Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztyének! Csak szerintem...

Keresztyének! Csak szerintem fontosak ezek is?

Figyelt kérdés

Szerintem egy embernek ne csak az legyen fontos, hogyan áll a másikhoz. Hanem az is, hogy rendesen végezze a munkáját, éljen egészségesen, legyenek hobbijai, védje a környezetet.

Nekem az tűnik logikusnak, hogy ha Isten teremtett egy Földet, minket test formájába teremtett, teremtett egy csomó érdekes dolgot, minket kíváncsinak teremtett, akkor ezeket használjuk is ki.

Rosszul esik, hogy le szoktak torkollni, hogy csak a dicsőítésre és az emberi kapcsolatokra figyeljek, minden más földi kincsek gyűjtése.


Ha valaki átmenetileg, mondjuk két évre beköltözik a házba, úgy, hogy tudja, hogy két év múlva villája lesz, akkor is szépen berendezkedik, képeket aggat a falra, ha csúnya a fal, kifesti, a bútorait odarakja.


2013. aug. 9. 13:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt hiszem, hogy egy valódi megtérés gyümölcsei között ezek is ott vannak. Nem olvastam sehol sem a Bibliában, hogy szemeteljek nyugodtan, a tiszta és becsületes életről viszont igen. :)
2013. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. A Földet az Úrtól kaptunk, tehát vigyázzunk rá - védjük a környezetet. A tehetségeinket is az Úrtól kaptunk, tehát kamatoztassuk őket - legyenek hobbijaink. A testünket is az Úrtól kaptuk, vigyázzunk rá - éljünk egészségesen. A rendes, szorgalmas, becsületes munkavégzés meg benne van Pál apostol szeretethimnuszában is gyakorlatilag.
2013. aug. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Szeressük egymást ***** válasza:
100%
Szerintem a szellemi tisztasághoz tartozik hogy az illető igényes magára és a környezetére is. Az otthonára és a természetre is gondot fordít. Isten sem igénytelen helyen és környezetben lakik.:-)
2013. aug. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor nemcsak én gondolom így.


Persze az üdvözülést nem attól várom, hogy szelektíven gyűjtöm-e a szemetet, vagy úszok-e eleget. Hanem attól, hogy elfogadtam Jézust, mint Megváltót. Mielőtt valaki ezt érti félre. :D

2013. aug. 9. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Előttem nagyjából leírtak mindent, nagyon jól gondolod :)
2013. aug. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!