Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az olyan katolikus személy,...

Az olyan katolikus személy, aki külön él a házastársától, de nem válik el hivatalosan, áldozhat-e?

Figyelt kérdés
2013. aug. 18. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk pofozta a férje.
2013. aug. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bocsánat félre értettem! Azt olvastam, hogy áldozat e.


Így nem tudom a választ.

2013. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Amennyiben nem tart fenn mással szexuális kapcsolatot, akkor igen.
2013. aug. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem az fertőz meg, ami bemegy, hanem ami belülről jön a szívedből.

Az egy jelentéktelen étel. A leki táplálék maga az íge, nem a megtestesülésének elvont okkult teste és vére. Egyébként hűséget és kitartást esküdtetek.

2013. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy igen, amennyiben nincs kapcsolata mással. Hiszen így nem követ el házasságtörést.
2013. aug. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Külön élni egy katolikusnak? És hol a holtomiglan holtodiglan, meg amit istten összekötött az ne költözzön szét? a keresztényi türelem, meg hogy isten nem enge4dte volna hogy összeházasodjatok ha nem lett volna annak helye?


Tessék szépen visszamenni oszt szenvedni, közben meg kéregesd az urat hogy megértsd hogy miért rótta ezt rád, és persze imádkozz a párodért meg satöbbi.

2013. aug. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó, hanem egy ismerősömről. Az ő házasságuk nem működik, a férfi alkoholista. Ebből kifolyólag impotens is.Úgy tudom a nő többször megcsalta, ezért férje fizikailag bántalmazta. Azért nem válnak el hivatalosan, mert így nem szabadna áldozniuk.
2013. aug. 19. 14:37
 8/8 anonim ***** válasza:
És Isten a házasságkötéskor áldását adta valamire ami nem működik? ejnye...
2013. aug. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!