Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a kereszténység lényege?...

Mi a kereszténység lényege? Mi a zsidó vallás lényege? Mi az iszlám vallás lényege? Mi a buddhizmus lényege? Mi a hinduizmus lényege? Pls nem kell ódákat írni csak a lényeget!

Figyelt kérdés

2013. nov. 5. 18:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%

A kereszténységé a szeretet, az iszlámé az engedelmesség, a buddhizmusé a passzivitás.

A többinek nem tudom.

2013. nov. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. nov. 5. 18:27
 3/22 anonim ***** válasza:
28%
Mindnek ugyanaz a lényege. Uralni a tömeg gondolkodásmódját, s az ebből fakadó profitot learatni. A zsidók ebben nagy spílerek, ezért lett a zsidókereszténység a legelterjedtebb vallásBUSINESS.
2013. nov. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

"A válasz 61%-ban hasznosnak tűnik."


Mi rosszat írtam? :(

2013. nov. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
#3 Nem ez a lényege egyiknek sem, lehet, hgy pár mocsok bizniszt csinált ezekből (ahogy már magából az emberekből bizniszt csináltak), de attól még a lényege nem ez. Az első jól leírta szerintem, többet én sem tudok.
2013. nov. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
59%

Kedves kérdező ahhoz hogy megértsd mi a lényege a kereszténységnek, ajánlanám figyelmedbe Máté (továbbá Márk, Lukács és János) evangéliumát:

[link]

2013. nov. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Hitvallás:

Kereszténység: Egy Isten van, aki a fiát adta nekünk váltságul.

Iszlám: Egy Isten van, és Mohamed az ő prófétája! Isten nem született, és nem nemzett.

2013. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Pedig ódákat kellene írni ahhoz, hogy akár csak egy keveset is tudjál mindegyikről.

Keress rá ezekre a Wikipédián, annál tömörebben nem érdemes elmondani, mert olyan baromságok születnek belőle, mint az, hogy "a buddhizmus lényege a passzivitás".

2013. nov. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%
Pedig a buddhizmusnak tényleg ez a lényege, nem baromság ez.
2013. nov. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Feltételek nélküli szeretet és együttműködés teljes tudatban mindazzal, ami létezik bárhol és bármikor.


üdv

28/F

LastOne.Left

2013. nov. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!