Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház még mindig...

A katolikus egyház még mindig azt vallja, hogy a Bibliát megfelelően értelmezni laikus (nem felszentelt pap, de hitét gyakorló személy) nem képes, hanem az egyházé az a jog?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a Római Katolikus tanítások egyike az, hogy a Biblia értelmezése az egyház vezetőinek a feladata, ők képesek azt helyesen értelmezni és ezért az ő kötelességük azt tanítani a híveknek a templomban (ezért is kötelező a mise).


Ezzel szemben a protestánsok egy része azt vallja, hogy bárki ( bárki = nem csak egyházi személy, hanem laikus is, de pl. nem egy egyéves gyerek "értelmezésére" gondolok) értelmezheti a Bibliát, az nem kizárólagosan az egyház jogkörébe tartozik.


2014. jan. 13. 23:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%

Szia kérdező.


Az, hogy az egyház mit mond nem tudom, De a Biblia nem azt mondja, hogy a katolikus egyház aki jól értelmezi azt,és csak Ők értelmezik jól, mert Jézus egy értelmes osztályt nevezett ki erre a feladatra, és ebben nem szerepel papi, és laikus szerep.


De a tettei is mind erről tesznek bizonyságot.

2014. jan. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Ha nem tudod a kérdésre a választ (A katolikus egyház(!!!) mit tanít az említett témával kapcsolatban...), akkor miért írsz egyáltalán ide?

2014. jan. 14. 00:02
 3/18 anonim ***** válasza:

Erről soha nem hallottam! Pedig elég sok papot ismerek, mert az öcsém is az volt. (már meghalt)

Ha igaz lenne, akkor miért javasolnák, hogy olvassuk a Bibliát és a szentírást.

A mise sem azért kötelező, hogy a prédikációt hallgasd, hanem, hogy megadd Istennek is, ami az Istené.

A reformátusoknál is a Bibliát "magyarázza" a lelkész.

2014. jan. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Igen ezt vallja:

[link]

A Római Katolikus Egyház szerint az isteni kinyilatkoztatás a Biblia és a szentlélek sugalmazására keletkezett hagyományból (pl. zsinati és pápai határozatok) lehetséges.


A protestánsok szerint az isteni kinyilatkoztatás csak a Bibliából ismerhető meg, az egyházi hagyomány emberi eredetű.


A Római Katolikus Egyház szerint a Biblia értelmezése a Szentlélek állandó irányítása alatt álló egyház feladata.


A protestánsok szerint az egyházban nincs a Biblia értelmezésére szolgáló hatóság, a Biblia isteni tartalma minden kereszténynek feltárul.


Üdv. Péter

2014. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
(Márk 7:4-8) . . ., 5 akkor ezek a farizeusok és írástudók megkérdezték tőle: „Miért van az, hogy a tanítványaid nem járnak a régiek hagyománya szerint, hanem beszennyezett kézzel étkeznek?” 6 Ő ezt mondta nekik: „Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, ti képmutatók, ahogy meg van írva: »Ez a nép ajkával tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 7 Hiába imádnak engem, mert tanokként emberek parancsait tanítják.« 8 Az Isten parancsolatát elhagyva, az emberek hagyományához ragaszkodtok erősen.”
2014. jan. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1-ső vagyok,


tudom mit tanít az egyház nagyon is. valamikor Katolikusnak készültem

A biblia szerint ahogy írtam megvan az erre való kinevezett személy, de az nem a Katolikus egyház, de nem is a Református....

2014. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Akkor melyik?

Az ortodox?

Mert elmondod, hogy pl. melyik nem, de hogy melyik igen, arról hallgatsz... :S Elárulod? Érdekelne, komolyan.

Előre is köszönöm szépen, ha megosztod. :)

2014. jan. 14. 19:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia kérdező.


szerintem Te magad is tudod. Egyébként pedig a Máté 24:45-47 versekben van.

S nem hiszem hogy el hiszed, mint ahogy sokan nem hiszik annak ellenére, hogy írva van.

2014. jan. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A laikus könnyen tévedhet, de ha jól értelmezi a Bibliát, akkor természetesen minden kérdésben a katolikus választ olvassa ki belőle.
2014. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, a kérdésed alapján azt gondolom, hogy nem ismered igazán sem a Bibliát, sem a katolikus vagy akármelyik protestáns egyházat. Ha igazán érdekel a hivatalos katolikus vélemény, olvass zsinati dokumentumokat, pl. Dei Verbum.
2014. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!