Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként beszélgetni a...

Keresztényként beszélgetni a Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés
Nemrég voltak nálunk a Jehova Tanúi gyülekezettől. Becsöngettek és beszélgettünk sokat. Nem szeretnék áttérni, mert nem ismerem a vallásukat, valamint meg vagyok elégedve a jelenlegi katolikussal is. Többször jöttek már és mindig jól elbeszélgetünk. Tudom, hogy mi a céljuk, de nem akarom őket lerázni, mert nagyon kedvesek. Hogyan mondjam meg nekik, hogy ettől függetlenül szívesen jöhetnek, beszélgethetünk, de nem szeretnék váltani?

2013. júl. 18. 18:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Nem tudom, hogy miért kell valakinek lenned ahhoz, hogy valaki lehessél...
2013. júl. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%

Az lesz, hogy csak gyere el egy alkalomra, aztán megint, stb... tudom, mert több ismerősömet is így akarták "behálózni"...


Inkább hívd el te őket sokszor a te katolikus miséidre vagy egyházi alkalmaidra... Ha eljön szívesen akkor elfogad téged, normális ember, és érdemes vele barátkozni...

2013. júl. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Igazad van, ezt megpróbálom. Sajnos én sem járok sokat templomba, de érdekelne, hogy mi a reakciója, ha elhívom egy misére.
2013. júl. 18. 19:47
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező.


hogyan mondjad meg?

Őszintén!

Semmi bántódásod nem esik.

Egyebek mellett, mi Tanúk, nem a "minden áron megtéríteni"

elv szerint szolgálunk.

A Munkánk egy kutató munka, hogy megkeressük azokat, akik éhezik a biblia igazságait, mert szeretik a Teremtőt.


Jézus sosem mondta, hogy a fülénél fogva kötelezni kell az egyéneket, hogy Istenhez csatlakozzanak, hanem abban kell segíteni, hogy ismeretet szerezzenek.

Ez nem inkvizíciós térítési feladat.


Viszont azt már most elmondhatom, hogy egy Tanú, esetleg egy helyi látványosság megtekintése céljából megy el Templomba, de misére soha sem.


ezt a javaslatot azért hozta fel a válaszoló, mert nagyon jól tisztában van ezzel a ténnyel, Így úgy lettünk be állítva, hogy ezért messzire kerülj minket, még beszélgetést sem tarts fel velük.


Hogy a Tanúk miért nem mennek más Vallás miséjére, annak van alapos Bibliai magyarázata

az Izraelitákat sem engedte Jehova más népek vallásos szertartásaira.


Katy Weaver

2013. júl. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
De az, amit csinálnak nagyon tetszik, mármint, hogy eljönnek és beszélgetnek velem, komolyan és érdekes kérdéseket feltéve. Mondjam meg nekik, hogy nem fogok hozzátok csatlakozni, hiába töritek magatokat? Annyira kedvesek és közvetlenek, hogy tényleg csak ámulok és jól esik velük hosszan társalogni. Másokkal nem beszélgetünk ugye ilyen témákról, én pedig fogékony vagyok ezekre. Viszont a hitváltást abszolút nem támogatom önmagamat tekintve.
2013. júl. 18. 20:20
 6/24 anonim ***** válasza:

Mi az ami a te hitedben megvan, de náluk nincs?

Mi az, ami hiányozna, ha átmennél?

2013. júl. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Igen, Mennyországhoz csatlakozva, javaslom Tegyél fel magadnak önvizsgálati kérdéseket.


Ha szeretsz velük beszélgetni az nem jelenti azt, hogy Jehova Tanújának kell lenned.

Magam is szoktam beszélgetni emberekkel akik kijelentették, ezt, de szívesen beszélgetnek bibliai témákról, és kérnek választ a kérdéseikre.


Őszintén mond el ezt nekik


Katy Weaver

2013. júl. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
43%
Kérdező amúgy... Jehova tanúi sokmindenben máshogy látják a Bibliát mint egy katolikus... hogy hogy forgatják ki a szavakat az még hagyján, de az ő Bibliájukban például Jézust nem keresztre feszítették, hanem oszlophoz kötözték ki...
2013. júl. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudok róluk sokat. Nem az a baj, hogy beszélgetek velük, hanem az, hogy tudom mi a céljuk a beszélgetéseikkel, tudom miért jönnek folyamatosan. Azt hiszik sínen vannak, azzal, hogy én fogékony vagyok a beszélgetésekre és nem küldöm el őket. Pedig ha tudnák, hogy nekem eszem ágában sincs átpártolni, lehet máshogy viszonyulnának hozzám.
2013. júl. 19. 07:26
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

HA érdeklődést tapasztalnak, addig mennek, amíg rá nem szánod magad az első gyülekezeti látogatásra, vagy valamilyen könyvből való ismeretszerzésre. Elmondom, mi fog történnni:

Ha elmégy gyülekezetbe, akkor ha eddig kedvesnek találtad őket, a gyülekezetben egyenesen szerelmes leszel abba az aufóriába, amivel körbe vesznek. AZt fogod érezni, hogy máris a földi paradicsomba léptél be. Igaz vallás imsertető jegy is, hogy: náluk igaz szeretet van.


Ha elhiszed, hogy kell egy könyv, amiből tematikusan haladva ismerheted meg az Istent, onnantől kezdve nagyon nehéz lesz a visszaút.


A könyv nagyon jól van felépítve, még pedig úgy, hogy a kérdéseket ők határozzák meg, ezt mindenképp vedd észre. A kérdéseikre ők adják meg a választ is. Bekereülsz egy zárt világba...

A gyülekezetben az eleinte tapasztalható kedvesség, szeretet rövid idő alatt megváltozik. Ne dőlj be neki. Az ismertető jegy csak addig ismertető jegy, amíg nem vagy megkeresztelkedve, vagy amíg el nem szeretnél jönni. Akkor már azt mondják, hogy ha nem találod meg a szeretetet köztük, hogy megbotlasz az emberekben, vagy megütközöl az emberekben. Akkor már a híres szeretet csak benned kell, hogy legyen, történjék bármi...

Én is szeretek beszlégetni Jehova TAnúival, mert arra nagyon jó, hogy az ember megerősödik a bibliai igazságban. Arra ösztönöz, hogy állandóan ütköztessem magamban a Krisztusi igazságot a tanús igazsággal. :o))


NAgyon vigyáz magadra!

2013. júl. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!