Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi elfogadják...

A Jehova tanúi elfogadják Jézust, mint személyes megváltójukat?

Figyelt kérdés
2013. júl. 21. 20:08
 1/8 KZitus ***** válasza:
39%

Szervusz


Igen, mivel meghalt értem. Mióta tudom ezt, más lett az életem.

Pál ezt írta: „A Krisztusban levő szeretet ugyanis kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy egy ember meghalt mindenkiért . . . ; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt” (2Korintusz 5:14, 15). Mivel Jézus meghalt értünk, vajon nem kellene késztetést éreznünk arra, hogy érte éljünk? Azáltal élhetünk érte, hogy követjük az önfeláldozó szeretet terén mutatott példáját.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Csatlakozom Testvérem Zitus válaszához,


Jézus mindenkiért meghalt.

De sajnos nem mindenki akarja ezt a javára fordítani, vagy elfogadni.


Katy Weaver

2013. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen Jèzus minden emberèrt meghalt, ha nem fogadnànk el akkor nem lehetne esèly a feltàmadàsra, bûnök bocsànatàra.
2013. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen elfogadjuk, ezért fontos, hogy hitet gyakoroljunk a váltságáldozatban.
2013. júl. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hm: [link]
2013. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eléggé érdekesen fogadják el...nem vallják Jézust testben megjelent Krisztusnak.
2013. júl. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, elfogadjuk. Én szeretem őt, csak ő nem szeret engem. Ezért iszom le minden szombat este magamat a sárga földig. Éljen istenünk. J.E.H.O.V.A.
2013. aug. 8. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, hiszünk Jézusban. Ő ezt jelentette ki magáról: „Én vagyok az út, az igazság és az élet. Senki sem jut az Atyához, csakis énáltalam” (János 14:6). Hiszünk benne, hogy Jézus az égből jött le a földre, és váltságul adta tökéletes emberi életét (Máté 20:28). A halála és a feltámadása lehetővé teszi, hogy mindenkinek, aki hitet gyakorol benne, örök élete legyen (János 3:16). Abban is hiszünk, hogy Jézus most Királyként uralkodik Isten égi Királyságában, mely hamarosan békét fog teremteni az egész földön (Jelenések 11:15). Mindazonáltal egyetértünk Jézus következő szavaival: „az Atya nagyobb nálam” (János 14:28). Tehát nem imádjuk Jézust, mivel abban hiszünk, hogy nem ő a Mindenható Isten.
2014. dec. 5. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!