Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének! Bűn, ha valaki...

Keresztyének! Bűn, ha valaki magának való? Biztos nem Istentől való?

Figyelt kérdés

Körülbelül általános teológiai fejtegetésbe ment át az előző kérdésem, meg én is eleve rosszul is fogalmaztam meg, írtam ki.


Magamnak való vagyok.

Kell pár óra, amikor nem szól hozzám senki, ekkor olvasgatok arról, ami érdekel, elgondolkozom arról, ami érdekel, de elgondolkozom magamról is, arról is, hova tartok. Szóval beszélgetek magammal, komolyan, komolytalanul is.

Ezen kívül van több hobbim, legfontosabb a fotózás és gondot fordítok a testmozgásra is.


Ezért nem szeretnék több közösségbe is járni, több alkalmukra elmenni; főleg az egész hétvégés alkalmaikat szeretném kihagyni. Mondják, hogy feltölt, hogy valaki egész hétvégén távol van, engem pont nem. Ha egynapos, akkor gondolkozás nélkül igent mondok, de két és fél pihenőnapból két és felet NEM.


Inkább egy-két közösségbe járok, és abba is csak részben szeretném bevonni magam. Elmenni, ott egy-két emberrel elbeszélgetni, ha szolgálati lehetőség van, nem elzárkózni. Kész.


Bűn ez?


2013. szept. 30. 20:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem bűn.Isten talán megszabta,hogy mindenkinek egyformának kell lennie?

A kérdésedben nekem az a furcsa,hogy hiszel Istenben,vagyis a szeretetben,a boldogságban.Ám mégis megtagadod magadtól,mert nem fogadod el magad olyannak,amilyen vagy.Pedig az önelfogadás kulcsfontosságú a szeretet,és boldogság megélésében.Ha te így éled meg a boldogságodat,akkor így éled meg,semmi probléma nincs ezzel.

2013. okt. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
én is ilyen vagyok. :) s szerintem még sokan. és nem hinném, hogy bűn. főleg, hogy több közösségről van szó. ha egyetlenbe sem járnál, az picit elgondolkodtató lenne, de így semmi baj.
2013. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én például katolikus templomba szoktam..'
2013. okt. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem bűn, Isten mindenkit más természetűnek teremtett meg

énis elég magamnak való vagyok, legalábbis kell mindennap egy kis egyedüllét és nincs sok barátom.

De ennek ellenére egy olyan szakmát választottam, ahol rengeteg emberrel találkozom és segítek nekik. ez nagyon ellentétesnek tűnik, én lepődtem meg a legjobban mennyire hozzám illik mégis a hivatás, mintha erre lennék kijelölve.

Szóval, sosem lehet tudni milyen helyzetbe kerül az ember és nagyon nagy meglepetések érhetik saját magával kapcsolatban is.

2013. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Miért? Magatokban keressétek az Istent, mert bennetek van, szól az írás.

Jézus pl. eltünt 40 napra a sivatagban...

2013. okt. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
amennyiben nem ártassz ezzel a többi embernek abban az esetben nem hinném, hogy bűn lenne a magadnak valóság
2013. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!