Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidó vallás mennyire...

A zsidó vallás mennyire engedi a házasságot keresztényekkel?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy ha én keresztény vagyok akkor van rá esélyem,hogy zsidó vallású feleségem legyen?Ha igen mit kell csinálnom?

Mondjuk felvehetném a zsidó vallást?S ha igen akkor mit kéne tennem?A körülmetélés például "követelmény"?


2013. nov. 10. 13:32
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#9


A kérdés: "Arra lennék kíváncsi,hogy ha én keresztény vagyok akkor van rá esélyem,hogy zsidó vallású feleségem legyen?"


Ez volt a kérdés. A válasz: lehet, az házzaságnak nem feltétele az azonos valláshoz való tartozás. Ennyi. Ilyen egyszerű.


"De teszünk rá, hogy államnak mi a házasság. Nekünk I-sten számít."


Rendben, de polgári sküvő nélkül, te hiába akarsz az lenni, nem leszel házas ember :) Ez ilyen marha egyszerű. Isten meg mehet a búsba. Nem véletlen hogy az állam nem ismeri el az egyházi esküvőt. I

2013. nov. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Pietrosol ***** válasza:

dexter_morgan!


"A zsidó vallás mennyire engedi a házasságot keresztényekkel?"


Mivel a kérdésben szerepel a vallás szó, minimális logikával el lehet jutni arra a következtetésre, hogy a kérdező egyházi szertartásra gondolt, nem pedig polgárira. Polgári szempontból valóban lényegtelen a házasulandó felek vallása, viszont a kérdés nem ez volt.


Érdemes értelmezni a kérdést, mielőtt szabadjára engeded az indulaidtól átfűtött válaszod!

2013. nov. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt verbálisan felnégyelik egymást a kedves válaszolók, leírom, mi a helyzet. Zsidó származású házastársad lehet, de zs vallású nem. Előbbinek teljesen mindegy, összeházasodtok polgári szertartás szerint és kész. Utóbbival viszont több gond van. Az egyik, hogy rabbi nem adja össze nem zsidóval. De ez nem is baj, mert ha egy zsidó igazán vallásos,,akkor abszolút nem kompatibilis hosszú távon egy nem zsidóval. Ennek oka az, hogy a keresztények tanítása szerint nem az számít, hogy hányszor mész templomba, meg hasonlók, hanem, hogy a szívedben mi van, mennyire őszinte a hited. A zsidó vallás éppen ellenkezője. Szerintünk az ember a gondolatai és hite csak rá tartozik, ezt parancsra változtatni nem tudja, viszont a cselekedeteit igen. Ezért nagyon fontos nálunk a vallási törvények betartása. Ezek a törvények átitatják a napot reggeltől estig. Mindent beszabályoznak a hétvégi programodtól a szexuális életedig. Naponta többször ima, minden ételtípusra külön áldás van, folyamatosan tanuljuk ezeket a törvényeket stb. Isten parancsai a nap minden percében a gondolatainkban vannak. Ezt egy nem zsidó egyszerűen képtelen elfogadni. Ismered a Monk, a flúgos nyomozó c. sorozatot? Rám kb úgy néznek a környezetem nem zsidó tagja, de gyakran a nem vallásos zsidók is, mint ahogy Monkra néz a környezete a sorozatban. Higyj nekem, menekülnél, hacsak nem vagy extrém toleráns és emellett extrém szerelmes. Persze a vallást fel lehet venni, de a fentebb leírt okokból csak akkor érdemes, és a rabbi is csak akkor térít be, ha komolyan gondolod, hogy a zsidó vallás szerint akarsz élni akkor is, ha a nő már nincs veled, nem csak a házasságért teszed. Ez az út sok lemondással jár. Szerintem megéri, de az emberek 90%-ának nem ez a véleménye.
2013. nov. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!