Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kik követik a legszorosabban...

Kik követik a legszorosabban az elsö századi Keresztényeket, és miben külömböztek a többi Vallástól?

Figyelt kérdés
A 20.században többen tértek meg a keresztény hitre , mint az előző századokban együttvéve.A világ számos pontján a keresztény hit szédületes térhódítása figyelhető meg.Afrikában a megtérések arányszáma felülmulja a születési arányt.Mégis a mai kereszténység hihetetlenül megosztott:körülbelül 22500 elismert egyház és felekezet létezik.Nem mindegyik lehet Jézus igaz követöje!Jézus ezt a megosztottságot hagyta hátra a követöinek,nem az egység jelemezte követőit!?
2009. okt. 28. 19:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
56%
Én szerintem jó válaszra ne számíts mert jönni fog az összes ilyen irányzat, szekta.
2009. okt. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

ez egy JT-s álkérdés, sokadik már a GYK-n!

Majd jönnek a "kérdező" barátai és bizonygatják, hogy bizony a tanúké az.

2009. okt. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
20%

Jajj... Én akkor is komolyan fogok rá válaszolni!


A 22 500 felekezet nagyrészt ugyanazt vallja. A kis gyülekezetek azért nem tömörülnek egy egyházba, mert a központosítás általában csak bajjal jár, de attól még tartják a kapcsolatot egymással, nem hiszik, hogy ők az egyedül üdvözítők. Sőt, tudod, egyetlen egyház sem üdvözít, csak Jézus, ami azt jelenti, hogy ha követed Őt, tök mindegy, melyik egyházba jársz, és ha nem követed, akkor is.


És mégis melyik első századi keresztényekre gondolsz? Elég megosztottak voltak ők is. Pl. olvasd el Pál levelét a korintushiakhoz, ház az egy elég perverz társaság volt. Első századi keresztényként.

2009. okt. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
"Én szerintem jó válaszra ne számíts mert jönni fog az összes ilyen irányzat, szekta.".....EVEL A VÁLASZAL SOKAT NEM SEGITETÉL!ezek a mai Keresztények de régebb stb......
2009. okt. 28. 22:51
 5/28 A kérdező kommentje:
"tök mindegy, melyik egyházba jársz,"-magadbol indulsz ki!-nem a Bibliából tényleg kerestény vagy!Jézus ezt tanitota,mutasd:................
2009. okt. 28. 22:56
 6/28 anonim ***** válasza:
28%
És vajon az első századi tanítványok sem hitték, hogy a Krisztusról szóló igazságok, melyek speciel a bibliában vannak lejegyezve, és ezek elfogadása, valamint a gyakorlatban való alkalmazása EGYEDÜL üdvözítő? Talán nincs világos tanítás arra, hogy az ott leírtaktól eltérés szakadásokhoz vezet, ami bűn!
2009. okt. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
Egyértelmű, hogy az egyetlen Jézus Krisztus által alapított egyház: a Katolikus Anyaszentegyház!
2009. okt. 29. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
40%
Vagyis a kereszténység egy szektáját akartál írni, igaz?
2009. okt. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
40%
nem, hanem az egyetlen igaz Egyházat
2009. okt. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%
Na, ne viccelj! Nagyon rossz viccnek. A valóságnak pedig még rosszabb.
2009. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!