Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, kreacionisták ti az...

Ateisták, kreacionisták ti az ilyesmiket, hogy magyarázzátok?

Figyelt kérdés

"Végtagjaikat az evolúció során teljesen elvesztették, így hason kúszó, esetleg vízi szervezetekké alakultak."

"A kígyók teste hosszú, megnyúlt, végtagjaikat teljesen elvesztették, csak az ősibb, nagy testű óriáskígyókon találjuk meg a hátsó lábak apró csonkjait." - wikipédia: Kígyók


"Az Úr így szólt a kígyóhoz: >>Mivel ezt tetted, átkozott, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol és a föld porát eszed életed minden napján.<<" -Genezis 3:14


(Szerintem amúgy az evolúció,ősrobbanás és a teremtés is hülyeség, valami más volt...)


De ilyen és ehhez hasonlókat ti mivel magyaráztok?

Csak érdekel a véleményetek! Nem kötekedésből! Hangsúlyozom, nem kötekedésből kérdezem!

Nincs kedvem személyeskedő üzenetekre válaszolni... 25/F



2013. máj. 11. 13:45
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja, hogy a biblia állatokról szóló történeteit honnan gyűjtögették össze... mert hogy nem mind eredeti, az is biztos. Például Noé bárkájának története eredetileg egy egyiptomi mese, jóval előbb volt, mint a biblia.
2013. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:

Tele van az internet ilyesmivel, hogy cáfolják az evolúciót.

Meg a nation geografikon is mondtak ilyesmiket. Keres rá, ha gondolod.


Persze-persze: a Noé-féle vízözön már a Sumér kultúrában is megjelenik, sőt a világ számos vallásában. Ebből is látszik, hogy igaz (vagy legalább is nem alaptalan). Én nem azt mondom amúgy, hogy mindent el kell hinni amit a Biblia, Bagahvat-gita stb. állít.

Még azt, hogy az ember és a majomnak esetleg a kutyának és a farkasnak közös őse volt elhiszem, de a többit... pff... egy baktériumból (sőt a vízben oldott szerves anyagból :D) lett az ember?! :XD nevetséges! Tehát az is hülyeség amikor valaki mindent elhisz amit a tudomány állít. Végül is miért ne? Ha már az érvágás tanítás (és még kitudja mik vannak) így bejött...

2013. máj. 11. 19:27
 13/41 A kérdező kommentje:

Bocsánat nem is hülyeség! Szűk látókörűség. Ugyan az mint amikor a vallásos ragaszkodik a dogmájához, mert fél, hogy más képen működik a világ, mint ahogy képzeli. Hogy legyen kapaszkodó pont. Pedig nem kell! Lehet análkül is élni. Mind 1! Nem akarok senkit sem megtéríteni, csak megmutatok egy másik utat.

Igazából ezzel meg így kizárja a világ másik részét. pl. Asztrológia (működik: 90%), Számmisztika (ez is működik: 85%) biztos van más is még.

Azért mondom, hogy működik, mert letesztelte magamon!

2013. máj. 11. 19:37
 14/41 anonim ***** válasza:

Én az evolúciót tartom legvalószínűbbnek, jobbat még nem hallottam. Nekem az sokkal hihetetlenebb, hogy egy bizonyos isten csak akarta hogy legyen, és létrejött minden sitty-sutty. Igen, egysejtűekből fejlődött ki minden mai életforma. De te is tudod, hogy senki nem állítja, hogy ez egyik pillanatról a másikra történt. Sokmillió éven keresztül tartott a dolog, és tart még most is.


Noé csak egy példa volt, mást is mondhattam volna. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nehéz elhinni, hogy amik a bibliában vannak, azok 100%-ban egy isten eredeti szavai.


Az asztrológia egyébként teljesen megmagyarázható módon működik. Példának most a horoszkópot hozom fel. Elolvasod amit ír, a tudatalattid szépen kiszelektálja ami téged érdekel, amivel egyetértesz, és még csak észre sem veszed, de akaratlanul is arra törekedsz, hogy megtörténjen.

Esther és Jerry Hicks - A vonzás törvénye <- pont erről szól, baromi hasznos olvasmány. Agykontrollon is tanítanak hasonlót.


Egyébként ne érts félre, nem vagyok semmiféle vallás ellen, én is követek egyet. Csupán a véleményem szerettem volna megosztani.

2013. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
100%

"Más: pl volt az érvágás. Mennyi ideig kezelték azt is dogma ként"


Ugye tudod, hogy ez is csak azért volt használatban a középkor egy részében, mert valakik kisakkozták, hogy sátáni cselekedet embereket boncolni, így kb visszafejlődött fényéveket az orvostudomány az ókori szinthez képest?


"Tele van az internet ilyesmivel, hogy cáfolják az evolúciót.

Meg a nation geografikon is mondtak ilyesmiket. Keres rá, ha gondolod. "


Soha senki sem cáfolta. A NatGeo-ra pedig tenkits úgy mint egy tudományos bulvár tv. Az ott vetített dokumentumfilmek fele szenzációhajhász, a fizikával, csillagászattal foglalkozó filmjeik 100%-a pedig elavult. Akár több mint 10 éves filmeket adnak le úgy, hogy nem igazán kötik az orrunkra, hogy amit ők marha nagy újdonságként adnak elő, lehet hogy sosem volt több puszta elméletnél amit sosem bizonyítottak, viszont az évek folyamán többször cáfoltak.


" Ebből is látszik, hogy igaz (vagy legalább is nem alaptalan). "


Ühüm. Szóval akkor az összes létező élőlény igazából egy vérfertőzésből származó genetikai hulladék. Frankó.


"Még azt, hogy az ember és a majomnak esetleg a kutyának és a farkasnak közös őse volt elhiszem, de a többit... pff... egy baktériumból (sőt a vízben oldott szerves anyagból :D) lett az ember?! :XD nevetséges"


Oké, tényleg elérted. Most már bolondnak tartalak.


"Asztrológia (működik: 90%), Számmisztika (ez is működik: 85%) "

Az asztrológiai jóslatok olyan bődületes általánosságokat jósolnak, hogy szinte lehetetlen, hogy néha ne trafálnának bele. A számmisztika viszont még ennél is szánalmasabb. A büdös életben nem működött sose. Középkori elavult tudomány. Tudod, pont erről beszéltünk.

2013. máj. 12. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
az evolució sok millió évig tartott... hogy nem hiszed hogy egy egysejtűből született az ember? de hisz most is azt teszi! két sejt eggyé olvad, majd ez az egy megtermékenyített sejt (zigóta) kezd el osztodni amiből végül kifejlődik a kisbaba! és mindezt 9 hónap alatt...
2013. máj. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

2-es!

-"az evolucio elobb volt mint a bibla"-

Eppen forditva!!!

mig a Biblia jo -O-Szovetsegi resz)- 3500 evs,addig a Darwi-i Evolucios elmelet jo ha gy kb,; 200 eves!

2013. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:42

Ez most ugye csak egy rossz vicc?

2013. máj. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

14#

"Igen, egysejtűekből fejlődött ki minden mai életforma. De te is tudod, hogy senki nem állítja, hogy ez egyik pillanatról a másikra történt. Sok millió éven keresztül tartott a dolog, és tart még most is."

Okés én tiszteletben tartom a hitedet! Semmi gond! :) Nekem az alapvetően a bajom az evolúcióval (meg a kreációval is), hogy nem nagyon lehet mást választani. Illetve én bizonyos embereknél inkább kapaszkodónak, vallásnak látom, mint valami komoly dolognak, ami még nem lenne baj, de ne akarják már rám erőltetni, hitüket! Pont mint a Jahova Tanui amikor azt magyarázzák, meg bizonyítékokat mutatnak, hogy a Biblia bizonyítékai szerint az embernek nincs lelke és ha te nem fogadod el a hitüket akkor örökre megsemmisülsz... Itt ha nem fogadod el az evolúciót akkor csak lehülyéznek, meg elmaradottnak tartanak. Innen is látszik, hogy ugyanúgy vallás csak itt a paradigmája nem egy szentirat/ember, hanem a racionalitás.


"Noé csak egy példa volt, mást is mondhattam volna. Csak arra akartam rávilágítani, hogy nehéz elhinni, hogy amik a bibliában vannak, azok 100%-ban egy isten eredeti szavai."

Ezt nem vitatom csak rosszul fogalmaztam. Itt arra gondoltam, hogy a vízözön az ami megtörtént (vagy hát kitudja... :D). Nyilván az hülyeség, hogy Noé előtt nem volt fénytörés.


"Az asztrológia egyébként teljesen megmagyarázható módon működik. Példának most a horoszkópot hozom fel. Elolvasod amit ír, a tudatalattid szépen kiszelektálja ami téged érdekel, amivel egyetértesz, és még csak észre sem veszed, de akaratlanul is arra törekedsz, hogy megtörténjen."

Ezeken már én is elég sokat gondolkodtam. De nem ennél többről van szó. Volt olyan is, hogy megmondtam valakiről, hogy mi a csillagjegye (napjegy). És elég specifikus dolgok bejöttek belőle. Igaz sok rosszul megírt horoszkóp van. (Valójába ha a jövőt kéne kutatni vele 144 fajtát kéne megírni.) De még így is működik.


"Esther és Jerry Hicks - A vonzás törvénye <- pont erről szól, baromi hasznos olvasmány. Agykontrollon is tanítanak hasonlót."

Még csak a filmet láttam. A Budhizmusban is van ilyesmi különben. Szerető-kedvesség néven. Ez is működik!


"Egyébként ne érts félre, nem vagyok semmiféle vallás ellen, én is követek egyet. Csupán a véleményem szerettem volna megosztani."

És jól csináltad! Köszönöm a kommentett! :)

2013. máj. 12. 12:48
 20/41 A kérdező kommentje:

"Ugye tudod, hogy ez is csak azért volt használatban a középkor egy részében, mert valakik kisakkozták, hogy sátáni cselekedet embereket boncolni, így kb visszafejlődött fényéveket az orvostudomány az ókori szinthez képest?"

Én csak azt tudom, hogy a tudós bácsik azzal gyógyították a beteket, hogy vagdosták az embereke kezeit. Egyébként erről ki tehet az ember vagy a Biblia.


"Soha senki sem cáfolta. A NatGeo-ra pedig tenkits úgy mint egy tudományos bulvár tv. Az ott vetített dokumentumfilmek fele szenzációhajhász, a fizikával, csillagászattal foglalkozó filmjeik 100%-a pedig elavult. Akár több mint 10 éves filmeket adnak le úgy, hogy nem igazán kötik az orrunkra, hogy amit ők marha nagy újdonságként adnak elő, lehet hogy sosem volt több puszta elméletnél amit sosem bizonyítottak, viszont az évek folyamán többször cáfoltak."

Lehet! De, várjuk ki a végét... Szépen oda fog kerülni az éter elmélet mellé a történelem sülyésztőjében. Más: attól, még, hogy valami nincs megcáfolva nem azt jelenti, hogy igaz. És főleg nem azt, hogy rá kéne erőltetni bárkire is.


"Ühüm. Szóval akkor az összes létező élőlény igazából egy vérfertőzésből származó genetikai hulladék. Frankó."

Ezt kifejtettem az előbb. Egyébként Káin is a testvéreivel szexelt. És?! Akkoriban olyan közel áltak Istenhez az emberek, hogy ez nem jelentett károsodást a genonban. (több száz évig élhettek) Persze ezt én sem hiszem, de a lehetőséget nem vetem el.


"Oké, tényleg elérted. Most már bolondnak tartalak."

Te viszont elérted, hogy szűk látókörűnek tartsalak. Elmondtam, hogy mi a baj a racionalitással! Azt is leírtam, hogy nincs kedvem személyeskedő üzenetekre válaszolni...


"Az asztrológiai jóslatok olyan bődületes általánosságokat jósolnak, hogy szinte lehetetlen, hogy néha ne trafálnának bele. A számmisztika viszont még ennél is szánalmasabb. A büdös életben nem működött sose. Középkori elavult tudomány. Tudod, pont erről beszéltünk."

Nem közép kor... Suméroktól származik a nyugati asztrológia. Sokkal régebbi mint a középkor. Az előzőekben már megválaszoltam, hogy a fenti érvelés miért nem helytálló.

2013. máj. 12. 13:05
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!