Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan keresztelkedjek meg,...

Hogyan keresztelkedjek meg, ha a keresztség számomra mély jelentőséggel bír, viszont egyházhoz nem akarom magam elkötelezni?

Figyelt kérdés

Számomra azért fontos a keresztség (felnőtt vagyok, még kereszteletlen), mert ez pl. egy jel az mellett, hogy Jézust követem, illetve ugye Ő ezt parancsba is adta.


Viszont nem akarok egyházhoz elköteleződni.


Ha sorba veszem az egyházakat, akkor a római katolikus egyházban az fogott meg, hogy közel egyformán hangsúlyozza a hit ÉS tettek fontosságát. Nem predesztinál, stb. Viszont az nem tetszik, hogy Máriához vagy rajta keresztül kellene imádkozni, illetve talán komolyabban veszik azt, ha valaki elmaradozik a misékről.


Nem azért lógnék a misékről, mert nem tartom fontosnak, hanem olyan a munkabeosztásom...hogy nagyon ritkán jutnék el misére.

Továbbá az nem tetszik még, hogy kell egy pap, aki feloldoz a bűnök alól, mikor a Bibliában benne van, hogy Isten és ember közt Jézus az összekötő kapocs, nincs szükség másra.


Mit tudnék tenni ilyen esetben?


Légy szíves ne offoljátok szét a témát.


Ha vannak kérdéseitek, amiket megválaszolva konkrétabban tudnátok válaszolni, írjátok meg azokat is és válaszolok én is.


Számomra nagyon fontos ez most.

Belülről jön, belső vágyódás, ha mondhatom így.


2013. szept. 28. 16:13
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:

Vagy megtehet azt, hogy megkeresztelkedek római katolikus szertatás szerint, viszont csak azt teszem meg, ami őszintén belülről jön, amennyit tudok?


Ami ellen pedig minden porcikám tiltakozik (Jézus melletti közvetítők, minden vasárnapi mise, stb.), azt elhagyom?

2013. szept. 28. 16:16
 2/33 anonim ***** válasza:

Mielőtt megkeresztelkedsz, minden vallásnál részt kell venned hitoktatáson. Utána viszont a katolikus, református, evangélikus, baptista egyház nem kötelez a rendszeres templomba járásra. A Jehovák vagy a Hitgyüli viszont igen.

De katolikusként SEM Szűz Márián vagy szenteken keresztül imádkozhatsz Jézushoz. Imédkozni CSA Jézushoz lehet. Máriának vagy a szenteknek csak a közbenjárását kérheted, de NEM imádhatod őket.

2013. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:

Attól hogy megkeresztelnek, nem azt jelenti, hogy apáca, vagy pap leszel. (elkötelezettség)


Nem az a lényeg, hogy mész-e gyónni minden vasárnap, vagy nem, hanem az, hogy hogyan éled az életed. Egyébként is. Szánalmasok szerintem az olyan hívők, akik képmutatásból 1 évben egyszer elmennek éjféli misére.

(csak mellékesen, én nem járok soha)

2013. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 eric_one ***** válasza:
100%

2. válaszoló válasza félrevezető, valótlant állít. A Hit Gyülekezete nem kötelez senkit semmire keresztelkedés előtt és után sem, saját tapasztalatból állítom!


A vízkeresztség olyan szent cselekedet, amelyet Isten Igéje parancsol. A keresztségben a hívő teste teljesen a víz alá merül. Ez egy engedelmességbeli és hitbeli tett, amelyben a hívő azonosul Jézus Krisztus halálával, eltemettetésével és feltámadásával. A vízkeresztség feltétele a Jézus Krisztushoz való megtérés, és a belé vetett hit.

A vízkeresztség eredményezi a bűnök eltörlését, az óember megfeszítését és eltemetését, a föltámadott életre való újjászületést, a szív körülmetélését és a Krisztus Testébe, az Egyházba való belépést.


Megtérés, vízkeresztség (ekkor történő újjászületés) után még Szent Szellembe akarja Krisztus a keresztényeket bemeríteni. A Felkent követőinek valóban felkentekké kell válniuk, akiket a Szentháromság harmadik személye teljesen körülvesz, elborít, átitatja az illetőt.


Mindenféleképpen olyan egyházat javaslok, amely a Szentírás igazságainak kinyilatkoztatása alapján áll, és azt is hirdeti. Bizonyára több ilyen is van, de én csak a Hit Gyülekezetéről tudok személyes pozitív tapasztalatot mondani.

2013. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Én mindenképpen történeti egyházban gondolkozom.

Tehát a kisegyházak kizártak.


Ezért ezúton kérem is, hogy azokat most mellőzzük.

Nem érdekel azok hitelvei, szokásai, és a térítéssel való próbálkozás sem. Aki mégis offol ezzel a témával, a moderátoroknak fogom jelenteni.


Köszönöm szépen!

2013. szept. 28. 17:44
 6/33 anonim ***** válasza:

Összegezném:

1: Mindenképpen meg akarsz keresztelkedni

2: Kizárólag történelmi egyház berkein belül akarod ezt megtenni


Mit jelent neked a történelmi egyház fogalma? Katolikus, református, evangélikus, baptista? Ez a négy? Vagy van még?


Ha nem vagy hajlandó más egyház "alatt" megkeresztelkedni, akkor nézd meg az interneten ezt a néhány egyházat, és amelyik tetszik, keresd fel a legközelebbit, ismerkedj meg velük közelebbről.


Amúgy megkeresztelkedni nem azt jelenti, hogy egy kis vizet fröcskölnek a homlokodra, és csak erre emberek által kinevezett ember hivatott. De mivel nem szereted az offolást, így ezt a nagyon is fontos dolgot nem folytatom.

2013. szept. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

A részletes kifejtésben írtam, hogy a r. katolikusban mi fogott meg, viszont ugye annak a nézeteivel sem tudok 100% azonosulni.


Viszont a többiben még annyi sem fogott meg.


Továbbá, azt is leírtam, hogy számomra miért fontos a keresztség. Tehát nemcsak formalitásból akarom, azért is írtam ki a kérdést.


Azt azért nem tehetem meg, hogy elmegyek mind a 4 nagy történeti egyházhoz hitoktatásra... :)

2013. szept. 29. 06:41
 8/33 anonim ***** válasza:

Az például egy jó megoldás lenne, hogy keresel valakit, akinek van hite Krisztusban arra, hogy embereket kereszteljen (mert a Szentírásban nincs ilyen korlát, hogy ki keresztelhet és ki nem), és ő megkeresztel téged.

Viszont ha csak történelmi egyházakban gondolkozol, ott szerintem senki nem fog azzal előállni, hogy majd ő megkeresztel téged, hanem a vallása papjaihoz fog irányítani, akik azt mondanák, hogy persze szívesen megkeresztelnek, ha belépsz az egyházukba.

Kemény a dilemmád. :)

2013. szept. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Engem legfőképpen az érdekelne, hogy mennyire veszik ténylegesen komolyan azt a r. katolikus egyházban, ha valaki nem jár rendszeresen vasárnapi misére, nem gyón rendszeresen (van ennek megszabott rendszeressége náluk?), és a hasonlók.
2013. szept. 29. 11:18
 10/33 anonim ***** válasza:
Akkor újból leírom, mert törölték. Vedd fel a kereszted. Ezt jelenti a megkeresztelkedés.
2013. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!