi mese, nem talál ki minden nehezebben megmagyarázható dologhoz mesebeli lényeket, aki(k)re ráfogják, hogy ő a legjóságosabb, mégis milliókat pusztít el.

Szóval olyat, amiben nincs "isten" vagy más lény, ami jó alibi, hogy mindent ráfogjunk.

2009. dec. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Buddhizmus?

Abban nincs isten.


Amúgy én inkább konkrét tanokra, vallási ceremóniákra gondoltam. Ha csak dióhéjban is

2009. dec. 5. 12:51
 4/58 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mindegy, csak ne térítsenek. Egyébként pár dolog: ne kényszerítsen semmi olyanra, mint megkeresztelés, első áldozás/bérmálkozás, ne kelljen rendszeresen templomba járni, és ne olyan papok egyenek, akik "bort isznak,vizet prédikálnak". Amúgy a buddhizmust érdekesnek tartom..és talán az a leg szimpatikusabb, már csak az állatszeretetük miatt is. Plusz hiszek a reinkarnációban is, szóval közel áll hozzám. De igazából nem vagyok egy vallásos ember. Hiszek valamiben/valakiben, de nem konkrétan Istennek hívom..szerintem mindegy hogy hívjuk..ott van, figyel,segít, meghallgat..ez minden.

21/L

2009. dec. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
73%
Olyan,amiben nincsenek ilyen hülyeségek,hogy templomba KELL járni,imákat KELL megtanulni,el KELL olvasni a Bibliát... Valami emberközelibb vallás lenne jó.Akár összeülhetnek beszélgetni róla,de annak nincsen sok értelme,tehát ilyen szempontból semmi értelme nem lenne semmiféle "ceremóniának".Csak így össze lehetne járni az embereknek,akik szintén ebben a vallásban hisznek.A vallás úgy nézne ki,hogy mindenki hisz Istenben,de nem gondolják,hogy az Istent érdekli az imádkozás,meg a templom,meg ilyesmi.(Tehát nem a Bibliában szereplő Istenben hinnének)
2009. dec. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Kedves 13:02-es!

Minden vallásban van valami beavatás.

Legyen az megkeresztelés, körülmetélés vagy akármi, de mindig van valami, ami jelzi hogy a közösség tagjává váltál.

2009. dec. 5. 13:14
 7/58 A kérdező kommentje:

Kedves 13:03-as!

Eredetileg minden vallás ilyen.

Bár ima az mindig van, de eredetileg sosincs megszabott menete, csak "kötetlen" beszélgetés Istennel.

Az őskeresztényeknél is a mise egyenlő volt egy vacsorával, ahol egy hívő megvendégelte a közösséget és a meghívott apostol, vagy valami sokat látott egyházférfi (lényegében ő volt a pap) mesélt arról, amit látott és tapasztalt.

Milyen volt Jézus, meg hasonlók.

A többi sallang mindig csak később rakódik rá.

2009. dec. 5. 13:17
 8/58 anonim ***** válasza:
92%

Engem római katolikusnak neveltek, kiskoromban azt hittem, ez a tökéletesség, de már sokat változott a véleményem.


Először is tapasztaltam már többször is, hogy Isten létezik (lehet mondani, hogy csak bebeszélem magamnak, hogy Ő teljesítette a kérésemet, pedig valójában véletlenül jött össze - de ebbe most ne menjünk bele). Vagy ha nem így hívják, akkor is valami felsőbb hatalom, Természetanya, Allah, vagy mit tudom én, de tuti, hogy van. Szoktam vele kommunikálni (imádkozni, ha úgy tetszik), nem betanult imákkal, hanem saját szavaimmal. Miatyánkot, Hiszekegyet meg hasonlókat persze ismerem, néha el is szoktam imádkozni őket, mert szép imádságok, és jó elgondolkodni rajtuk, de szerintem Isten nem arra kíváncsi, hogy minden aklakommal ezt daráljam le neki - ez olyan, mintha egy kisgyereknek állandóan mondókákat mondanánk: jók a mondókák, szükség is van rájuk, de az is nagyon fontos, hogy "csak úgy" beszéljünk a gyerekhez.


Szerintem a Bibliát nem kell szó szerint venni. Rengeteg benne a ködösítés, jelképesség, mégis annyi mindent szó szerint vesznek egyes vallások. Én úgy tekintek rá, mint egy tanmesére. Biztos, hogy igazat ír, csak az nem biztos, hogy szó szerint kell értelmezni. Hiszen mindenki máshogy értelmezi, ez látszik a Bibliára alapozott vallásokon belüli különbségeken is. Mindenesetre igyekszem betartani a tanításait, mert észrevettem, hogy sose volt még bajom belőle, sőt inkább hasznos volt.


A bűnök megbánásához és megbocsátásához nincs szükség szerintem arra, hogy beüljek a gyóntatószékbe és elmondjam a papnak. Isten úgyis látta, mikor mit követtem el, és azt is, hogy mikor bántam meg. Ettől függetlenül néha elmegyek gyónni, mert valamikor jó érzés elmondani másoknak az ilyen dolgokat, a pap meg úgyis meghallgat, és tanácsokat is ad.


És szerintem nincs olyan, hogy ha valaki nem egy adott valláshoz tartozik, az pokolra jut, vagy nemtom hova. Ha így lenne, minden ember elkárhozna, mert több ilyen vallás is van, és mindegyikhez egyszerre nem lehet tartozni. Ha meg úgyis mindenki elkárhozik, semmi értelme nem lenne a hitnek. Én úgy gondolom (nem biztos, hogy helyesen, Isten nyilván jobban tudja :D), hogy azért van több vallás, hogy mindenki megtalálja a neki megfelelőt. Lehet az buddhizmus, hinduizmus, kereszténység, valamilyen szekta, az a lényeg, hogy ha egy valláshoz tartozónak mondod magad, annak tartsd be a tanításait, élj becsületesen stb, és akkor tuti nem jutsz pokolra :)

2009. dec. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
87%
egyértelműen azt amin nem ferdíti el a biblia tanítását, nem engedékeny sem pozitív sem negatív irányban. a kérdéseddel pál is foglalkozik a 2 timóteusz 4:3-4-ben. olvasd el, ha megteheted. és valóban ilyenek az emberek. mivel az eredeti elvárások számukra nem betarthatóak, keresnek olyat, ami nekik megfelel. a legjobb az lenne nekik, ahol nem kell dolgozni, sőt ezt tiltják is, ugyanakkor mindenfajta drog megengedett, kötelező havonta legalább 30 kölönböző személyel szeretkezni, minimum 1 000 000 ft ot költeni, amit másoktól kell akár erőszakos úton is megszerezni. számukra sajnos az a rossz hírem, hogy mindezt a világ istene, sátán, most valóban felkínálja, de ez a világ elmúlóban van, s vele a kívánsága is, ámde aki Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké. az Ő akarata pedig nem változott, továbbra is a bibliában találhatóak. szemléltethetnénk egy korláttal, amire úgy is tekinthetsz, mint ami a szabadságodat korlátozza, de úgy is, mint egy védőeszközre, ami véd attól, hogy lezuhanj, és meghalj.
2009. dec. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Szívemből szóltál.

Én is szóról szóra így gondolom.

Bár az utolsóhoz hozzáfűzném, hogy szerintem nem az a lényeg, hogy miben hiszel. Nem az számít, hogy katolikus vagy, református, evangélikus, muzulmán, hindu, buddhista, vagy akármi, hanem hogy hiszel-e benne. Teljes szívedből és lelkedből.

Ha hiszel a vallásban (akármelyikben) és a tanításai szerint élsz, akkor a mennybe kerülsz.

2009. dec. 5. 13:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!