Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi éss bárki, aki...

Jehova tanúi éss bárki, aki mondjuk biológiában járatos, ezt hogyan kell elképzelni?

Figyelt kérdés

1 gramm DNS, mely száraz állapotban körülbelül egy köbcentiméternyi helyet foglalna el, hozzávetőlegesen 1 billió CD lemeznyi információt képes tárolni.

komolyan nem értem, hogy lehet ezt összehasonlítani, és azt a JT hölgyet, akitől kérdeztem nem tudott válaszolni. Azaz nem értette mit kérdezek. Hogy képzeljem ezt el? "A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ majdnem tökéletesen stabil tárolását, pontos megkettőződését és átadását. A DNS kémiai szerkezete magában rejti az evolúcióban fontos szerkezetváltozás lehetőségét is. Az információ nemcsak a fehérjék szerkezetére vonatkozik, hanem módot nyújt azok szintézisének mennyiségi és időbeli szabályozására is, így végső soron a sejtek csaknem valamennyi funkciója a DNS ellenőrzése alatt áll.

A fehérjék szerkezetére vonatkozó információ hárombetűs genetikai kód formájában tárolódik és adódik át" Tehát ezek a 3 betűs kódog txt-ben lementve, vagy legyen valami office dokumentum, az több helyet foglal... és akkor azokat írogatom ki cd-re, és úgy lesz egy billió cd? vagy ezt hogy? :O :)


2013. júl. 19. 17:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja egyébként itt a link [link] nekem egy újságból olvasta fel a hölgy, aki ezzel (is) akart lenyűgözni, de igazából csak "nem értem"
2013. júl. 19. 17:47
 2/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat.. talán ez így éthetetlen. Leírom újra :) "1 gramm DNS, mely száraz állapotban körülbelül egy köbcentiméternyi helyet foglalna el, hozzávetőlegesen 1 billió CD lemeznyi információt képes tárolni." ez a mondat itt [link] található. komolyan nem értem, hogy lehet ezt összehasonlítani, és azt a JT hölgyet, akitől kérdeztem nem tudott válaszolni. Azaz nem értette mit kérdezek. Hogy képzeljem ezt el? " A DNS szerkezete lehetővé teszi az információ majdnem tökéletesen stabil tárolását, pontos megkettőződését és átadását. A DNS kémiai szerkezete magában rejti az evolúcióban fontos szerkezetváltozás lehetőségét is. Az információ nemcsak a fehérjék szerkezetére vonatkozik, hanem módot nyújt azok szintézisének mennyiségi és időbeli szabályozására is, így végső soron a sejtek csaknem valamennyi funkciója a DNS ellenőrzése alatt áll.

A fehérjék szerkezetére vonatkozó információ hárombetűs genetikai kód formájában tárolódik és adódik át" (forrás: wikipédia) A fehérjék szerkezetére vonatkozó információ hárombetűs genetikai kód formájában tárolódik és adódik át" Tehát ezek a 3 betűs kódog txt-ben lementve, vagy legyen valami office dokumentum, az több helyet foglal... és akkor azokat írogatom ki cd-re, és úgy lesz egy billió cd? vagy ezt hogy? :O :)

2013. júl. 19. 17:50
 3/10 anonim ***** válasza:

gondolkodj bitekben! az az informaciomennyiseg mertekegysege

dns tulajdonkeppen 4-es szamrendszerben kodokva tarol informaciot, a cd meg 2-es szamrendszerben....x bit info rafer valamilyen hosszu dms lancra es ugyanaz a mennyisegu info rafer valamennyi cd lemezre is

2013. júl. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A txt fájl csalódást okoz, ugyanis a betűket legalább egy bájton tárolja, az 256 lehetőség, amiből csak négyet használ. Egy bájton négy triplet férne el. Ha így lenne kódolva, akkor tényleg ennyi CD kellene. A többi módszerrel, ASCII vagy UTF-8 kódolással, vagy Office dokumentumban még több helyet foglal, még több CD kellene.
2013. júl. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Te most vagy dicsekszel, vagy magával Istennel perlekedel?

Egyik sem dicsőséges. Gondolhatod a kimenetelét. Légy kicsit szerényebb. Könnyebb lenne az életed.

2013. júl. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Zitus, te vagy eltevedtel vagy nem megy az ertelmezo olvasas....
2013. júl. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a pontos és érthető választ!!!!
2013. júl. 21. 18:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez komoly? Egy egyszerű JT hölgyet kérdeztél meg erről?! :D

Azért, mert Jehova tanúja még nem biztos, hogy tudni fog válaszolni egy ilyen kérdésre. A királyságtermekben nem biológiát és számítástechnikát tanítanak. :D


Ha ennyire érdekel a DNS struktúra és a vele kapcsolatos tudomány, akkor kérdezz erre szakosodott embereket.

Inkább csodáld az Úr csodálatos alkotását (a DNS-t) és ne rágódj fölösleges dolgokon. ;)

2013. júl. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem, félre értesz. Ő mondta nekem ezt. És nem értettem, hogy ezt hogyan számolták ki, mert számomra nem volt meg az összefüggés.
2013. júl. 23. 07:48
 10/10 Kuplung30 válasza:
Véleményem szerint a le írtak érthetőek. 1gramm DNS annyi információt tartalmaz,hogy ha meg oldható lenne ki írni cd-re akkor az 1 billió db-ra férne rá. Itt bele értve a szülőktől örökölt adottságok a bőr szín,haj szín,miben lesz tehetséges, stb. a növekedés egyszóval rengeteg mindent hordoz magában a DNS. és gondolom ha mindezt ki írnák CD-re akkor az annyi információ,hogy 1 billió cd-re férne rá. Én így értelmezem.
2013. aug. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!