Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének! Bűn, ha valaki...

Keresztyének! Bűn, ha valaki magának való? Biztos nem Istentől való?

Figyelt kérdés

Körülbelül általános teológiai fejtegetésbe ment át az előző kérdésem, meg én is eleve rosszul is fogalmaztam meg, írtam ki.


Magamnak való vagyok.

Kell pár óra, amikor nem szól hozzám senki, ekkor olvasgatok arról, ami érdekel, elgondolkozom arról, ami érdekel, de elgondolkozom magamról is, arról is, hova tartok. Szóval beszélgetek magammal, komolyan, komolytalanul is.

Ezen kívül van több hobbim, legfontosabb a fotózás és gondot fordítok a testmozgásra is.


Ezért nem szeretnék több közösségbe is járni, több alkalmukra elmenni; főleg az egész hétvégés alkalmaikat szeretném kihagyni. Mondják, hogy feltölt, hogy valaki egész hétvégén távol van, engem pont nem. Ha egynapos, akkor gondolkozás nélkül igent mondok, de két és fél pihenőnapból két és felet NEM.


Inkább egy-két közösségbe járok, és abba is csak részben szeretném bevonni magam. Elmenni, ott egy-két emberrel elbeszélgetni, ha szolgálati lehetőség van, nem elzárkózni. Kész.


Bűn ez?


2013. szept. 30. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%
Igen! Abból a szempontból ha nem figyelsz oda embertársaidra.
2013. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem rosszabb annál, mintha öngyilkos lennél vagy teljesen leépülnél.
2013. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Második! Miért, ennyire rossz?

Egy vallásos embernek úgy kellene élnie, hogy minimális időt igényel magára és nincs hobbija?

Ennyire rossz, hogy kb. csak az öngyilkosságnál jobb?


Első! Figyelek az embertársaimra. Hogy nem csak rájuk figyelek, nem jelenti azt, hogy rájuk nem figyelek.

2013. szept. 30. 21:07
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem rossz.

Csak arra akartam utalni, hogy vannak emberek, akik agyon hajszolnának téged és le...ják, hogy pihenésre van szükséged. Már pedig ha az ember belefárad az életbe, esélyes hogy lemond róla.

Nyugodtan legyen hobbid:)

2013. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Így már értem :)
2013. szept. 30. 21:11
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem bűn.
2013. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 nagylzs ***** válasza:

Ez nem hogy nem bűn, de még csak nem is rossz dolog. Van erre egy pszichológiai fogalom is: introverzió illetve extroverzió. Aki introvertált, az inkább befelé fordul, saját magára és a múltra támaszkodik. Az extrovertált ember inkább mások felé, a külvilág felé fordul. Vannak erre jó tesztek, ha meg akarod tudni az introvertáltságod mértékét.


A túlzott introverzió nehézkessé teszi a kapcsolatok építését és fenntartását másokkal. Ugyanakkor a túlzott extroverzió oda vezet, hogy nem vagy képes másokkal mély, intim kapcsolatot kialakítani - helyette felületes kapcsolatokat alakítassz ki. A túlzás semmiből sem jó. De nálad túlzásról még nem igen lehet szó, hiszen eljársz közösségekbe, és beszélgetsz emberekkel. Te magad is írod, hogy inkább egyszemélyes közeli kapcsolatot szeretsz kialakítani, kevésbé kedveled a nagy társaságot. Ezzel semmiféle gond nincsen! A túlzott zárkózottság ott kezdődik, hogy egyáltalán nem alakítasz ki másokkal kapcsolatot, a meglevő kapcsolataidat sem ápolod, és a mindennapi életben problémákat okoz a bezártságod.


Ha ilyen az alaptermészeted, akkor nehogy megpróbálj más lenni mint amilyen vagy! Néhány szoros kapcsolattal is sokat tudsz tenni másokért. Néha még többet mint sejtenéd.


A bűnben egyébként nem hiszek, de ha hinnék ez akkor nagyon távol lenne tőle.

2013. szept. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%

Ez nem bűn!


Ha alkalmad van rá,hogy segíts másokon és nem teszed,az bűn!


Ha megbocsájthatnál másnak és nem teszed ,az bűn!


Ha meglátod Urunk jóságát és érzed szeretetét,és elfordulsz tőle ,az bűn!

2013. szept. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom eldönteni, hogy ez komoly kérdés, vagy a kérdező csak szatirizálja a bigottságot...
2013. szept. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Ne bántsd őt!


Keresi az utat,és felébredt benne az igazság utáni vágy!


Elkezdte érdekelni,hogy vajon bűnös vagy az igaz utat járja e!


Ezekben az időkben,egyre több ember fogja mérlegelni eddigi életét!


Mert az idő közel van!

2013. okt. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!