Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi HIT és VALLÁS...

Miért van ennyi HIT és VALLÁS tagadó, ezen az oldalon? Vagy csak keresik az Igaz Igét?

Figyelt kérdés

#ige #hit vallás #vallástagadó #igazhitű
2013. szept. 2. 04:17
1 2
 11/16 Mirk ***** válasza:
80%

Miért van ennyi hívő és vallásos? Szerintem semmiféle igét nem keresnek, inkább az értelem szikráját a többi emberben.


Kedves #10 Zita.

Nagyon gyenge és ocsmány érv vallásod és istened mellett az, hogy ha már minden reménye elveszett az embernek AKKOR kinek könyörög? Hát én tudod kinek könyörögnék? Azoknak akik a történelem során már több millió embert megmentettek a haláltól, az orvosoknak.

2013. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
84%

"Mond csak mennyire könyörögnél az Istenhez a gyógyulásáért? Vagy nem tennéd? Soha ne kerülj ilyen helyzetbe! De mindent másként látnál AKKOR."


Én például nem tenném. Nekem ateistaként ugyanolyan természetes, hogy Isten nem létezik, mint ahogyan azt is tudom, hogy Hádész is egy kitalált figura. Nincs értelme.


Amúgy ez egy tipikusan a JT-re jellemző görény húzás volt.

2013. szept. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenki maga dönt a vallásáról. Egy katolikus.
2013. szept. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért baj az, ha nem hiszek Istenben? Ha mondjuk a szeretetben hiszek? Vagy az emberekben? Vagy magamban?

és sajnos tudom, hogy Isten nem segít, akárhogyan is könyörögsz neki, ez tapasztalat....

2013. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

HIT és VALLÁS tagadó, így nagybetűvel? Azt hogy létezik hit, vannak emberek akik hisznek dolgokban, és léteznek vallások ezt ki tagadja? Senki.

Még a kérdést se tudja normálisan megfogalmazni, nemhogy valami választ bármire. Mondjuk pont az ilyeneknek való a vallás, ahhoz nem kell ennél több értelem.

2013. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van hitem, ez visz előre mindennap, és nem tagadok egyetlen vallást sem. De a kereszténységet hülyeségnek tartom, mert ahelyett, hogy megpróbálnának belelátni a dolgokba, mindent beszűkülten csak a bibliából hajtogatnak, ami egy ~2k éves írás (amit persze szépen megvágtak a régi emberek az ő szájuk íze szerintire...).
2013. szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!