Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusként részt vehetek...

Reformátusként részt vehetek az Eucharisztián?

Figyelt kérdés
Szeretnék részt venni a katolikus Eucharisztián. Ehhez, tudomásom szerint gyónnom kell. A kérdés másik része: reformátusként megengedett, hogy elmenjek gyónni? A folyamatra lennék kíváncsi. Hogyan kivitelezhető az, hogy hivatalosan református maradjak, de teljes egészében részt vehessek a katolikus misén?

2013. aug. 17. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyónni nem tudsz, ha református vagy. A misén pedig bármikor részt vehetsz. Ennek nem feltétele a gyónás-áldozás.
2013. aug. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Elméletileg valószínű, hogy nem megengedett, gyakorlatilag viszont a pap dönti el. Hallottam már katolikus papról, akihez járt egy református, és többször is kiszolgáltatta neki az eucharisztiát. Szóval szerintem keress egy liberális gondolkodású papot, és beszéld meg vele!
2013. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyónni csak katolikusként gyónhatnál, lelkibeszélgetésre elmehetnél reformátusként is egy katolikus paphoz, de feloldozni nem oldozhat.


Nagyon kivételes esetben és komoly elbeszélgetés után részt vehetsz a szentáldozásban is, de nem javasolt. Igazából itt válik el a két vallás nagyon erősen: amit a katolikusok vallanak az Eucharisztiáról, azt a reformátusok tagadják, így ha elhiszed a katolikus tanítást, református hiteddel kerülsz összeütközésbe, ha pedig nem hiszed el, akkor nem fogják engedni az áldozást, na meg miért is tennéd.


Tényleg, miért szeretnéd??

2013. aug. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Eucharisztiában mi katolikusok azt valljuk, hogy Krisztus valóságos teste és vére a kenyér és a bor. Ezt ti reformátusok tagadjátok. Tehát, ha maradsz ezen a hiten, akkor nem áldozhatsz. Ha át szeretnél térni a katolikus hitre, akkor azt meg lehet tenni, és utána van lehetőség áldozni.
2013. aug. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

...én azt gondolom, hogy te nem vagy református, mert nem igazán hiszel egyházad tanításaiban...az euharisztia pedig katolikus szentség...ha részt akarsz venni ezen, akkor vagy el kell az egész katolikus tanítást fogadnod, vagy mindkét vallás megcsúfolója vagy...ezen gondolkozz el...


ez a Bibliai IGE szól a te helyzetedről:


"Gal 5,3 Bizonyságot teszek pedig ismét minden embernek, a ki körülmetélkedik, hogy köteles az egész törvényt megtartani."


...innen már eldöntheted te magad...ugyanis ha elmégy egy a nem a alkóhelyeden lévő, lehetőleg nagyobb városi templom miséjére, bizonyára rélszt vehetsz az euhaisztián, mert a pap nem fog elküldeni valószínű, mert nem ismerhet minden embert, és nem föltétlen válogatja, hogy kinek szolgáltatja ki, hanem automatikusan minden sorban állónak adja...azaz ha kipróbálni akarod, hogy milyen érzés lehet, akkor imádkozz ,kérd Istent , hogy segítsen neked ebben a nehéz kérdésben, és ha úgy érzed próbáld ki...(már ha nem puszta kíváncsiság az ami vezet, hanem valami mélyebb vallási kérdést szeretnél ilyenformán eldönteni...de tartsd tiszteletben mások hitét, vallását, ugyanis Isten pontosan ismeri a te indítékaidat,gondolataidat és asszerint fogsz tapasztalatot kapni is...:)

2013. aug. 21. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha azt csinálod (kiskapu), amit az utolsó válaszoló ír, katolikus kontextusban szentségtörést követsz el. Tiszteld annyira a katolikusokat, hogy nem teszel ilyet. Vannak legális módjai is.
2013. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
29%

...ha imádkozik, és kéri Istent, hogy segítsen, mert nem puszta kíváncsiság az, ami vezeti, akkor nem követ el "szentségtörést", azonban, azt magam is írtam, hogy saját indítékait vegye górcső alá (éppen azért, amit te is írtál) és annak függvényében lépjen, mert Isten előtt nyilván van minden gondolatunk, sőt még az is, amit magunk nem is tudunk (tudattalan)...és ha erre engedélyt kér Istentől, akkor csak Istennel van elszámolnivalója, és senki emberfia, sem egyház(földi) meg nem ítélheti...


...Isten majd rámutat neki arra, amit meg kell értenie...mert ugye nem az egyház üdvözít, hanem ISTEN...:)

2013. aug. 24. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, rendben, imádkozzon, és ha úgy érzi, hogy az az "eredmény", akkor beszéljen a pappal, ugyanis ahogy írtuk, VAN egyszeri áldozási lehetőség erős vágy és kellő megbeszélés után. Engedetlenség kikerülni azokat, akikre Isten a szentségek kiszolgáltatását bízta, amennyiben tiszteletben tartja az illető AZT az egyházat, amelyen keresztül éppen Isten újabb titkába szeretne betekintést nyerni. Amennyiben nem tiszteli, akkor pedig miért akarna áldozni komoly és helyes szándékkal.


Ha olvasod szentek életét, nagyon sokszor leírják, hogy Isten akár látomásban, akár lelkivezetőn keresztül arra biztat, hogy ne kerüljék meg a földi szervezet lépcsőfokait, akkor sem, ha nehéz vagy kockázatos. Miért? Mert az egyház Krisztus teste.

2013. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Részt vehetsz nyugodtan, úgy is hogy református vagy. Még ha nem gyónsz, akkor is. Én is voltam egyszer magyar pünkösdkor egy ortodox szentmisén (református vagyok), elvitt az egyik ismerősöm, és részt vettem a szentáldozásban ugyanúgy mintha ortodox lennék. Csak mindig figyeljed az előtted lévőt hogy mit csinál, és csináljad azt te is. Nincs az rád írva hogy nem vagy katolikus.
2014. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze hogy részt vehetsz csak bűn. Hameg tudod játszani hogy katolikus vagy és a pap nem jön rá hogy más vallású vagy.

De azért nem hiszem hogy egy református ott ne tűnne fel. Ott térdelni kell, keresztet vetni meg nem mindegy mikor mondod hogy Ámen meg kapod be az ostyát és hogy hogyan, meg utána is keresztet kell vetni majd a kádba leterdelni és imádkozni. Szerintem lebuknak hogy református vagy mert feltűnnek hogy valamit nem úgy csinálsz ahogy kéne

2021. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!