Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallást tartanátok...

Milyen vallást tartanátok "ideálisnak"?

Figyelt kérdés

Milyen lenne az a vallás, amihez ti csatlakoznátok és amiben feltétel nélkül hinnétek?

(A megrögzött vallásellenesek és akik csak szapulni tudnak minden vallást, kérem ne írjanak)


2009. dec. 5. 12:38
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
Ezt a 13:27-esnek írtam
2009. dec. 5. 13:34
 12/58 anonim ***** válasza:
61%

Nekem a Krisna hívők vallása a legszimpatikusabb, bár a szabályaikat betartani nem tudom (vagyis még sose éreztem rá erős késztetést, hogy megpróbáljam). A vallásukat nagyon szépnek tartom, őket magukat pedig általában szimpatikus, kedves és nyitott embereknek. Legalább is csak ilyenekkel találkoztam. Szerintem a térítéssel nincs baj, amíg az nem megy át erőszakosságba. Úgy értem, szerintem az egy normális dolog, hogy az emberekkel megismertetnek új vallásokat, hiszen különben honnan máshonnan ismernék meg? A célja mindössze annyi, hogy tudj róla valamennyit, és ha érdekel, akkor nézz utána. Persze az olyat én is utálom, aki nem fogja fel, hogy sietek/nem érdekel/nincs kedvem ezzel foglalkozni és akkor is csak mondja a magáét.

Különben ami az én számomra legfontosabb egy vallásban, az az, hogy ne ítélje el a más vallásúakat. Tehát ne mondjon ki olyat, hogy aki nem ebben hisz, az elkárhozik vagy stb.

2009. dec. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:
Ott a pont.
2009. dec. 5. 13:44
 14/58 anonim ***** válasza:
61%

Én nagyon egyszerűen meg tudom ezt fogalmazni: mindenkinek legyen olyan a vallása, amiben megtalálja magát. Nincs olyan, hogy "ideális vallás", mert az embereknek mások az igényeik, mást várnak a vallástól. A keresztények pl. azt várják, hogy birkaként viselkedhessenek, és megmondják nekik, mi a jó, és mi nem, mert nincsenek önálló gondolataik. A sátánisták azt várják, hogy végre békén hagyják őket, és saját magukat dicsőíthessék. A szcientológusok szép meséket akarnak hallani űrlényekről és lelki megvilágosodásról, a tudat kiterjesztéséről. A buddhisták mindenáron nyugalmat és békét akarnak az életükben. A hinduk azt gondolják, hogy a szenvedést meg lehet szüntetni, ha... A konfucianisták mindent be akarnak szabályozni (ugyanígy a zsidók), mert azt gondolják, hogy a szabad akarat a legrosszabb dolog a világon. Az iszlán azt mondja, hogy létezett 1500 ée egy fószer, aki képes volt kommunikálni egy nemlétező valamivel, így minden szava törvény.

Az én vallásom nagyon egyszerű: legyél önmagad, és ne akarj más lenni, mert nem fog sikerülni. Higgy a saját erődben, és légy bátor, hogy elviseld a próbákat... Ásatrúnak hívják, Magyarországon nem igazán elterjedt, viszont tökéletesen megtalálom benne magam.

2009. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
78%
vallásól függetlenül,ha szeretem Istent,és elfogadtam öt,akkor magától érthetödö lesz,hogy fogom olvasni a bibliát,és eljárok a gylekezetbe,és imádkozni fogok (nem betanultat).és ezeket nem azért,mert KELL,hanem azért,mert én akarom.a vallás nem juttat senkit sem amennybe,söt,Isten utálja a vallást.hidd el,hogy Jézus meghalt a büneidért,és feltámadt.imádkozz hozzá,és ö szólni fog hozzád. 24/L
2009. dec. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
91%
természetesen csak a biblián keresztűl!
2009. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:

miért támadnánk fel a mennybe? vagy te oda fogsz? tudod, hogy ott mi van? akikről a biblia ír, mint feltámadottakról, azok hova támadtak fel? köztük Jézus is?

nem kötözködök, kérdezek!

2009. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
Most minek kell lepontozni? Írtam én bárkinek bármi bántót? Annyira gáz ez a sok elvakult ember, az egyik ebbe az irányba, a másik abba, de más véleményét elfogadni, azt már nem megy... Tudtommal itt minden válasz hasznos, amelyik a kérdésre válaszol. Fel kéne nőni a feladathoz, hogy ezt megértsék.
2009. dec. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

Minden válasz hasznos, ami a kérdésre válaszol.

De eddig elég kevés válaszolt a kérdésre.


Amúgy én eddig nem nagyon pontoztam és akkor is inkább csak fel.

Én csak az uszítókat szoktam lepontozni.

2009. dec. 5. 14:29
 20/58 anonim ***** válasza:
58%

Én a láthatatlan rózsaszín egyszarvúban hiszek, ez a tökéletes vallás. Itt lehet róla olvasni:

[link]

2009. dec. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!