Mit kell tudni a jehova tanúiról?
Lehet durva volt az,hogy felrobbantanám,de az én türelmem is véges.És igen,attól még hiszek Istenben és a református egyházhoz tartozom.
Nem vagyok hajlandó végig hallgatni,hogy hogyan próbálják más egyházakból próbálnak átcsábítani magukhoz.Én sem kopogtatok náluk h legyenek reformátusok.
Ha elmondom 50-szer,hogy nem akarok JT lenni,akkor azt legyenek már kedvesek tiszteletben tartani...
A keresztény vallás Megalapítója, Jézus Krisztus szóval és példamutatással az Isten és a felebarátaink iránti szeretetre, nem pedig intoleranciára és a fanatizmusra buzdított. Krisztus és a követői az érvelést és a meggyőzést használták a szolgálatuk során (Máté 22:41–46; Cselekedetek 17:2; 19:8). Imádkoztak az ellenségeikért és az üldözőikért (Máté 5:44; Cselekedetek 7:59, 60).
Az igaz vallás megvilágosítja az elmét és a szívet, valamint közel hozza egymáshoz az embereket. Az őszinte igazságkeresőknek ezért a méltóságteljes vallási beszélgetés nagyon is gyümölcsöző lehet, amint azt látni fogjuk.
-napjainkban gyakran az érzelmi elhidegülés és az előítélet miatt történnek félreértések. Néhányan például úgy tekintettek Jehova Tanúira, mint vallási fanatikusokra, mert azt hallották róluk, hogy elutasítják a vértranszfúziót. Azoknak azonban, akik személyesen megkérdezik a Tanúkat erről, gyakran kellemes meglepetésben van részük, mikor megtudják, hogy bibliai alapja van a Tanúk álláspontjának, és hogy vannak biztonságos, hatásos alternatív kezelési módszerek (3Mózes 17:13, 14; Cselekedetek 15:28, 29). Valójában a vérellátással kapcsolatos gondok miatt egy rovatvezető ezt írta: „hálásak vagyunk Istennek, hogy Jehova Tanúi úttörőmunkát végeznek a vérpótló készítmények felkutatásában.”
Némelyek ehhez hasonlóan azért utasították el, hogy beszéljenek a Tanúkkal, mivel azt mondták nekik, hogy Jehova Tanúi nem hisznek Jézus Krisztusban. Mennyire távol áll ez az igazságtól! A Tanúk valójában kihangsúlyozzák, milyen szerepe van Jézusnak a megmentésünkben, és elmagyarázzák, hogy ő Isten Fia, akit Isten elküldött a földre, hogy megváltsa az embereket a bűntől és a haláltól. A Tanúkkal való beszélgetés során tisztázódnak a félreértések (Máté 16:16; 20:28; János 3:16; 14:28; 1János 4:15).
Az lephet meg sok embert a vallással kapcsolatban, hogy általában a megszokott út a rossz út. Maga Jézus Krisztus ezt tanította: „Menjetek be a szoros kapun. Mert tágas az a kapu és széles az az út, a mely a veszedelemre visz, és sokan vannak, a kik azon járnak. Mert szoros az a kapu és keskeny az az út, a mely az életre visz, és kevesen vannak, a kik megtalálják azt” (Máté 7:13, 14).
Noé napjaiban csak nyolcan szóltak szellemi igazságot: Noé, a felesége, három fia és fiainak a feleségei. Figyelmeztető üzenetük és a bárkaépítő munkájuk kétségtelenül a gúnyolódás, sőt a bántalmazás céltáblájává tette őket. Noé és a családja mégsem ijedt meg — folytatták a prédikálást és az építést (1Mózes 6:13, 14; 7:21–24; 2Péter 2:5). Ugyanígy csak hárman engedelmeskedtek Isten utasításának és maradtak életben, mikor Szodoma és Gomora elpusztult (1Mózes 19:12–29; Lukács 17:28–30).
Mi a helyzet a mi időnkkel? „Ha Krisztus hús-vér emberként visszatérne ma, az emberek valószínűleg újra megölnék” — mondta egy házigazda Jehova egyik Tanújának. Ez a személy úgy érezte, hogy Jézus tanításai és magasztos erkölcsi irányadó mértékei éppolyan népszerűtlenek lennének most, mint 2000 évvel ezelőtt. Egyetértesz ezzel?
Ha igen, akkor igazad van, hiszen Jézus így figyelmeztette a tanítványait: „gyűlöletesek lesztek minden nép előtt az én nevemért”, és ez a jövendölés igaznak bizonyul (Máté 24:9). A zsidó vezetők Rómában ezt mondták Pál apostolnak a keresztény vallásról: „e felekezetnek . . . mindenütt ellene mondanak” (Cselekedetek 28:22). De a keresztény vallás népszerűtlensége nem állította meg Krisztus követőit abban, hogy megosszák hitnézeteiket másokkal. És a tiszta szívű embereket sem akadályozta meg abban, hogy a keresztényekkel beszélgessenek (Cselekedetek 13:43–49).
Napjainkban Jézus üzenete fontosabb, mint valaha. Miért? Mert a világ állapota azt mutatja, hogy most e rendszer ’utolsó napjaiban’ élünk, és ezek a napok akkor érik el csúcspontjukat, amikor a föld meg lesz tisztítva a gonoszságtól. Jézus a mi időnket Noé napjaihoz hasonlította (2Timótheus 3:1–5; Máté 24:37–39). Most tehát nem annak van itt az ideje, hogy félvállról vegyük a hitnézeteinket, hiszen örökké tartó élet csak azoknak lesz része, akik ismerik Istent, és akik ’szellemmel és igazsággal imádják’ őt (János 4:24, NW; 2Thessalonika 1:6–9).
TERMÉSZETÜNKBŐL adódik, hogy szeretünk azokról a dolgokról beszélgetni, amelyek foglalkoztatnak bennünket, vagy amelyek izgalomba hoznak minket. Ez az egyik oka annak, amiért Jehova Tanúi örömmel megosztják másokkal a Biblia csodálatos üzenetét. Ez az üzenet, melynek jellegzetes vonása Isten Királysága, választ ad olyan témákat érintő kérdésekre, amelyek valóban érdeklik az embereket ma — ilyen például a jövő, a biztonság, az egészség és a boldogság (Lukács 4:43).
Így vélekedtek kiemelkedő személyek
„Ha Jézus az út Istenhez, akkor a követőinek az a kötelességük, hogy ezt megmutassák másoknak” (Ben Johnson, a Kolumbiai Teológiai Papnevelő Intézet evangelizációs professzora).
„Jézus azt tanította a tanítványainak, hogy vigyék el az evangéliumot az embereknek. A Nagy Megbízatás megkívánja, hogy elmenjünk a világ minden részére. Az Úr azt parancsolta a követőinek, hogy mindenhova menjenek el” (Kenneth S. Hemphill, a Déli Baptista Központ az Egyház Növekedéséért nevű szervezet igazgatója).
„Hacsak nem vagyunk tanúk, nem lehetünk igaz keresztények . . . Minden keresztény arra hívatott el, hogy misszionárius és tanú legyen” (II. János Pál pápa).
„Igen sok prédikátort . . . jobban érdekel az, hogy nagy gyülekezeteket alapítson, hogy nagy templomépítkezésekbe fogjon, és hogy a következő pásztori megbízatásával foglalkozzon, mint az, hogy prédikálja azt a megalkuvást nem tűrő, kellemetlen üzenetet, amelyet az evangélium tartalmaz” (Cal Thomas író és rovatvezető).
„Be kell kopogtatnunk az ajtókon . . . Pontosan úgy, mint (Jehova) Tanúi, és más közösségek néhány tagja — el kell mennünk és hirdetnünk kell Jézus Krisztus evangéliumát” (Thomas V. Daily katolikus püspök).
Biblia mit mond -(Ezékiel 33:8) Ha azt mondom a gonosznak: »Ó, te gonosz, bizony meghalsz!«, de te nem szólsz, hogy figyelmeztesd a gonoszt az útja miatt, ő mint gonosz meghal a vétkében, de vérét a te kezedből kérem számon.
(Cselekedetek 18:6) De miután állandóan ellenszegültek és becsmérlően beszéltek, megrázta ruháit, és ezt mondta nekik: „Véretek a ti fejeteken legyen. Én tiszta vagyok. Mostantól fogva a nemzetekből valókhoz fogok menni.”
(2Korintusz 7:2) Adjatok helyet nekünk. Senkinek sem tettünk rosszat, senkit sem juttattunk romlásba, senkit sem használtunk ki.
(Máté 28:19) Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében,
(Máté 28:20) és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig
Cselekedetek 20:27- mindenkinek a vérétől tiszta vagyok,
mert nem tartottam vissza magam attól, hogy elmondjam nektek az Isten egész szándékát.
Miért keresnek fel a Tanúk olyanokat, akiknek már van vallásuk?
Ebben Jézus példáját követik. Ő a zsidókhoz ment. A zsidóknak már megvolt a maguk vallása, de az sok mindenben eltért Isten Szavától (Máté 15:1–9). Minden nemzetnek van ilyen vagy olyan vallása, akár úgynevezett keresztény, akár nem keresztény nemzetről legyen szó. Létfontosságú az embereknek, hogy olyan dolgokban higgyenek, amik megegyeznek Isten Szavával. A Tanúk azon erőfeszítése, hogy ebben segítsenek nekik, a felebaráti szeretet kimutatásának egyik módja.
Ezt sokaknak nem tetszik vagy zaklatásnak veszik Jézus nem annak venné -SÖT János 13:34,35-A mi időnkben a „térítés” szót az erőszakos megtérítés valamilyen formájára szokták használni. A Biblia ezt nem támogatja, hanem arra tanít, hogy az emberek szabad akarattal lettek megteremtve, és lehetőségük van eldönteni, hogyan akarják élni az életüket, és ez egyben felelősségük is. Ez magában foglalja azt a döntésüket is, hogy miként imádják Istent (5Mózes 30:19, 20; Józsué 24:15).
Jézus tisztelte ezt az Istentől kapott jogot, ezért sohasem használta bámulatos erejét és hatalmát, hogy erőszakkal rávegyen valakit arra, hogy elfogadja a tanításait (János 6:66–69). Azzal volt hatással a hallgatóira, hogy ésszerű érveket, szemléltetéseket és véleménynyilvánításra ösztönző kérdéseket használt, s mindeközben azt a célt tartotta a szeme előtt, hogy elérje a szívüket (Máté 13:34; 22:41–46; Lukács 10:36). Jézus arra tanította a tanítványait, hogy ugyanilyen tiszteletet mutassanak mások iránt (Máté 10:14).
Nyilvánvaló, hogy Pál a szolgálata során Jézus példáját vette alapul. Miközben igyekezett meggyőzni a hallgatóit ésszerű szentírási érvekkel, tisztelte az érzéseiket és a nézőpontjukat (Cselekedetek 17:22, 23, 32). Megértette, hogy az Isten és Krisztus iránti szeretetnek kell a Teremtőnk tevékeny szolgálatára indítania minket (János 3:16; 21:15–17). Döntésünk ennélfogva személyes jellegű.
Az életben meghozott bármely más döntésünknél több időt és erőfeszítést érdemel annak eldöntése, hogy miként imádjuk Istent. Ez a döntés hatással lesz arra, hogy mi módon éljük már most az életünket, és ami még fontosabb, hatással lesz arra, hogy a jövőben élhetünk-e örökké. Ezt az első századi bereai keresztények világosan megértették. Bár személyesen Pál apostol ismertette meg őket a jó hírrel, mégis naponta gondosan vizsgálták az Írásokat, hogy megbizonyosodjanak arról, hogy az igazságot tanították-e nekik. Ennek az lett az eredménye, hogy „sokan közülük hívőkké lettek” (Cselekedetek 17:11, 12).
A mi időnkben Jehova Tanúi folytatják azt a tanító- és tanítványképző munkát, melyet Jézus vezetett be (Máté 24:14). Tisztelik másoknak azt a jogát, hogy saját vallásuk legyen. De amikor lehetőségük van megosztani másokkal a vallási hitnézeteiket, akkor a Bibliában körvonalazott példát követik. Igen, a Bibliát használva őszinte érveket sorakoztatnak fel, és részt vesznek abban a munkában, amelyet ők életmentő munkának tekintenek (János 17:3; 1Timóteus 4:16).
Egyetemes Lexikon A-Z 2001-kiadás.58 oldalon olvastam,hogy az evangélium hirdetése;az Úsz.szerint(Máté28:19,20)a Jézustól kapott parancs értelmében minden ker.kötelessége,a laikusoké is. Vagy még a Katolikus Bibliában - Újszövetségi Szentirés második kiadás 1985 -magyarázta a 2 Timóteusz 4:2-lábjegyzetben ez áll:Az evangéliumnak és Isten országának hirdetése az Egyház legsulyosabb kötelessége.VAJON EZT TESZIK!?????????????????????????? vagy-még it-271 old :lábjegyzetben ezt olvastam Szelídséggel,s nem erőszakkal kell Krisztus számára a híveket szerezni.(ezt teszik?a csecsemö tudomásom szerint nem hívő mégis megkeresztelik fityet hányva a szabad döntési jogra Máté 28:19,20;Jelenések 22:17;-JÁNOS14:21-!!!!!!!!!!!!!) EGY MÁSIK Könyvben ezt olvastam:-a misszió és a Szent lélek összefüggése:ApCselekedetek 1:7-8-a Szentlélekkel való beteljesedésnek sokkal hitelesebb jele az,hogy misszióban élünk,mint az,hogy beszélünk-e nyelveken vagy nem.(MISSZIÓ .lat,.1.-lelki gondozás,de elsősorban a ker.hít terjesztése a más vallásuak és hitetlenek között ;akiküldött tanitók és prédikátorok(misszionárusok)végzik;a belm.a saját országban végzett hitterjesztés.2.megbízatás,megbízás.3.(erkölcsi)küldetés,hivatás...............Egyetemes Lexikon A-Z 2001 ...615old.(dondold meg-Róma10:10-18!Róma1:14-23!-(1Korintusz 1:21)-" Mivel ugyanis — az Isten bölcsességének megfelelően — a világ a maga bölcsessége útján nem ismerte meg az Istent, az Isten jónak látta, hogy a prédikált dolgok bolondsága által mentse meg a hívőket."
"Tisztelik másoknak azt a jogát, hogy saját vallásuk legyen."
És közben a sátán szolgáinak tartják mindazokat, akik nem közülük valók. Ez aztán az alázatos magatartás.
Ha tiszteljük az életet, akkor mindig odafigyelünk a biztonságra. Nem leszünk gondatlanok, és nem vállalunk kockázatot csupán az élvezet vagy az izgalom kedvéért. Nem vezetünk figyelmetlenül, és kerüljük az erőszakos vagy veszélyes sportokat (Zsoltárok 11:5).
Az emberek általában nem akarnak meghalni, de vannak, akik az élvezet kedvéért veszélyeztetik az életüket. Például sokan dohányoznak vagy kábítószereket használnak. Az ilyen anyagok károsak az egészségre, és gyakran halálhoz vezetnek. Aki rendszeresen káros anyagokat visz a testébe, az nem tartja szentnek az életet. Ezek a szokások Isten szemében tisztátalanok (Róma 6:19; 12:1; 2Korintusz 7:1). Ha szeretnénk elfogadható módon szolgálni Istent, fel kell hagynunk az ilyen szokásokkal.
pld:"Mennyivel rövidíti meg a dohányzás egy személy életét?Általában 5-10 évvel"(UC BERKELEY WELLNESS LETTER,USA)-Lasu öngyilkos az ijen, igen több milliárdan vannak és bölcsnek látszanak!-lásd-még---Tudományos kutatások bizonyítják, hogy a dohányzó nők átlagosan két hónappal később esnek teherbe, mint nem dohányzó társaik. A terhesség alatti rendszeres dohányzás bizonyítottan kis súllyal való születéshez, valamint koraszüléshez is vezethet. Ennek az oka az, hogy a szervezetben keletkezett méreganyagok gátolják a méhlepény működését, így az nem tud a magzat számára ideális mennyiségű táplálékot juttatni. Ugyanezért gyakoribb a légzésbénulásos csecsemőhalálozás is. Egyes kutatók szerint a többek között a terhesség alatti dohányzás is okolható a csökkent értelmi képességgel való születésért, valamint – nagyobb gyermekek esetében – a tanulási nehézségekért is. A szoptatás alatt is feltétlenül kerülendő a dohányzás, hiszen a nikotin átjut a tejbe, és tovább károsítja a baba egészségét. Ugyanakkor nem árt, ha az apukák is időben nekikezdenek a leszokásnak: a passzív dohányzás nem kevésbé káros a kisgyermekek egészségére. Súlyos asztmás állapotot, rossz vérkeringést, hörghurutot és tüdőgyulladást eredményezhet. Gyakran okoz szem- és szaglószervi gyulladást is.itt lvastam:- [link] Az Özönvíz előtt az emberek csak gyümölcsöt, zöldséget, gabonát és olajos magvakat ettek. Az Özönvíz után Jehova így szólt Noéhoz és a fiaihoz: „Minden állat, amely él és mozog, legyen nektek eledelül. Mint a zöld növényt, azokat is mind nektek adom.” De korlátot is szabott: „Csak a húst a lelkével [azaz életével] — a vérével — együtt meg ne egyétek” (1Mózes 1:29; 9:3, 4). Jehova előtt tehát nagyon szoros kapcsolat van egy teremtmény élete és vére között.
(3Mózes 17:13, 14). Istennek az állatvér fogyasztását tiltó parancsa, melyet először mintegy 800 évvel korábban Noénak adott, még mindig érvényben volt. Egyértelmű volt Jehova nézőpontja: A szolgái az állatok húsát megehették, de a vérüket nem. A vért a földre kellett önteni, ami által lényegében visszaadták az állat életét Istennek.
A keresztényekre is hasonló parancs vonatkozik. Az apostolok és más férfiak, akik vezető szerepet töltöttek be Jézus első századi követői között, tanácskozást tartottak arról, hogy mely parancsokat kell betartania a keresztény gyülekezet valamennyi tagjának. Erre a végkövetkeztetésre jutottak: „a szent szellem és mi magunk jónak találtuk, hogy semmi további terhet ne rakjunk rátok a következő szükséges dolgokon kívül: tartózkodjatok a bálványoknak áldozott dolgoktól, a vértől, a megfojtott állattól [melynek a vére benne marad a húsában] és a paráznaságtól” (Cselekedetek 15:28, 29; 21:25). Ezek szerint ’tartózkodnunk kell a vértől’. Isten szemében ez ugyanolyan fontos, mint az, hogy kerüljük a bálványimádást és a nemi erkölcstelenséget.
pld:a bálványimádásra(Kolosszé 3:5)-" Öljétek meg azért földi testtagjaitokat a paráznaság, a tisztátalanság, a nemi vágyakozás, a káros kívánság és a mohóság dolgában, ami bálványimádás."
(Márk 9:47)-" És ha a szemed visz botlásba, dobd el; jobb fél szemmel bemenned az Isten királyságába, mint hogy két szemmel vessenek a gyehennába,"
A vértől való tartózkodás is azt jelenti, hogy semmilyen módon nem juttatunk vért a szervezetünkbe. Az a parancs tehát, hogy tartózkodjunk a vértől, azt jelenti, hogy nem engedjük meg, hogy vért transzfundáljanak az ereinkbe.
Megszegjem az Isten törvényét csak azért, hogy egy kicsit tovább éljek ebben a rendszerben?
Jézus leszögezte: „aki meg akarja menteni a lelkét [vagyis az életét], elveszíti azt, aki azonban elveszíti a lelkét énértem, megtalálja azt” (Máté 16:25). Nem akarunk meghalni. De ha Isten törvényét áthágva próbálnánk megmenteni a jelenlegi életünket, azzal kockára tennénk az örök életünket. Bölcsen tesszük hát, ha bízunk Isten törvényének a jogosságában, miközben meg vagyunk győződve arról, hogy ha valamilyen okból meghalnánk, az Életadónk meg fog emlékezni rólunk a feltámadáskor, és visszaadja nekünk az élet értékes ajándékát (János 5:28, 29; Héberek(Zsidók) 11:6).
ÉN Biztos VAGYOK benne, hogy a vér Teremtője tudja, mi válik leginkább a javunkra. Te is hiszel ebben?
-------"És közben a sátán szolgáinak tartják mindazokat, akik nem közülük valók. Ez aztán az alázatos magatartás." --------Mendemondába híszel ha nem és azt híszed a te vallásod igaz akkor én is ugyan ezt a mondatokat mondhatom neked!!!!!!!!!!! ▪ Mendemonda: Minden vallás Istenhez vezet.
Tény: Jézus ezt mondta: „Ha megmaradtok a szavamban, valóban a tanítványaim vagytok, és megismeritek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket” (János 8:31, 32). Ha úgyis minden vallás Istenhez vezet, akkor miért kellene a tagjait szabaddá tenni? Jézus valójában azt tanította, hogy viszonylag kevés ember jár azon ’az úton, amely az életre visz’ (Máté 7:13, 14).
Bárkinek, aki komolyan veszi a vallását, hinnie kell, hogy övé az igaz. Máskülönben miért foglalkozna vele? A keresztényeket figyelmeztetik: „Bizonyosodjatok meg mindenről; erősen ragaszkodjatok ahhoz, ami kiváló” (1Tesszalonika 5:21). Az embernek meg kell győződnie arról, hogy a hite alátámasztható-e a Szentírásból, mert csak egy igaz hit van. Az Efézus 4:5 megerősíti ezt, amikor erről beszél: „e g y Úr, e g y hit, e g y keresztség.” Jézus nem értett egyet azzal az új irányzatot tükröző, engedékeny szemlélettel, hogy sok út van, sok vallás, ami mind a megmentéshez vezet. Ehelyett ezt mondta: „szűk az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják.” Jehova Tanúi hiszik, hogy megtalálták. Különben más vallást keresnének (Máté 7:14).
Üdv mindenkinek.
JT tagadják a Szent Lélek munkáját, nem hiszik, hogy betölti az embert. Aki nyelveken szól, az szerintük a sátán embere. A teljesség igénye nélkül ide raktam pár igehelyet, aki érdekel, nézze meg a szövegkörnyezetet is.
Róm 5,5. A reménység pedig nem szégyenít meg; mert az Istennek szerelme kitöltetett a mi szívünkbe a Szent Lélek által, ki adatott nékünk.
Róm 14,17. Mert az Isten országa nem evés, nem ivás, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.
1Kor 6,19. Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?
Márk 1,8. Én vízzel kereszteltelek titeket, de ő Szent Lélekkel keresztel titeket.
Luk 1,41. És lőn, mikor hallotta Erzsébet Mária köszöntését, a magzat repese az ő méhében; és betelék Erzsébet Szent Lélekkel;
Apcs 1,8. Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.
Apcs 2,4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.
Apcs 2,38. Péter pedig monda nékik: Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszitek a Szent Lélek ajándékát.
Apcs 10,44. Mikor még szólá Péter ez ígéket, leszálla a Szent Lélek mindazokra, a kik hallgatják vala e beszédet.
Apcs 19,2. Monda nékik: Vajjon vettetek-é Szent Lelket, minekutána hivőkké lettetek? Azok pedig mondának néki: Sőt inkább azt sem hallottuk, hogy ha vagyon-é Szent Lélek.
1Kor 14,2. Mert a ki nyelveken szól, nem embernek szól, hanem az Istennek; mert senki sem érti, hanem lélekben beszél titkos dolgokat.
1Kor 14,4. A ki nyelveken szól, magát építi; de a ki prófétál, a gyülekezetet építi.
Márk 16,17. Azok pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.
Apcs 2,4. És megtelének mindnyájan Szent Lélekkel, és kezdének szólni más nyelveken, a mint a Lélek adta nékik szólniok.
Apcs 10,46. Mert hallják vala, hogy ők nyelveken szólnak és magasztalják az Istent. Akkor felele Péter:
Apcs 19,6. És mikor Pál reájok vetette kezét, szálla a Szent Lélek ő reájok; és szólnak vala nyelveken, és prófétálnak vala.
Aki viszont ellene van, arról így beszél a biblia:
Apcs 7,51. Kemény nyakú és körülmetéletlen szívű és fülű emberek, ti mindenkor a Szent Léleknek ellene igyekeztek, mint atyáitok, ti azonképen.
Kedves utolsó!
"Aki nyelveken szól, az szerintük a sátán embere" ez tényleg így van ? Az a "baj" a JT -val hogy olyan meggyőzően állítják az igazukat és egy kör köré koncentrálják a mondanivalót. Ami ezen kívül esik, az már olyan, mintha benne se lenne a Bibliában...Én ezt látom? vagy nem jól látom?
OFF:Szerintetek a JT-k pontoznak le minket?
Mert szerintem igen.Van pár válasz ami nem tetszik neki,meg is válaszolják azt és egyből van 1 csomó lepontozott...
A nyelveken szólás csak ideiglenes gondoskodás volt
Jel volt; nagyobb ajándékokat kell keresni 1Ko 14:22; 12:30, 31
A szellem természetfölötti ajándékairól megjövendölték, hogy a múltéi lesznek 1Ko 13:8–10
A csodatettek nem feltétlenül Isten kegyének a bizonyítékai Mt 7:22, 23; 24:24
Én hiszem, hogy megtaláltam az igaz vallást. Ha nem így lenne, változtatnék a hitnézeteimen. Sok más vallás híveihez hasonlóan a Én is reménykedek abban, hogy megmentésben részesülök. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy nem az én feladatom megítélni azt, hogy ki nyer megmentést. Végtére is Isten a Bíránk; ő dönt (Ézsaiás 33:22).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!