Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan keresztelkedjek meg,...

Hogyan keresztelkedjek meg, ha a keresztség számomra mély jelentőséggel bír, viszont egyházhoz nem akarom magam elkötelezni?

Figyelt kérdés

Számomra azért fontos a keresztség (felnőtt vagyok, még kereszteletlen), mert ez pl. egy jel az mellett, hogy Jézust követem, illetve ugye Ő ezt parancsba is adta.


Viszont nem akarok egyházhoz elköteleződni.


Ha sorba veszem az egyházakat, akkor a római katolikus egyházban az fogott meg, hogy közel egyformán hangsúlyozza a hit ÉS tettek fontosságát. Nem predesztinál, stb. Viszont az nem tetszik, hogy Máriához vagy rajta keresztül kellene imádkozni, illetve talán komolyabban veszik azt, ha valaki elmaradozik a misékről.


Nem azért lógnék a misékről, mert nem tartom fontosnak, hanem olyan a munkabeosztásom...hogy nagyon ritkán jutnék el misére.

Továbbá az nem tetszik még, hogy kell egy pap, aki feloldoz a bűnök alól, mikor a Bibliában benne van, hogy Isten és ember közt Jézus az összekötő kapocs, nincs szükség másra.


Mit tudnék tenni ilyen esetben?


Légy szíves ne offoljátok szét a témát.


Ha vannak kérdéseitek, amiket megválaszolva konkrétabban tudnátok válaszolni, írjátok meg azokat is és válaszolok én is.


Számomra nagyon fontos ez most.

Belülről jön, belső vágyódás, ha mondhatom így.


2013. szept. 28. 16:13
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:

Jn 14,21 A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

24. A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem.


Hát csupán ennyi történik.

2013. szept. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Akkor viszont te is azt mondod, hogy csak azért kell megkeresztelkedni, mert így van és kész...


A Szentlélek akkor sem szállja meg az embert kereszteléskor!

Semmi okult erő nem szabadul fel!

Vagy a víz melletti döntés számít és nem Jézus?


Tudom, hogy írtad, hogy aki hisz az vízbe is bemerítkezik.

Na én az utóbbit csak hagyománynak tartom és aki többet lát bele, az nekem okkultista.


És szerintem Jézus sem látott bele többet. Amikor bűnt bocsátott meg, senkit sem nyomott a vízbe. És nem hiszem, hogy akinek nem volt lehetősége vízbe menni pl. a kereszten az egyik lator, ő rosszabb lenne másnál.

2013. szept. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
Sokan ott szúrják el, hogy azt hiszik, ha megkeresztelkednek, akkor Istennek tetsző életet élnek. Pedig fordítva van! Ha Istennek tetsző életet akarsz élni, akkor megkeresztelkedsz és viszed a kereszted :P
2013. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

Jézus azt mondta, hogy keresztelkedjünk meg. Jézus azt is mondta, hogy áldjuk azokat, akik átkoznak, és szeressük azokat, akik gyűlölnek.

Ha ezt az egyszerű parancsot, hogy keresztelkedj meg, nem tudod megtenni, az okokat, a miérteket keresed, akkor vajon meg tudod-e tenni azokat a cselekedeteket, amelyek jóval nehezebbek?

Lk 16,10 A ki hű a kevesen, a sokon is hű az; és a ki a kevesen hamis, a sokon is hamis az.

2013. szept. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Jaj nekem nem a keresztelkedéssel van bajom, félre ne érts!

Bármikor szívesen engedem, hogy víz alá nyomd a fejem :DD

Azzal van bajom, hogy néhány egyház túlmiszitifáklja...

2013. szept. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Alapvető, hogy megkeresztelkedj. Ezt lehet, hogy az egyházak túlmisztifikálják, de akkor Jézus is ezt tette.

Ha a keresztelés kényszerből van, akkor ne keresztelkedj.


36. Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem?

37. Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.


Ha hiszed, megkeresztelkedsz, ha a miértek és az okok fontosabbak neked, mint Jézus szava, akkor ne tedd.

2013. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

A kérdésem lényege éppen az, hogy én meg akarok keresztelkedni (nem esküvő miatt sem keresztszülőség miatt sem politikai célból), és amikor lehetőségem van, a közösségbe is el kívánok járni.


Ami az elveket tekinti, a r. katolikus áll hozzám a legközelebb.


De azt sem akarom, hogy ha nem tudom a minden vasárnapi misére járást, és nem mondok ellent a hitelveknek, ha csak Jézus nevében imádkozom, nem kérve Mária és a szentek közbenjárását, valamint a Rózsafüzér ima helyett is saját szavaimmal kívánok imádkozni továbbra is, akkor egyértelmű, hogy a katolikus szertartás alapján kérném a keresztséget.

2013. szept. 29. 15:29
 28/33 anonim ***** válasza:
Inkább áll a református hozzád közelebb, mint a katolikus. Ne áltasd magad.
2013. szept. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Mert okkultizmust látsz a keresztelkedésben és a többi felekezetet lenézed kedves kérdező...

Undorító, hogy egyesek fejében olyasmi megszülethet, hogy a nem megkeresztelt nem léphet Isten házába, rosszabb nálunk stb..Ha gyerek házasságon kívül születik akkor fattyú. Mert valami mocskos okkult áldás nem szált rá és a bálványok meg olyan fontosak...

Az nem a Szentlélek...


Inkább nem is írok többet. Már lelkiismeretfurdalásom van.

Javaslom a baptistákat, ha gondolod.

2013. szept. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Református hittanra és közösségbe jártam általános iskolában, majd evangélikus középiskolában tanultam tovább.


Ezek olyan ridegek, számomra túl puritán megközelítésűek.


Időközben jártam egy protestáns kisegyházba is (Amerika), ahol a "szeretettel való bombázás" (love bombing) nekem túl sok volt, mivel azt manipulálásra használták.


A római katolikus miséken is vettem már részt, elkezdtem olvasni a Római Katolikus Egyház Katekizmusát, és eddig igenis a r. katolikus áll hozzám a legközelebb.


Tehát nem áltatásból mondom.

2013. szept. 29. 15:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!