Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallást tartanátok...

Milyen vallást tartanátok "ideálisnak"?

Figyelt kérdés

Milyen lenne az a vallás, amihez ti csatlakoznátok és amiben feltétel nélkül hinnétek?

(A megrögzött vallásellenesek és akik csak szapulni tudnak minden vallást, kérem ne írjanak)


2009. dec. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
Engem is lepontoztak,bár nem tudom,miért. Sok nyomorult..na mindegy, különösebben nem érdekel. Pedig semmi bántót nem írtam..legalábbis nem szándékosan.
2009. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
54%
talán a hinduizmust. de feltétel nélkül semmiben nem tudok hinni, szóval én semmihez nem csatlakoznék. :)
2009. dec. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a saját magad összerakott vallását lehetne ideálisnak tekinteni,én is így teszek,nem szeretem például az istent emberi tulajdonságokkal felruházni,különben nem lehetne tökéletes,és nem tudnánk felemelkedni hozzá...

az élet pedig egy kemény iskola,ahol minden egyes leszületéskor(hiszek a reinkarnációban is) tanulunk valami újat az életünk akadályai során...

nem szeretem pl azt a szót,hogy istenfélők!?!

a gonoszoknak kell félni,hogy valamit csúnyán elrontanak,de még ők sem kapnak örökkévaló szenvedést,hisz nem tehetnek egy egyszeri rossz nézetükről,minden hibát ki lehet javítani,

a jószivű rendes embereknek meg mitől kéne félni?Az isten mindenkit megért,szeret,és tanít!Ez az én hitem..folytathatnám még,de nem ez volt a kérdés..

a kérdésedre a válasz,hogy te is cselekedj hasonlóan,a vallásod belülről fakadva,nézetekben alakuljon ki,és boldog,és értékes életet élhetsz,a lényeg,hogy ne a rossz dolgokat,hanem a szeretetet tedd a legelső helyre,és abból hiba nem lehet! :)

Szeretet irányítson minden lépésedben!

2009. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:

Annyit tennék hozzá hogy az istenfélelem nem egyenlő az Istentől való félelemmel. Ezt súlyosan félreérted.

Az istenfélelem az Istenbe vetett feltétlen hit és odaadás. A szó szoros értelmében vett félelemhez semmi köze

2009. dec. 5. 20:51
 25/58 anonim ***** válasza:
Jézus Krisztus Isten fia, megváltó. Ez a tökéletes vallás. Minden más csak hozzátevés. Más szóval: "Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra." (Weöress S.)
2009. dec. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

valószínű,de akkor miért hívják így?

miért ezt a negatív szót kell arra kitalálni,hogy valaki teljes mértékben odaadó isten felé?mit kereshetne a félelem az ilyen szeretetteljes dolgokban?????

2009. dec. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 A kérdező kommentje:

Rengeteg ilyen kifejezés van.

A nyelv tökéletlensége miatt nem fejezhetünk ki mindent tökéletesen.

Valamiért a régieknek ez jutott eszébe.

Mondjuk van hozzá némi köze, mert a tisztelethez mindig vegyül egy kis félelem, de nem ez a lényege

2009. dec. 6. 11:16
 28/58 anonim ***** válasza:
most már csak az a kérdés, hogy ki dönti el, hogy mi, vagy ki az uszító. pl Jézusról egyértelműen kijelentették ezt, és kivégezték. Vajon igazuk volt?
2009. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:
50%

a régiek ezt találták ki..vajon miért..

a nyelvvel nincs ám hiba!a pozitívat a pozitív szavakkal említik meg!De a biblia szerint a varázslatosan szép kifejkezés is negatív,ugyan is a varázslatos dolgok,amik legközelebb állnak istenhez,tiltva vannak!

szóval miért mondták istenfélőknek?mert tényleg féltek!Pedig isten szeret!

talán az ők által elfogadott istentől félni kell...

ahelyett,hogy szeretnék..

ez a biblia is kezd egyre gyanúsabb lenni nekem...

2009. dec. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 A kérdező kommentje:

Azért mert hülye vagy.

Fogd már fel, hogy az istenfélelem nem egyenlő az Istentől való félelemmel!

A postai levél se hullik a fáról és a villanykörte se a természetben nő. Vagy igen?

Mellesleg minden felsőbbrendű illetőtől félünk egy kicsit, mert ő bármit megtehet velünk.

De ettől függetlenül az istenfélelem inkább tiszteletet, odaadást, szolgálatot jelent mint szószerinti félelmet

2009. dec. 6. 12:41
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!