Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek hivő lányként?

Mit tegyek hivő lányként?

Figyelt kérdés
Hivő làny vagyok vagyis a baràtom előtt voltam igazi hivő. Azóta felfordult az életem mert ő nem hivő. Mindenbe belementem amit ő akart. Több mint egy éve vayunk együtt. Nagyon szeretem őt ő is engem de ùgyérzem sokszor hogy jobbat is kaphatnék. Szüleim tiltanak tőlle tehàt vagy őket vàlasztom vagy a baràtomat. Akkor hozzàjuk kell költöznöm. Èn viszont élettàrsi kapcsolatot nem akarok ez pedig az lenne. Ő eljegyzést még nem akar pedig mondtam màr neki h igy lenne korrekt. Szeretem nagyon ő lett a mindenem és fàjna a szakitàs. De valahol ugyérzem h ha annyira szeretne megkérné a kezem. De azt mondta megfogja csak kicsit később. Ugyerzem kicsit halogatàs szaga van vagy fél ettől. Nem tudom mit tegyek. Annyit sirok tönkre megyek ebbe levgyok fogyva tanulni dolgozni se tudok semmit se. Félek nagyon mert szeretem a csalàdomat is. Légyszi segítsetek privàtban is ha többet tudna vepem vki foglalkozni koszonom 21/l
2013. okt. 17. 12:03
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed, hogy jobbat is kaphatnál, akkor nem szereted. Ezen gondolkodj el.
2013. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nagyon szeretem csak néha nem úgy viselkedik velem ahogy kellene
2013. okt. 17. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
sztem ő nem szeret
2013. okt. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nehéz helyzet. Óriási a neveltetésbeli különbségetek.

Téged valószínűleg arra neveltek, hogy sz.xuális kapcsolat csak házasságon belül létezik, és együttélés is csak házasságon belül létezik.

Ő pedig még túl fiatalnak tart titeket a házassághoz. Ez egy feloldhatatlan probléma. Ő sem kérheti, hogy költözzetek össze úgy, hogy neked ez lelki sérülést okoz. De te sem kérheted, hogy hozzon meg egy olyan döntést, amit még nem akar. És nem azért nem akarja, mert nem szeret téged, hanem mert még fiatalok vagytok hozzá.

Gondolom még ő is tanul. A szüleihez költöznétek, tehát ez sem egy önálló élet. Akkor pedig igaza van abban, hogy hová siessetek a házassággal? És utána mi lenne a következő lépés, a gyerek? Akit még nem is tudnátok eltartani.


Te egy nagyon aranyos és becsületes lány lehetsz. És szerintem a fiú is az, csak míg te rögtön házasodnál, ő még várna vele. Itt sajnos rajtad áll vagy bukik a kapcsolat. Ha a fiút belekényszerítenéd most egy házasságba, akkor csak kényszerből, a te kedvedért venne el téged, és nem tiszta szívből. Így neked kell döntened, hogy összeköltözöl vele így, vagy maradtok külön, felvállalva a szüleiddel való konfliktust, vagy szétmentek.


És hidd el, nincs sem halogatás szaga, és nem is fél az esküvőtől, csak neki ez még korai.

2013. okt. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vedd észre, hogy szimmetrikus a helyzet. ahogy te azt mondod, ha igazán szeretne megkérné a kezed, ő meg azt mondja, hogy ha igazán szeretnéd nem ezen múlna, hogy vele vagy :D


szerintem ezt vele is megértetheted, hogy ez egy patt helyzet :D valakinek nagyvonalúnak kell lennie. dobjatok fel egy pénzt :D ha ebbe belementek mind a ketten az, már azt mutatja, hogy készek vagytok nagyvonalúnak lenni, ha másikban is látjátok ezt.

2013. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus élethelyzet, sok ilyen van, és a valláshoz semmi köze, hacsak a neveltetési különbség nem.

Úgy tűnik, kevés ilyen kapcsolatod volt, ezért nincs tapasztalatod, nem tudod megítélni, lehet-e jobb. Ez az a bizonytalanság, ami azt mondatja veled, kaphatnál jobbat is. Igen, lehetséges. De ugyanannyira az is, hogy rosszabbat kapsz - mert utána már csak az jut. Éppen emiatt soha nem indulhatsz ki a jövőből, csak a jelenből. Mérlegelned mindössze azt kell, az ismert tulajdonságaitok, vágyaitok, törekvéseitek alapján el tudod-e képzelni vele a jövőt. Ha ebben vannak bizonytalanságok, arról bizonyosodj meg.

A szülők tiltása gyakori jelenség, számtalan regény szól erről. Ha a társaddal megvagy, azt szem előtt kell tartani, vele fogsz élni, nem a szüleiddel. Ha ők ezt nem értik meg, és értelmes magyarázattal sem szolgálnak, akkor szűk-látókörűek és egoisták.

Az is természetes, hogy általában a lányok, ha egy kapcsolat szorosabbá válik, házasságot akarnak, mert számukra - nőként - a fészek az elsőrendű. A fiúk viszont - tetszik nem tetszik - ezt is racionálisan közelítik meg (mert férfiak), és a praktikus szempontok döntenek. Ilyen a biológia. Vagyis szó sincs "halogatásról", csak eltérő szempontokról, ami, tekintve a körülményeiteket, eléggé természetes. Azt világosan kell látnod, hogy egy férfi számára a házasságkötés formalitás, ettől sem jobban, sem kevésbé nem fog szeretni, becsülni. Neki a kapcsolat harmóniája a fontos, a házasságkötésben nem érzelmi kötést, hanem praktikumot lát.

Nagyon ajánlom figyelmedbe e témában a Pease házaspár pszichológiai könyveit, melyek éppen a párkapcsolatok látható és rejtett problémáiról szólnak (Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő?, Testbeszéd).

2013. okt. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egyáltalán nem vagyok hívő, viszont fel szeretném hívni a figyelmedet valamire. "Mindenbe belementem amit ő akart." - Hidd el, ez nem jó. Nem így néz ki egy kapcsolat.

2013. okt. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem értem mi a gond, és miért kavarod bele a vallást az egészbe. Mivel semmi konkrétumot nem mondtál, így csak tapogatózni tudunk, mert lehet, hogy egy bűnöző r*hadék a csávó, de lehet, hogy csak annyi a bűne, hogy Wc papírként hasznosította újra a Bibliát.
2013. okt. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!