Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, kreacionisták ti az...

Ateisták, kreacionisták ti az ilyesmiket, hogy magyarázzátok?

Figyelt kérdés

"Végtagjaikat az evolúció során teljesen elvesztették, így hason kúszó, esetleg vízi szervezetekké alakultak."

"A kígyók teste hosszú, megnyúlt, végtagjaikat teljesen elvesztették, csak az ősibb, nagy testű óriáskígyókon találjuk meg a hátsó lábak apró csonkjait." - wikipédia: Kígyók


"Az Úr így szólt a kígyóhoz: >>Mivel ezt tetted, átkozott, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol és a föld porát eszed életed minden napján.<<" -Genezis 3:14


(Szerintem amúgy az evolúció,ősrobbanás és a teremtés is hülyeség, valami más volt...)


De ilyen és ehhez hasonlókat ti mivel magyaráztok?

Csak érdekel a véleményetek! Nem kötekedésből! Hangsúlyozom, nem kötekedésből kérdezem!

Nincs kedvem személyeskedő üzenetekre válaszolni... 25/F



2013. máj. 11. 13:45
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

"az evolució sok millió évig tartott... hogy nem hiszed hogy egy egysejtűből született az ember? de hisz most is azt teszi! két sejt eggyé olvad, majd ez az egy megtermékenyített sejt (zigóta) kezd el osztodni amiből végül kifejlődik a kisbaba! és mindezt 9 hónap alatt..."


Az más! Ott már egy létező élet beavatkozik! És igen nem hiszek az evolúcióban nagyobb részt! Nem kell megtéríteni!

Az sem fog érdekelni, ha életet gyártanak a laborban a tudósok, mert az beavatkozás!

2013. máj. 12. 13:07
 22/41 anonim ***** válasza:

"De ilyen és ehhez hasonlókat ti mivel magyaráztok? "


Mit kellene megmagyarázni? Hogy a Bibliában helyesen írják le, hogy a kígyónak nincs lába? Felteszem az írói láttak kígyót. Nem igazán látszik ebben semmilyen magyaráznivaló rejtély.

2013. máj. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:
Azt feltételezi a szöveg, hogy valaha, volt lába illetve megbüntették. "Hasadon csúszol"
2013. máj. 12. 13:47
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

Az evolciót nem elhinni, hanem megérteni kell.Hatalmas különbség.

Amíg ezt sem fogod fel soha nem is fogod megérteni.

2013. máj. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
És akkor egyébként mi van ha a Biblia leírja, hogy a kígyónak valaha volt lába? (ami egyébként bõdületes baromság)
2013. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
0%

"Azt feltételezi a szöveg, hogy valaha, volt lába illetve megbüntették. "Hasadon csúszol""


Tehát akkor a Biblia is alátámasztja az evolúciót. Köszönöm, akkor zárhatjuk is a vitát. Vitát.... :D Egyoldalú cséplés inkább. Szellemi harc egy fegyvertelen ellen :D

2013. máj. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

"Az evolciót nem elhinni, hanem megérteni kell.Hatalmas különbség.

Amíg ezt sem fogod fel soha nem is fogod megérteni."

Akkor nem fogom megérteni akkor soha! Csak elhiszek belőle egy-két dolgot: már leírtam.

Szerintem csak kiástak valami megkövesedett hullát a föld alól és volt valami elmélet, amihez nem kell Isten és ez kapóra jött. Aztán mert nem bírtak jobbat kitalálni maradt ez. Nekem ennyi a véleményem. És már leírtam, hogy nem akarok megtérni!


"És akkor egyébként mi van ha a Biblia leírja, hogy a kígyónak valaha volt lába? (ami egyébként bődületes baromság)"

Hát csak annyi, hogy akkor nem is akkor hülyeség a teremtés, hogy ha ilyeneket ír. (Jó biztos, hogy nem az történt egy az egyben, de azért még is)

2013. máj. 12. 16:48
 28/41 A kérdező kommentje:

"Tehát akkor a Biblia is alátámasztja az evolúciót. Köszönöm, akkor zárhatjuk is a vitát. Vitát.... :D Egyoldalú cséplés inkább. Szellemi harc egy fegyvertelen ellen :D"

Nagyszerű zárjuk is le a vitát! Egyébként meg talán pont fordítva... A bibliát támasztja alá az evolúció! Ha jól tudom előbb volt a Bibila mint az evolúció elmélet...

2013. máj. 12. 16:57
 29/41 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor nem fogom megérteni akkor soha! Csak elhiszek belőle egy-két dolgot: már leírtam.

Szerintem csak kiástak valami megkövesedett hullát a föld alól és volt valami elmélet, amihez nem kell Isten és ez kapóra jött. Aztán mert nem bírtak jobbat kitalálni maradt ez. Nekem ennyi a véleményem. És már leírtam, hogy nem akarok megtérni!"

Szóval felteszel egy kérdést, de ha a válasz nem egyezik az elképzeléseddel, akkor már nem is érdekel, és csak így csípőből elutasítod? Akkor minek kérdeztél?

Te is valami későn érő srác lehetsz, aki tinédzser helyett 25 évesen éli ki a lázadó korszakát, és azt hiszed, attól leszel egyéniség meg okos, ha nem csak mindent megkérdőjelezel, hanem mindent el is utasítasz...


Azt írtad, neked kevés a választási lehetőség erre a kérdésre. Ez alapjában valószínűleg azzal sem vagy tisztában, hogyan működik a tudomány.

Szokás felállítani ún. hipotéziseket, amelyeket utána különféle mérésekkel, megfigyelésekkel, kísérletekkel vagy megcáfolnak, vagy bebizonyítanak. Nos, az evolúciót eddig semmivel sem sikerült cáfolni, ellenben minden bizonyíték alátámasztja.

Szóval ez nem szimpátia kérdése, hogy tetszik-e az elmélet ezért elfogadom, vagy sem. Egy tudományos elmélet a te szimpátiádtól vagy hitedtől függetlenül is igaz lesz, ez a jó benne ;)

Vagy ha ennyire bajod van vele, akkor előtted a lehetőség, állítsd fel a saját elméletedet, és biznyítsd be, hogy tényleg úgy volt, ahogy te állítod!

2013. máj. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

"Azt feltételezi a szöveg, hogy valaha, volt lába illetve megbüntették. "Hasadon csúszol""


Sehol sem írja, hogy azelőtt lába lett volna. Ez egyszerű belemagyarázás.

2013. máj. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!