Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha egy 1300-as évekből származ...

Ha egy 1300-as évekből származó magyar nyelvű Bibliában szerepel Isten neve:JEHOVA (így), miért mellőzik ma a vallások?

Figyelt kérdés

2013. szept. 27. 14:59
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
0%

" 1Mózes 2:7


Van az embernek egy olyan halhatatlan része amelyet

csak az Isten képes elpusztítani."


Na de én pontosan erre reagáltam, pontosabban erre a mondatodra, hogy az 1 Mózes 2:7-ből hogyan következtettél erre. Ebből az Igeversből önmagában csak arra lehet következtetni, amit már egyszer leírtam: az emberi test és a lélek együtt alkotja az élő embert, arra viszont már nem, hogy ez a lélek túléli a test halálát, ha pedig a teljes Szentírást nézzük, akkor el is kell vetnünk ezt az elképzelést!

2013. okt. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Bocs ez lemaradt. Máté 10:28

2013. okt. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
0%

Viszont erre már reagáltam egy pár nappal ezelőtti kommentemben, idézném:


"Akkor tisztázzuk itt is a dolgokat, mint mondtam a gyehenna az örök megsemmisités jelképe, Jézus azzal, hogy a ’lélekre’ külön hivatkozik, itt azt hangsúlyozza, hogy Isten az ember minden életkilátását el tudja pusztítani; erre sem az ördök, sem senki más n képes, és az ilyen ember számára nincs remény a feltámadásra. De hogy tisztábban lássuk a dolgokat, a Biblia ezzel kapcsolatos többi részét is meg kellene vizsgálnunk nem igaz? Nem pedig kiragadni egy verset a szövegkörnyezetéből. Itt van például az Ez 18:4:

„Íme, minden lélek az enyém. Ahogy az apa lelke, úgy a fiú lelke is az enyém. Amely lélek* vétkezik, az hal meg.”


És ugye nem kell megint bemásolnom az Prédikátor 9:5-öt és a 9:10-et, hogy bebizonyítsam, hogy a halottak nem tudnak semmit? :) Pedig egyszer már írtam abban a pár nappal ezelőtti kommentemben, hogy nézd vissza őket és tisztább lesz a kép, de te erre azt írtad, hogy "Hát nem igazán tisztàbb a kép." és idézted az 1Mózes 2:7-et. Most megkérnélek, hogy ne tedd, mert az a vers sem bizonyítja, hogy az embernek olyan különálló lelke lenne, amely túlélné a halált, fölöslegesen meg ne "járkáljunk" már körbe-körbe!

2013. okt. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Nem azt írtam hogy lélek.

Hanem: "Van az embernek egy olyan halhatatlan része amelyet

csak az Isten képes elpusztítani."

2013. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
0%
Van valami, de ezt szintén leírtam abban a kommentemben, olvasd csak vissza figyelmesen! Ez pedig az ember "életkilátása" vagy ha úgy tetszik az "élethez való reménysége", ezt csak Isten képes elpusztítani.
2013. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
100%

mindig is csodalom az igyekezetet ahogy nem zsido-(izraelita)-hituek kiserlik megmagyarazni egy-egy bibliai o-heber vagy o-arami szo kiejteset,jelenteset!!

egyszer es mindenkorra!!!!

az anagram-(mert errol van szo)- Y.H.V.H. heber kiejtese pontosan "YAHVEH"!!-es nem yehova!!

maga a szo szoszerint azt jelenti,;- "en vagyok aki van"!

Moishe rabbenu megkerdezte az UR-tol ki vagy te uram hogy kit imadjunk?-(ego csipkebokor)-

az UR igy valaszolt neki,; -(a torah igy ir errol,; kol 'H,; Ani Anokhi)-"en vagyok az aki van!" en vagyok az UR az atyaid istene Yahveh!!

---------------------------------------------------

mellesleg a torvenytablan az elso szoszerint ugyanez!!

ani anokhi=en vagyok az ur az atyaid istene yahveh!!elotted nincs mas isten mint az ur!

teheat megegyszer!!

nem egy szo-rol van szo hanem egy anagram-rol!!

-----------------------------------------------------

egy masik pelda a heber-arami nyelvben nhasznalt anagrammokrol!!-(hogy erthetobb legyek)

az anagramm,;-" Halleluyah"

elvalasztva helyesen,; Hallel - Ui-YAH!

szoszerinti jelentese,; Orditva,Nagyhangon Magasztalni Aki VAN!!

------------------------------------------------------

vagy pl,; a kabbalah-ban-(zohar)-hasznalt anagramm tobb helyutt is!!

"Arba-dac-Arba"=a 4 megoli a 4-et!

ezt pl viosszaforditottak az alkimistak a kozepkorban es lett belole az akkor misztikumnak szamito "abracadabra" szo!

2014. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!