Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, kreacionisták ti az...

Ateisták, kreacionisták ti az ilyesmiket, hogy magyarázzátok?

Figyelt kérdés

"Végtagjaikat az evolúció során teljesen elvesztették, így hason kúszó, esetleg vízi szervezetekké alakultak."

"A kígyók teste hosszú, megnyúlt, végtagjaikat teljesen elvesztették, csak az ősibb, nagy testű óriáskígyókon találjuk meg a hátsó lábak apró csonkjait." - wikipédia: Kígyók


"Az Úr így szólt a kígyóhoz: >>Mivel ezt tetted, átkozott, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol és a föld porát eszed életed minden napján.<<" -Genezis 3:14


(Szerintem amúgy az evolúció,ősrobbanás és a teremtés is hülyeség, valami más volt...)


De ilyen és ehhez hasonlókat ti mivel magyaráztok?

Csak érdekel a véleményetek! Nem kötekedésből! Hangsúlyozom, nem kötekedésből kérdezem!

Nincs kedvem személyeskedő üzenetekre válaszolni... 25/F



2013. máj. 11. 13:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
0%

hat hogyne!!!

a nagy semmibol -.................egyszer csak ugy minen elozetes nelkul mgjeent az elet a foldon!

az UR az elso ember-part teremtette!!snki se mondta azt hogy a ma szuletett kisbabat is!!!ugyen senki?!

az UR iy szolt,;:-"skasodjatok-es-gyarapodjatok!"-

2013. máj. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
83%

jujj... attól hogy nem jöttek rá az evolucióra még az volt hamarabb nem a Biblia....


ez olyan hogy akkor amíg nem jöttek rá hogy körbe lehet utazni a földet addig az tényleg lapos volt???? a válasz nem, akkor is geoid alakja volt, csak az emberek nem tudtak róla


ahogy attól hogy nem tudták hogy van áram (vagy egyáltalán mi az) még létezett, mintahogy gravitáció is volt Newton előtt is...


Úgyhogy a biblia támasztja alá az evolúciós elméletet... ez olyan hogy a néphagyomány tudta hogy a fokhagyma egészséges és gyógyító hatású... a tudomány segítségével ma már azt is tudjuk hogy miért... (és hogy mi volt az amire nem volt jó valójában mégis hitték)

2013. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

"Szóval felteszel egy kérdést, de ha a válasz nem egyezik az elképzeléseddel, akkor már nem is érdekel, és csak így csípőből elutasítod? Akkor minek kérdeztél?"

Kíváncsiságból kérdeztem. Nem azért mert el is szeretném fogadni amit írtok, ti viszont megtéríteni szeretetek volna.

"Te is valami későn érő srác lehetsz, aki tinédzser helyett 25 évesen éli ki a lázadó korszakát, és azt hiszed, attól leszel egyéniség meg okos, ha nem csak mindent megkérdőjelezel, hanem mindent el is utasítasz..."

Ti kezdtetek el b@szogatni! Én csak megvédtem magam. Mert nem a kritikára írtatok, hanem rám támadtatok. :P

Ki is a gyerekes?

Egyébként igazad van gyerekes vagyok. És?!


"Azt írtad, neked kevés a választási lehetőség erre a kérdésre. Ez alapjában valószínűleg azzal sem vagy tisztában, hogyan működik a tudomány.

Szokás felállítani ún. hipotéziseket, amelyeket utána különféle mérésekkel, megfigyelésekkel, kísérletekkel vagy megcáfolnak, vagy bebizonyítanak. Nos, az evolúciót eddig semmivel sem sikerült cáfolni, ellenben minden bizonyíték alátámasztja.

Szóval ez nem szimpátia kérdése, hogy tetszik-e az elmélet ezért elfogadom, vagy sem. Egy tudományos elmélet a te szimpátiádtól vagy hitedtől függetlenül is igaz lesz, ez a jó benne ;)

Vagy ha ennyire bajod van vele, akkor előtted a lehetőség, állítsd fel a saját elméletedet, és biznyítsd be, hogy tényleg úgy volt, ahogy te állítod!"

Sajnos nagyon is, hogy tisztában vagyok vele. Jártam egyetemre... Eljön majd egyszer ennek is az ideje, hogy valaki (vagy én) megdönti.


Ez azért az evolúció egy kicsit más, mint mondjuk egy differenciál egyenlet partikuláris megoldásának a metódus. Ott az már bizonyít mit kell csinálni.

Ez viszont nem! Csak a tények alá támasztják, nem pedig bizonyítják.

2013. máj. 12. 20:13
 34/41 A kérdező kommentje:

És én most a vitát be is fejeztem!

Válaszoljatok a kérdésre.

2013. máj. 12. 20:14
 35/41 anonim ***** válasza:
100%

Az manapság már semmit nem jelent, hogy az ember járt egyetemre. Én is épp egyetemen tanulok, és sajnos látom, mekkora idióta egyik-másik hallgató, attól függetlenül, hogy a vizsgákon valahogy átszenvedi magát (és idiotizmus alatt nem a tanulatlanságot értem).

Egyébiránt az evolúcióval az a helyzet, hogy ezt a jelenben is folyamatosan megfigyelik, hogy a fajok változnak, adaptálódnak a környezetükhöz, és minden azt támasztja alá, hogy ez ugyanígy zajlott a múltban is.

Amúgy ha valamit tények támasztanak alá, az szerintem épp azt jelenti, hogy bizonyítva van. ;)

Na mindegy. Visszatérve, ha van bármi ötleted, hogyan történhetett volna ez bárhogy másképp, kíváncsian várom, ugyanígy az egész tudományos világ. De egyelőre semmilyen hipotézis nem született még, ami akár kizárná az evolúciót, akár képes lenne más módon magyarázni az élet mai formájának kialakulását. És gyanítom, hogy te sem rendelkezel még saját teóriával, egyszerűen csak az evolúcióban nem tetszik valami, és ezért nem vagy hajlandó elfogadni.

2013. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Amint meg lesz egy működő képes elméletem azonnal át fogom küldeni! Ebben biztos lehetsz!

SŐT!!! :D Átküldöm itt az összes bunkó, racionalitással vissza élő (tisztelet a nagyszámú kivételnek) ateistának, materialistának aki valaha is sértegetni próbált, analizálni a lelki világomat! Tele fogom írni vele az egész roh@dt internetet! Meg jutúbott, fészbukot. Még a Vatikán szerverét is feltöretem valami infós haverommal és telefirkáltatom az elméletemmel! :D

2013. máj. 12. 22:54
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az Úr így szólt a kígyóhoz: >>Mivel ezt tetted, átkozott, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol és a föld porát eszed életed minden napján.<<"


1. nekem nem tunnek a kigyok tulsagosan "atkozottnak"; aranyosak, intelligensek, es amugy jol elvannak. A pingvin peldaul sokkal atkozottabb; nem eleg hogy egesz eletet hoban es hidegben eli le, de meg hulye ruhat is hord.


2. minden hullo a hasan "csuszik", meg ha van is laba (pl gondolj a krokodilra - a hasa erinti a foldet).


3. a kigyo ragadozo; nem port eszik, hanem allatkakat. Egyebkent fara is tud maszni, ahol nincs por, ellentetben a legtobb emlossel.


4. a kigyo sok kulturaban a tudas es a bolcsesseg szimboluma (mai napig pl. a gyogyitas, gyogyszereszek jelkepe).


Folytatva a gondolatot, ugyanezen regi kulturakban a vilagot egy un. "vilagfa" vagy "eletfa" tartotta es kototte ossze (pl Yggdrasil) - a magyar mitologiaban is megvan.


Namost kepzelj el egy regi viking, egyiptomi, vagy egyeb rajzot, ami az egesz vilagmindenseget akarja abrazolni. Hogyan nezne ki egy ilyen rajz? Nyilvan elsosorban egy nagy fa jelkepezi a vilagot, aztan egy kigyo a bolcsesseget es ertelmet, vegul egy emberpar az emberiseget (tovabba allatok, novenyek, egitestek a vilag egyeb lathato reszeit).


Aztan jon egy ember aki nincs kepben az adott mitologiaval, csak lat egy fat, kigyot stb, es kitalalja a tortenetet a bunbeesesrol. A tobbit mar tudjuk...

2013. máj. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
0%

-aztan jon egy ember aki egy szigetre lepve-(charles darwin)-kitalalja az evolucio elmeletet!!a tobbit tudjuk....!

miert lenne hiteleseb?csak mert darwin??!ugyan!! baromsag az egesz ugy ahogy van!!az evolucio mar megdolt nem egyszer!!

2013. máj. 14. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%

Hogy miért lenne hitelesebb az evolúció?

1. Mert minden bizonyíték alátámasztja.

2. Semmilyen bizonyíték nem mutat ellene.

Ilyen egyszerű ;)

2013. máj. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
83%

LoL, ez a vallásos vergõdés pont olyan, mint az ovisok hisztije. :D

"Nem, nem igaz! Akkor sem hiszem el! Nem számít hogy minden bizonyítja, akkor is a nagy szakállas bácsi csinálta!"

Nehéz lehet ennyi ésszel egyáltalán a világban...

2013. máj. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!