Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliát milyen bibliai...

A Bibliát milyen bibliai idézetekkel reklámoznátok olyanoknak akik még csak most keresik Istent?

Figyelt kérdés

2013. jún. 26. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
"Ez az Úr szava, amelyet a tisbei Illés által hallott: Jiszreel mezején a kutyák falják fel Izebel testét, és Izebel holtteste úgy terüljön el a földön, mint a szemét, ne mondhassa rá senki: ez Izebel!" (2Kir 9; 36-37)
2013. jún. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem reklámoznám sehogy. Ez nem valami portéka amit rá kell sózni másokra. Akit érdekel az fogja és olvassa, akit meg nem, annak az jönne le a reklámból, hogy rájuk akarnak tukmálni valamit.
2013. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
első: XD XD
2013. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
21%
Én ezt írnám rá: A vallás csak a gyengékre vadászik! :D
2013. jún. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nem is idézetekkel lehet reklámozni... hanem tettekkel: mutasd meg, hogy az élet apróságainak is tudsz örülmis és hálát adni, hogy másokon mindig kész vagy segíteni, másoknak képes vagy megbocsátani...
2013. jún. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A feltetel nelkuli szeretet a legnagyobb reklam
2013. jún. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Akkor a sok kitérő válasz után:


"Mert bizony mondom néktek, míg az ég és a föld elmúlik, a törvényből egy jóta vagy egyetlen pontocska el nem múlik, amíg minden be nem teljesedik." (Máté 5,18)


"Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr! Mert amint magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én utaim utaitoknál, és gondolataim gondolataitoknál! Mert amint leszáll az eső és hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: Így lesz az én beszédem, amely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, amit akarok, és szerencsés lesz ott, ahová küldöttem." (Ésaiás 55,8–11)


Jézus mondta: "Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden igével, amely Istennek szájából származik." (Máté 4,4)


„A teljes Írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre. Hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített.” (2Timótheus 3,16–17)


"És igen biztos nálunk a prófétai beszéd is, amelyre jól teszitek, ha figyelmeztek, mint sötét helyen világító szövétnekre, míg nappal virrad, és hajnalcsillag kél fel szívetekben. Tudván először azt, hogy az Írásban egy prófétai szó sem támad saját magyarázatból. Mert sohasem ember akaratából származott a prófétai szó; hanem a Szent Lélektől indíttatva szólottak az Istennek szent emberei." (2Péter 1,19–21)


"Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, akik juhoknak ruhájában jönnek hozzátok, de belül ragadozó farkasok. Gyümölcseikről ismeritek meg őket. Vajon a tövisről szednek-e szőlőt, vagy a bojtorjánról fügét? Ekképpen minden jó fa jó gyümölcsöt terem, a romlott fa pedig rossz gyümölcsöt terem. Nem teremhet jó fa rossz gyümölcsöt, romlott fa sem teremhet jó gyümölcsöt... Azért az ő gyümölcseikről ismeritek meg őket." (Máté 7.15–18. 20)


Jézus mondta imában az Atyának: "Szenteld meg őket a te igazságoddal, a te igéd igazság." (János 17,17)


Jézus egyik példázata így hangzott: "Hasonlatos az Isten országa a szántóföldben elrejtett kincshez, amelyet megtalálva az ember, elrejti azt, és afelett való örömében elmegy és eladva mindenét, amije van, megveszi azt a szántóföldet." (Máté 13,44)


A Biblia így bátorít a "kincs" keresésére, a "mélyen ásó", alapos Biblia-tanulmányozásra: "Ha keresed azt, mint az ezüstöt, és mint a kincseket kutatod azt: akkor megérted az Úrnak félelmét, és Istennek ismeretére jutsz... Akkor megérted az igazságot, és törvényt és becsületességet, és minden jó utat." (Példabeszédek 2,4–5. 9)


Üdv. Péter

2013. jún. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nimfomán csajoknak:

"Ez az én testem mely értetek adatik!"

2013. jún. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem kell reklámozni ha Szent Szellem vezett ő fog szólni általat ,hogy melyik igét kell mondanod.
2013. jún. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A kilométeres reklám visszataszító!


Az Énekek Énekéből vennék pár jobb idézetet... a szerelem és a szex mindig is izgalmas téma volt, és legalább az a rész érthető a Bibliából.

2013. jún. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!