Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként beszélgetni a...

Keresztényként beszélgetni a Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés
Nemrég voltak nálunk a Jehova Tanúi gyülekezettől. Becsöngettek és beszélgettünk sokat. Nem szeretnék áttérni, mert nem ismerem a vallásukat, valamint meg vagyok elégedve a jelenlegi katolikussal is. Többször jöttek már és mindig jól elbeszélgetünk. Tudom, hogy mi a céljuk, de nem akarom őket lerázni, mert nagyon kedvesek. Hogyan mondjam meg nekik, hogy ettől függetlenül szívesen jöhetnek, beszélgethetünk, de nem szeretnék váltani?

2013. júl. 18. 18:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
63%

Ne haragudj, de aki egyszer megismeri igazán Jehovát, az nem fogja ott hagyni se őt se a népét. Élettapasztalata pedig mindenkinek van, meggyőződése csak keveseknek.


.........................


Jehovát nem is hagyta el senki, sem az ő népét, aki eljött a szervezettől. Azegy emberek által vezetett szervezetet hagyott ott. Abban talán egyetértünk, hogy Isten nem zárja be magát egy szervezetbe. :o)

És a meggyőződésünket azért az élettapasztalatainból szerezzük, nem igaz? :o) Isten is eképp vezet, és tanít bennünket.

2013. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Isten a Bibliát emberekkel iratta le, ezért logikus, hogy a népét is emberek által vezeti és emberek által valósítja meg akaratát.


A hitbeli meggyőződést pedig Isten szavából a Bibliából szerezzük, aztán az élettapasztalatból. Sokszor tapasztaltam már Isten irányítását és vezetését, például így találtam rá Isten valódi népére is.

2013. júl. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésre válaszolnék: így mond meg nekik, ahogy itt is leírtad.

Azt viszont tudnod kell, h ha ezt látszólag el is fogadják előbb-utóbb elcsábíthatnak.

Igazából lehet ez kemény lesz velük szembe, de báránybőrbe bújt farkasok szerintem.

Légy nagyon-nagyon óvatos velük!!!

Plusz, ha eszmét akarsz velük cserélni, ahhoz alaposan ismerd az Igét, különben simán átharapják a torkodat! Az utóbbit persze szintén csak képletesen értem.

Ja, és valóban saját gondolatokat ne várj tőlük! :(

2013. júl. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Mi ezzel a probléma?

Egyszerűen mond meg nekik hogy nem leszel Jehova tanúja és kész. Nem kell ezt bonyolítani.

- Nem akarok Jehova tanúja lenni, de szívesen beszélgetek veletek bibliai témákról.

2013. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!