Lehete egy KERESZTÉNY KATONA? (Komoly válaszolók véleményét várom! )
Szervusz
Isten véleménye soha nem változott a "ne ölj" tiltással kapcsolatban.
Az emberölés minden formája bűn. A háborúban, az abortuszban és az öngyilkosságban is.
Mondok egy példát, az emberi és az isteni törvények közötti különbségére.
A történet igaz.
Megöl egy ember valakit, ezért törvényesen börtönbe zárják. Megérdemli igaz?
A Tanú fiú nem vállalta a katonáskodást, ezért elítélték x időre.A cellában kérdezi aki embert ölt:
Téged miért ítéltek el? Mondja a Tanú:
Azért, mert nem akartam embert ölni. Együtt ülték az ítéletüket.
Hát ilyenek az emberi törvények. Jól mondta Jézus: amelyik város meghasonlik önmagával, összeomol.
Jézus azt mondta a tanítványának: „Tedd vissza kardodat a helyére, mert mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el." Máté 26:52
Üdvözlettel: Zita
Attól függ, milyen felekezethez tartozik.
A történelmi egyházak tagjai lehetnek, a hit gyülekezetesek lehetnek, főleg ha muszlimok ellen harcolsz, a Jehova tanúi, meg a nazarénusok nem lehetnek.
A felekezethez nem tartozók meg eldöntik maguk a rendelkezésre álló szakirodalom (Biblia) alapján.
Emberölést nyílván elítéli a Biblia...
egy katona feladataihoz azonban sok minden más tartozik: katasztrófahelyzetekben segíteni, felvonulás/menetelés, sokszor a támaszpontokon csak a puszta jelenlét vagy a támaszpont őrzése... na meg néha ugyebár a honvédelem...
Rövid válasz: Igen
Hosszú válasz: [link]
Na persze.
Mert a keresztes lovagok nem Isten nevében mentek muszlimokat legyilkolni a szentföldre.De igen.
Na akkor mi is van azzal a bizonyos "ne ölj" paranccsal?
Kedves Kérdező!
Isten véleményét természetesen a Szavából, a Bibliából tudhatjuk meg. Jézus alábbi kijelentései, valamint a történelmi tények segítenek eligazodni ebben a kérdésben.
Jézus kijelentései:
Máté evangéliuma 26,52: "Akkor monda néki Jézus: Tedd helyére szablyádat; mert a kik fegyvert fognak, fegyverrel kell veszniök."
János evangéliuma 13,34: "Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást." 13,35: "Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok."
Lukács evangéliuma 6,27: "De néktek mondom, kik engem hallgattok: Szeressétek ellenségeiteket, jól tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, 6,28: "Áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak,és imádkozzatok azokért, a kik titeket háborgatnak.
Történelmi tények:
A történelem rengeteg bizonyítékot felsorakoztat arra vonatkozóan, hogy a korai keresztények politikailag semlegesek maradtak, és nem vettek részt hadviselésben.
„A kereszténység megalapítói gondosan ügyeltek rá, nehogy kifejlődjön bennük bármilyen hajlam, amely arra indítaná őket, hogy közvetlenül beavatkozzanak a fennálló politikai rendbe” (The Beginnings of Christianity).
„A pogány világ uralkodói igen kevéssé értették meg a korai keresztényeket, és nem nézték őket jó szemmel . . . A keresztények nem voltak hajlandók részt venni a római polgárok bizonyos feladataiban . . . Nem töltöttek be politikai tisztségeket” (On the Road to Civilization).
Peter Meinhold német teológus a következőket mondta a korai keresztényekkel és a katonai szolgálattal kapcsolatban: „Összeegyeztethetetlennek tartották, hogy valaki keresztény és katona is legyen.”
Jonathan Dymond, egy vallással foglalkozó író az „Értekezés arról, hogy mennyire egyeztethető össze a háború a kereszténység alapelveivel” című tanulmányában azt írta, hogy Jézus halála után egy bizonyos ideig a követői „nem voltak hajlandók részt venni [háborúban], bármi volt is ennek a következménye, akár szégyen, bebörtönzés vagy halál”. Dymond hozzátette: „Ezek megcáfolhatatlan tények.” A keresztények csak attól kezdve mentek katonának, hogy „a kereszténység romlottá vált” – jelentette ki egy másik író.
„A rendelkezésre álló összes adat gondos áttanulmányozása arra mutat, hogy Marcus Aurelius [római császár; i. sz. 161—180] idejéig egyetlen keresztény sem lett katona, és egyetlen kereszténnyé lett katona sem maradt a hadsereg kötelékében” (The Rise of Christianity. [London, 1947] E. W. Barnes, 333. o.).
„Nem voltak hajlandók aktívan részt venni a polgári közigazgatásban vagy a birodalom katonai védelmében . . . lehetetlenség volt a keresztényeknek a szentebb kötelesség megtagadása nélkül magukra vállalni a katonák, az elöljárók vagy a fejedelmek szerepét” (History of Christianity. [New York, 1891] Edward Gibbon, 162—3. o.).
Remélem ezek az információk segítenek majd helyesen eligazodnod. Minden jót kívánok! :)
Bi'blos
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!