Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták, kreacionisták ti az...

Ateisták, kreacionisták ti az ilyesmiket, hogy magyarázzátok?

Figyelt kérdés

"Végtagjaikat az evolúció során teljesen elvesztették, így hason kúszó, esetleg vízi szervezetekké alakultak."

"A kígyók teste hosszú, megnyúlt, végtagjaikat teljesen elvesztették, csak az ősibb, nagy testű óriáskígyókon találjuk meg a hátsó lábak apró csonkjait." - wikipédia: Kígyók


"Az Úr így szólt a kígyóhoz: >>Mivel ezt tetted, átkozott, átkozott leszel minden állat és a mező minden vadja között. Hasadon csúszol és a föld porát eszed életed minden napján.<<" -Genezis 3:14


(Szerintem amúgy az evolúció,ősrobbanás és a teremtés is hülyeség, valami más volt...)


De ilyen és ehhez hasonlókat ti mivel magyaráztok?

Csak érdekel a véleményetek! Nem kötekedésből! Hangsúlyozom, nem kötekedésből kérdezem!

Nincs kedvem személyeskedő üzenetekre válaszolni... 25/F



2013. máj. 11. 13:45
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
A kígyók tudtom szerint az egyetlen gerinces lábatlan faj. Erre kitaláltak valami mesét. Nem is tudom mit kell ezen magyarázni. Ezeregy mese van különböző állatokról, hogy miért úgy néznek ki és ezeknek a meséknek a 99,99%-a nincs benne a Bibliában.
2013. máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
93%

az evolució hamarabb volt mint a biblia... a gyíkok és a kígyók nagyon hasonlítanak, sőt van olyan gyík is aminek nincs lába, de attól még gyík...


ez olyan mint a középkori vagy keleti sárkány legendák: akkor is voltak nagyobb építkezés kőbányák stb simán megeshet hogy találtak dinó maradványokat és így alakultak ki ezek a legendák...

2013. máj. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Ez korrekt.

És a nagy kérdés, hogy vajon ezeknek az állatoknak és a hozzá tartozó "mesék" és a tudományos állás foglalás között van-e összefüggés?! Ha igen mennyi?

2013. máj. 11. 14:19
 4/41 anonim ***** válasza:
94%

"És a nagy kérdés, hogy vajon ezeknek az állatoknak és a hozzá tartozó "mesék" és a tudományos állás foglalás között van-e összefüggés?! Ha igen mennyi?"


Semmi.

Most mesélek egyet, ami pl nincs bent a Bibliában, én keresztény vonatkozásban hallottam, szóval ebben is szerepel Isten, de behelyettesíthetsz szerintem a helyére bármilyen istent, nem hinném, hogy keresztény találmány lenne ez a mese. Szóval a mese szerint régen a búzának nem csak a tetején nőtt magja, hanem az egész száron. Isten azt mondta a parasztnak, hogy csak egy sort szántson és csak abba vessen, mert elég lesz így is az élelem. Így is tett és elég is volt. De az ördög azt mondta a parasztnak, hogy miért ne lehetne több élelme mint amennyi kell? Vessen több sorral. A paraszt így is tett, több sort húzott az ekével és többe ültetett. Amikor az Isten ezt meglátta, akkor a búzát fogta, leszedte róla a magokat és csak a tetején hagyott, ezért kell annyit dolgozni az élelemért. Na már most ez tudományos szempontból nyilvánvaló b.romság, el se bírná a búzakalász ha végig tele lenne magokkal. Ettől függetlenül szép tanmese, de aki ezzel bármit meg akar magyarázni azon kívül, hogy a mohóság nem szép dolog, az nem 100-as.

2013. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Na, de ez nincs is benne a Bibliában! Én inkább védikus iratokra, Bibliára meg ilyesmikre értettem. Meg ott van a sok természet feletti esemény (pl. kísértet járás, asztrológia, reinkarnáció) amikre élből azt mondják az emberek nagy része, hogy ez baromság esetleg őrült aki ilyet elhisz. Persze általában tényleg az, na de egy-kettő igaz belőle. Tudom mert tapasztaltam és nem vagyok őrült! És ilyenkor át kell gondolni a tudományos törvényeket. Vagy... Elfogadni azt, hogy nincs mindenre tudományos magyarázat.
2013. máj. 11. 14:53
 6/41 A kérdező kommentje:

Ezzel nem ledegradálni szeretném a tudományt! Mert egy értékes dolog, ezzel tisztába vagyok. Na, de mi van akkor, hogyha dogmaként kezelünk belőle dolgokat amik tévesek?

Nem lehet, hogy ez hátráltatja a fejlődést?

Nem lehetséges, hogy az emberek kapaszkodónak, biztos használják az életükben? Pont úgy mint a vallást.

Mi van ha tévedések vannak benne, és nem veszik észre amiket észre kénen amiatt mert ragaszkodnak a tudományos dogmákhoz?

2013. máj. 11. 15:04
 7/41 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom mert tapasztaltam és nem vagyok őrült! "

Most elérted, hogy félbolondnak tartsalak.


"Na, de mi van akkor, hogyha dogmaként kezelünk belőle dolgokat amik tévesek? "


Egy csomó elméletet megcáfoltak már, a cáfolat után félredobták őket mindig, tehát egyet sem kezelnek dogmaként. Mutass egy olyan elméletet amit tudományosan megcáfoltak, de még mindig használják!

2013. máj. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

A mai tudomány szerint nekem már meg kellet volna halnom vagy lerokkannom 5 évesen... Nekem csak ez számít, hogy egyszer láttam amikor kikapcsoltak a fizika törvényei.


Más: pl volt az érvágás. Mennyi ideig kezelték azt is dogma ként. (hol ott a Biblia kijelentette, hogy az ember vérében van az élet)

Szerintem csak idő kérdése és az evolúciót is így fogják kezelni.


Tudom, most az fog jönni, hogy most már nem félig hanem teljesen retardált vagyok. Viszont ha ez következik akkor én azt mondom, hogy akik ezt tartják rólam azok pedig szűk látókörűek...

2013. máj. 11. 18:07
 9/41 anonim ***** válasza:
100%
Mikor és pontosan ki cáfolta meg az evolúciót?
2013. máj. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
75%

Erre csak az egyik kedvenc idézetemet tudom válaszolni:


"The good thing about science is, that it's true wether or not you believe in it" -Neil deGrasse Tyson

2013. máj. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!