Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan keresztelkedjek meg,...

Hogyan keresztelkedjek meg, ha a keresztség számomra mély jelentőséggel bír, viszont egyházhoz nem akarom magam elkötelezni?

Figyelt kérdés

Számomra azért fontos a keresztség (felnőtt vagyok, még kereszteletlen), mert ez pl. egy jel az mellett, hogy Jézust követem, illetve ugye Ő ezt parancsba is adta.


Viszont nem akarok egyházhoz elköteleződni.


Ha sorba veszem az egyházakat, akkor a római katolikus egyházban az fogott meg, hogy közel egyformán hangsúlyozza a hit ÉS tettek fontosságát. Nem predesztinál, stb. Viszont az nem tetszik, hogy Máriához vagy rajta keresztül kellene imádkozni, illetve talán komolyabban veszik azt, ha valaki elmaradozik a misékről.


Nem azért lógnék a misékről, mert nem tartom fontosnak, hanem olyan a munkabeosztásom...hogy nagyon ritkán jutnék el misére.

Továbbá az nem tetszik még, hogy kell egy pap, aki feloldoz a bűnök alól, mikor a Bibliában benne van, hogy Isten és ember közt Jézus az összekötő kapocs, nincs szükség másra.


Mit tudnék tenni ilyen esetben?


Légy szíves ne offoljátok szét a témát.


Ha vannak kérdéseitek, amiket megválaszolva konkrétabban tudnátok válaszolni, írjátok meg azokat is és válaszolok én is.


Számomra nagyon fontos ez most.

Belülről jön, belső vágyódás, ha mondhatom így.


2013. szept. 28. 16:13
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Lost in the Darkness!


Kifejtenéd, hogy ezt hogyan érted?


Egyébként a 8-as válaszoló jól írta le. Még annyit, hogy pl. a Katolikus egyházban senki nem tartja számon, hogy ki hányszor megy misére, vagy hányszor gyón, az egyén lelkiismeretére bízzák, legalábbis ezt a látszatot keltik, vagy éreztetik vele. Az érzelmeidre akarnak hatni, hogyha nem teszed akkor bűnös vagy, de nem biztos, hogy az egyház és az Isten szemében ugyan az a bűn.


A másik nagyon fontos dolog, hogy ha egy egyház papjaihoz irányítanak, hogy vele vedd fel a kapcsolatot, akkor egy jó pár hónapos procedúra (hitoktatásra kell járni) mire megkeresztelnek. Az egyházakban a keresztelés pedig úgy történik, hogy hitvallást kell tenned előtte, vagyis amit a pap mond utána kell mondanod.

Pl. hiszed-e a szentségeket? Ha hiszed és vallod mondjuk a "Hiszek egyet" akkor van helyed a Katolikus egyházban, ha azt nem hiszed akkor hogyan akarsz ott megkeresztelkedni? Hazudnál miközben megkeresztelkedsz? Kinek hazudnál, magadnak, a papnak, vagy Krisztus előtt?


Krisztus hogyan keresztelkedett meg? Vagy pl.: Apostolok Cselekedetei 8. rész "Mikor pedig menének az úton, jutának egy vízhez; és monda a komornyik: Ímhol a víz: mi gátol, hogy megkeresztelkedjem?

37. Filep pedig monda: Ha teljes szívből hiszel, meglehet. Az pedig felelvén, monda: Hiszem, hogy a Jézus Krisztus az Isten Fia.

38. És megállítá a szekeret; és leszállának mindketten a vízbe, Filep és a komornyik; és megkeresztelé őt."


Ez a lényeg!


Nem egyházakhoz kell megkeresztelkedni, hanem Krisztushoz!

2013. szept. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Nem fejtem ki,csak bemásolok néhány dolgot:)

Nem a locsi-pocsitól igazul meg az ember, hanem ha Jézust követi. Az ő ígéje tisztít meg bennünket...



"Valaki pedig abból a vízből iszik, amelyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, amelyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne." (János Evangéliuma:4:14)



Péter Apostolnak közönséges első levele » 3. fejezet

10

Mert aki akarja az életet szeretni, jó napokat látni, tiltsa meg nyelvét a gonosztól, és ajkait, hogy ne szóljanak álnokságot:

11

Forduljon el a gonosztól, és cselekedjék jót; keresse a békességet, és kövesse azt.

12

Mert az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak könyörgésein; az Úr orcája pedig a gonoszt cselekvőkön.

13

És kicsoda az, aki bántalmaz titeket, ha a jónak követői lesztek?

14

De ha szenvedtek is az igazságért, boldogok vagytok, azoktól való félelemből pedig ne féljetek, se zavarba ne essetek;

15

Az Úr Istent pedig szenteljétek meg a ti szívetekben. Mindig készek legyetek megfelelni mindenkinek, aki számot kér tőletek a bennetek levő reménységről, szelídséggel és félelemmel:

16

Jó lelkiismeretetek lévén; hogy amiben rágalmaznak titeket, mint gonosztevőket, megszégyenüljenek akik gyalázzák a ti Krisztusban való jó élteteket.

17

Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.

18

Mert Krisztus is szenvedett egyszer a bűnökért, mint igaz a nem igazakért, hogy minket Istenhez vezéreljen; megölettetvén ugyan test szerint, de megeleveníttetvén lélek szerint;

19

Amelyben elmenvén, a tömlöcben lévő lelkeknek is prédikált,

20

Amelyek engedetlenek voltak egykor, mikor egyszer várt az Isten béketűrése a Noé napjaiban, a bárka készítésekor, amelyben kevés, azaz nyolc lélek tartatott meg víz által;

21

Ami minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, ami nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;

22

Aki Istennek jobbján van, felmenvén a mennybe; akinek alávettettek az angyalok, hatalmasságok és erők.



A Márk írása szerint való Szent Evangéliom » 8. fejezet

34

A sokaságot pedig az ő tanítványaival együtt magához szólítván, monda nékik: Ha


valaki én utánam akar jőni, tagadja meg magát, és vegye fel az ő keresztjét, és


kövessen engem.

35

Mert valaki meg akarja tartani az ő életét, elveszti azt; valaki pedig elveszti az


ő életét én érettem és az evangyéliomért, az megtalálja azt.

36

Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt


vall?

37

Avagy mit adhat az ember váltságul az ő lelkéért?

38

Mert valaki szégyel engem és az én beszédeimet e parázna és bűnös nemzetség között,


az embernek Fia is szégyelni fogja azt, mikor eljő az ő Atyja dicsőségében a szent


angyalokkal.



Az Apostolok Cselekedetei » 10. fejezet

42

És megparancsolta nékünk, hogy hirdessük a népnek, és tegyünk bizonyságot, hogy ő


az Istentől rendelt bírája élőknek és holtaknak.

43

Erről a próféták mind bizonyságot tesznek, hogy bűneinek bocsánatját veszi az ő


neve által mindenki, aki hiszen ő benne.

44

Mikor még szólá Péter ez ígéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, akik hallgatják


vala e beszédet.

45

És elálmélkodának a zsidóságból való hívek, mindazok, akik Péterrel együtt mentek,


hogy a pogányokra is kitöltetett a Szent Lélek ajándéka.

46

Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor


felele Péter:

47

Vajjon eltilthatja-é valaki a vizet, hogy ezek meg ne keresztelkedjenek, kik vették


a Szent Lelket miképpen mi is?

48

És parancsolá, hogy keresztelkedjenek meg az Úrnak nevében. Akkor kérék őt, hogy


maradjon náluk néhány napig.



Az Apostolok Cselekedetei » 22. fejezet

14

Ő pedig monda: A mi atyáinknak Istene választott téged, hogy megismerd az ő akaratát, és meglásd amaz Igazat, és szót hallj az ő szájából.

15

Mert leszel néki tanúbizonysága minden embernél azok felől, amiket láttál és hallottál.

16

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.



Az Apostolok Cselekedetei » 19. fejezet

5

Mikor pedig ezt hallák, megkeresztelkedének az Úr Jézusnak nevére.

6

És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala


nyelveken, és prófétálnak vala.



A Márk írása szerint való Szent Evangéliom » 10. fejezet

21

Jézus pedig rátekintvén, megkedvelé őt, és monda néki: Egy fogyatkozásod van; eredj


el, add el minden vagyonodat, és add a szegényeknek, és kincsed lesz mennyben; és


jer, kövess engem, felvévén a keresztet.



Pál Apostolnak Rómabeliekhez írt levele » 6. fejezet

1

Mit mondunk tehát? Megmaradjunk-é a bűnben, hogy a kegyelem annál nagyobb legyen?

2

Távol legyen: akik meghaltunk a bűnnek, mimódon élnénk még abban?

3

Avagy nem tudjátok-é, hogy akik megkeresztelkedtünk Krisztus Jézusba, az ő halálába keresztelkedtünk meg?

4

Eltemettettünk azért ő vele együtt a keresztség által a halálba: hogy miképpen feltámasztatott Krisztus a halálból az Atyának dicsősége által, azonképpen mi is új életben járjunk.

5

Mert ha az ő halálának hasonlatossága szerint vele egygyé lettünk, bizonyára feltámadásáé szerint is azok leszünk.

6

Tudván azt, hogy a mi ó emberünk ő vele megfeszíttetett, hogy megerőtelenüljön a bűnnek teste, hogy ezután ne szolgáljunk a bűnnek:

7

Mert aki meghalt, felszabadult a bűn alól.

8

Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hisszük, hogy élünk is ő vele.

9

Tudván, hogy Krisztus, aki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

10

Mert hogy meghalt, a bűnnek halt meg egyszer; hogy pedig él, az Istennek él.

11

Ezenképpen gondoljátok ti is, hogy meghaltatok a bűnnek, de éltek az Istennek a mi Urunk Jézus Krisztusban.

12

Ne uralkodjék tehát a bűn a ti halandó testetekben, hogy engedjetek néki az ő kívánságaiban:

13

Se ne szánjátok oda a ti tagjaitokat hamisságnak fegyvereiül a bűnnek; hanem szánjátok oda magatokat az Istennek, mint akik a halálból életre keltetek, és a ti tagjaitokat igazságnak fegyvereiül az Istennek.

14

Mert a bűn ti rajtatok nem uralkodik; mert nem vagytok törvény alatt, hanem kegyelem alatt.

15

Mit is tehát? Vétkezzünk-é mivelhogy nem vagyunk törvény alatt, hanem kegyelem alatt? Távol legyen.

16

Avagy nem tudjátok, hogy akinek oda szánjátok magatokat szolgákul az engedelmességre, annak vagytok szolgái, akinek engedelmeskedtek: vagy a bűnnek halálra, vagy az engedelmességnek igazságra?

17

De hála az Istennek, hogy jóllehet a bűn szolgái voltatok, de szívetek szerint engedelmeskedtek a tudomány azon alakjának, amelyre adattatok.

18

Felszabadulván pedig a bűn alól, az igazságnak szolgáivá lettetek.

19

Emberi módon szólok a ti testeteknek erőtlensége miatt. Mert amiképpen oda szántátok a ti tagjaitokat a tisztátalanságnak és a hamisságnak szolgáiul a hamisságra: azonképpen szánjátok oda most a ti tagjaitokat szolgáiul az igazságnak a megszenteltetésre.

20

Mert mikor a bűn szolgái valátok, az igazságtól szabadok valátok.

21

Micsoda gyümölcsét vettétek azért akkor azoknak, amiket most szégyenletek? mert azoknak a vége halál.

22

Most pedig, minekutána felszabadultatok a bűn alól, szolgáivá lettetek pedig az Istennek: megvan a gyümölcsötök a megszenteltetésre, a vége pedig örök élet.

23

Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban.



Az Apostolok Cselekedetei » 11. fejezet

14

Ő szólni fog hozzád olyan ígéket, melyek által megtartatol te és a te egész


házadnépe.

15

Mikor pedig én elkezdtem szólni, leszálla a Szent Lélek ő reájok, miképpen mi reánk


is kezdetben.

16

Megemlékezém pedig az Úrnak ama mondásáról, amint mondá: János ugyan vízzel


keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni.

17

Ha tehát az Isten hasonló ajándékát adta nékik, mint nékünk is, kik hittünk az Úr


Jézus Krisztusban, kicsoda voltam én, hogy az Istent eltilthattam volna?

18

Ezeknek hallatára aztán megnyugovának, és dicsőíték az Istent, mondván: Eszerint


hát a pogányoknak is adott az Isten megtérést az életre!



A Lukács írása szerint való Szent Evangéliom » 12. fejezet

50

De keresztséggel kell nékem megkereszteltetnem; és mely igen szorongattatom, míglen


az elvégeztetik.



"

Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképpen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;

Hogy azt megszentelje, megtisztítván a víznek feredőjével az íge által,

"

(Pál Apostolnak az Efézusbeliekhez írt levele » 5. fejezet, 25.-26.)

2013. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

A magán dolgokat privátban levelezzétek már le!

Ne offoljátok szét a témát, másfelé kanyarodva....

Köszi!

2013. szept. 29. 13:03
 14/33 anonim ***** válasza:

Bocsi a szövegtördelés miatt.

A víz csak hagyomány...a döntés számít...Szerintem.

De a te véleményed meghallgatom, mert az biblikus.

2013. szept. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Te azt mondtad, hogy a "locsi" nem használ semmit.


Jézus így tett, és ezt mondta:


14. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

16. És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.


Mt 28,19 Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében


Ha az Úr így tett, mennyivel inkább kell megkeresztelkedni a szolgáknak? Nagyon is! Szükség, hogy mindazok, akik Jézust szeretnék követni, megkeresztelkedjenek!


1Pt 3,21 A mi minket is megtart most képmás gyanánt, mint keresztség, a mi nem a test szenyjének lemosása, hanem jó lelkiismeret keresése Isten iránt, a Jézus Krisztus feltámadása által;

2013. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:

Miért offolunk? Keresztségről beszélgetünk, de ha téged nem érdekel a téma...

Amúgy neked is írtam, de nem is reagáltál rá.


Szia

2013. szept. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Köszi. Röviden csak azt szerettem volna írni, hogy nem a víz a lényeg, hanem Jézus.

Nem az okkult szertartások, hanem a döntés.


Nem a sült galamb fog ránk szállni.

Felelősség ettől még marad kísértéssel együtt.

Jézust követni nem hobbi. Tiszta szívvel könnyű, de nehéz is, mert ha őt gyűlölték a tanítványokra sem vár könyebb munka.


Nem szabad kirekeszteni azt, aki nem lett lelocsolva...

2013. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:

Persze aki hisz, az szívesen bemeríti magát és ez nem baj...

Nem hiszem, hogy ez tisztítja meg a lelke. Inkább a hit...

2013. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

"Köszi. Röviden csak azt szerettem volna írni, hogy nem a víz a lényeg, hanem Jézus.

Nem az okkult szertartások, hanem a döntés."


Én úgy gondolom, hogy Jézus nem követett el okkult szertartásokat, és nem buzdított senkit erre, pedig a keresztelkedésre buzdította tanítványait. Így ne nevezd okkult szertartásnak a keresztséget, mert akkor Jézust nevezed okkultistának.


Mk 16,16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Tehát aki nincs megkeresztelkedve, az nem kárhozik el, aki nem hisz, az igen. Aki hisz, és megkeresztelkedik, üdvözül.


Kérdező!

Ha megfigyeled a keresztséget, a Biblia nem homlokon vizezésről szól, hanem bemerítésről.

Jn 3,23 János pedig szintén keresztel vala Énonban, Sálemhez közel, MERT OTT SOK VOLT A VÍZ. És oda járulának és megkeresztelkedének.


Nem a kulacsukból öntötték a vizet a homlokra, hanem bemerítkeztek.

Keresztelő János neve sem keresztelő. baptisztész - alámerítő

bapdiztó - alámerít, bemerít

Innen a baptista kifejezés


Tehát az az egyház, mely csupán rituáléval, és nem a Biblia valós vízbe lévő alámerítéssel keresztel, én elkerülném. Az nem a Bibliai keresztség. Keresztelés - alámerítés !!!

2013. szept. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Nyilván alámerítés, másról nem is érdemes beszélni...

De akkor megkérdezhetem, hogy mi történik ha vízbe merülök?

Miért van erre szükség?

2013. szept. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!