Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik felekezethez tartoznak...

Melyik felekezethez tartoznak azok, akik itt érveiket bibliai idézetekkel támasztják alá? Meggyőző ez? Vagy inkább eleve el sem olvassa sok ember.

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 23:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Én ezeket nem nagyon szoktam elolvasni. A saját gondolataival érveljen az ember, ne száraz idézetekkel.
2009. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
a nem gondolkodók felekezetéhez. nincs saját véleményük, nem kell gondolkodni és ez sok ember számára kényelmes
2009. aug. 6. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
59%

Én sem szoktam elolvasni, sőt, idegesít is...bemásolni én is be tudnék másolni akármilyen szöveget. Meg komolyan mondom, hívő ember létemre nekem sok, hogy folyton ez az idézgetés megy. Nem kell minden francért a Bibliához nyúlni. Van az embernek esze, értelme, magyarázza meg maga, ne koppintson mindig.


De szerintem a többségük sehova-jehova, vagy hitgyülis....

2009. aug. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
ide is be fognak másolni egy terjedelmes szöveget a bibliából XD
2009. aug. 6. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek jehovatanúi, egy álkeresztény szekta.Nem is elsősorban a Bibliából, idézgetnek, hanem van egy saját propagandaanyaguk az őrtzorony, azt kell bebiflázniuk, és onnan idéznek.

-Szerintem is mindjárt megjelennek és bemásolnak 2-3 oldalt az őrtornyos propagandájukból.

- Azt csinálják, hogy feltesznek egy álkérdést, és utána ömlesztik a propagandájukat.Néhányuk már le is bukott igy elszólta magát, vagy belezavarodott.

Az egyik topicban az egyik hozzászóló meg is kérdezte ( mikor a jehovatanúr válaszra azt írta a kérdező, hogy az a jó válasz) Mi ez valami kvizjáték?

- Szintén gyakori, hogy feltesznek egy (ál)kérdést és válaszolnak is rá.Némelyik topic már úgy néz ki mint egy chat oldal.

-Nem is veszik észre, hogy már mindenki röhög rajtuk.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3.. __oldal-1

2009. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért annyiban "védeném" őket, és másokat is, akik a Bibliából idézgetnek, hogy teológiai vitákban ez természetes.

Ha azt kérdezik tőled, hogy pl. létezik e a Szentháromság, írhatsz valamit a saját kútfejedből is, de sokkal hitelesebb, ha a Bibliából támasztod alá.


Ui.: még ha a a belinkelt kérdés lenne a leghosszabb vita a jehovásokkal... :)

volt, amelyikben 150 körüli bejegyzés született

2009. aug. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem is sokkal hitelesebb, nem tudom mi bajuk van némelyeknek ezzel?

Hacsak az nem, hogy sokukra nem jön hiteles Bibliai válasz?

2009. aug. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Én nem szoktam elolvasni. A Biblia úgy született, hogy nagy részét (ami nem tetszett a papoknak) kanonizálták. Így nekem nem tűnik a leg hitelesebb forrásnak.
2009. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

ami nem tetszett a papoknak, azt kanonizálták???

ez egy kissé képzavarnak tűnik

2009. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem, ha idejössz és rákattintasz egy olyan kérdésre, amelyik érdekel, akkor valamit meg akarsz tudni. Namost, ha meg akarod ismerni valamiről az igazságot, biztos nem a szomszédból hívod át a Pistikét, hogy derítse ki helyetted és értse is meg helyetted, hanem te magad fogsz hozzá.


Ennek itt is így kellene lennie. Mindenki saját magáért felelős, tehát ha látsz valahol néhány Bibliai idézetet, akkor kíváncsi vagy, hogy összhangban van-e a kiírt kérdéssel és válasz-e rá? (Én legalábbis kíváncsi vagyok.)

Ezt úgy tudom megtenni, hogy előveszem a Bibliát (megnyitom a különböző Bibliafordításokat futtató programot), és megnézem, hogy az adott vers alátámasztja-e a kérdésre adható jó választ. De ha a Biblia más részeivel az adott vers (vagyis annak értelmezése!) ellentétesnek látszik, akkor azt kell kutatni, hogy a Szentírás az adott témában milyen konrétumokat tanít, így ez a fajta eljárás már magának a Biblia használatának a segítségével is jó eredményre szokott vezetni.


De vannak segédeszközök is, hiszen a különböző fordításokhoz, sok kiegészitő anyag is beszerezhető.

A lényeg, hogy egy-egy érvet, minél több irányból tudj alátámasztani, és ezt sokszor a Bibliából és azon kívül is sikerül megtenni.

2009. aug. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!