Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként beszélgetni a...

Keresztényként beszélgetni a Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés
Nemrég voltak nálunk a Jehova Tanúi gyülekezettől. Becsöngettek és beszélgettünk sokat. Nem szeretnék áttérni, mert nem ismerem a vallásukat, valamint meg vagyok elégedve a jelenlegi katolikussal is. Többször jöttek már és mindig jól elbeszélgetünk. Tudom, hogy mi a céljuk, de nem akarom őket lerázni, mert nagyon kedvesek. Hogyan mondjam meg nekik, hogy ettől függetlenül szívesen jöhetnek, beszélgethetünk, de nem szeretnék váltani?

2013. júl. 18. 18:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
eufória, akartam mondani. :o)
2013. júl. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Mi az ami a te hitedben megvan, de náluk nincs?

Mi az, ami hiányozna, ha átmennél?

.............


Remek kérdések!!!

De erre sajnos csak akkor kapod meg a választ, ha már össze tudod hasonlítani. Ne tegyél le a szabad gondolkodás, és döntés lehetőségéről. Beszélgess olyanokkal is, akik már voltak tanúk, és van tapasztalatuk is. Óvatos légy velük. AZ egyik legördögibb szekta...

2013. júl. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Jehova tanúi nem akarnak megtéríteni senkit. Ők ezért nem kapnak semmilyen jutalmat vagy kiváltságot. Az a célunk, hogy az emberek megismerjék mit ír valójában a Biblia, mit vár el tőlünk emberektől Isten. Örülök, hogy jól eltudtok beszélgetni, bár ez nem csoda, ha olyan személyek találkoznak, akikben meg van Isten szeretete.


Nyugodtan mond meg nekik, hogy nem akarsz áttérni a vallásukra, egyáltalán nem fognak megharagudni, sőt. Szívesen beszélgetünk olyan emberekkel akiket érdekel a Szentírás.

Örülök neked. További jó bibliai témájú beszélgetéseket kívánok nektek!

2013. júl. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
87%

Vigyázz velük, veszélyes tanokat hirdetnek.

Tagadják a Szentháromságot, a Bibliát átírták a saját tanításuk szerint, valóban segédkönyvet használnak magyarázatnak, amiben csak az veszi észre a csapdát, aki még nem ismeri a Bibliát. Jézus szerintük nem Isten, hanem Mihály arkangyal.

2013. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Mielőtt szorosabbra fűznéd velük a kapcsolatot javaslom, hogy töltsd le, és olvasd el erről a honlapról:


[link]


"Az Őrtorony betanítási eljárása" című PDF anyagot. Nagyon hasznos és tanulságos olyan embereknek akiket a Tanúk megkörnyékeztek!

2013. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nagy részét elolvastam és megdöbbentem. Pontosan ugyan ezek a dolgok történtek, szóról szóra igaz minden betűje a szövegnek. Innentől kezdve elővigyázatosabb leszek.
2013. júl. 19. 20:07
 17/24 Névtelenül nevű ***** válasza:
Bizony, bizony. Jobb a preventív felvilágosítás.
2013. júl. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A linken egy élettörténetet olvashattam egy olyan emberről, akinek nem jutott el a szívéig az igazság ezért minden próbát és feladatot nyűgnek és teherbek vett. Sajnálom, hogy 20 év alatt sem tudta megismerni Jehovát az egyedüli igaz Istent.


Köszönöm a linket, úgy döntöttem maradok továbbra is Jehova szolgája. :)

2013. júl. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A linken egy élettörténetet olvashattam egy olyan emberről, akinek nem jutott el a szívéig az igazság ezért minden próbát és feladatot nyűgnek és teherbek vett. Sajnálom, hogy 20 év alatt sem tudta megismerni Jehovát az egyedüli igaz Istent.


Köszönöm a linket, úgy döntöttem maradok továbbra is Jehova szolgája. :)

....................


A linken található élettörténet íróját személyesen ismerem. Az egészcsaládja élen járó jehova Tanúja. Az országban szinte mindenki ismerte, ismeri őket.

Eljutott a szívéig a tanítás, telve volt Isten iránti szeretéssel. Ennek köszönheti, hogy végül sikerült meghallania a valódi igazságot. Maradj nyugodtan tanú, és légy cinikus. Akik eljöttek, ezen már mosolyognak, míg a tanúk zöme még mindig szenved,némán, vagy ha nem, akkor ő szenvedtett másokat.


Annak ellenére mondasz olyat, hogy nem is ismered a Gábort, a családját. Azzal vádolod, hogy nem ért el a szívéig...micsoda öntelt gondolkodásmód....szomorú... nagyon szomorú. eszedbe sem jut utána nézni, érdeklődni...

micsoda szeretet....:o( csak a tanúk közt található...ez igaz. :o(

2013. júl. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de aki egyszer megismeri igazán Jehovát, az nem fogja ott hagyni se őt se a népét. Élettapasztalata pedig mindenkinek van, meggyőződése csak keveseknek.
2013. júl. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!