Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeteseknek tényleg...

Hit gyülekezeteseknek tényleg van olyan szabályuk, hogy egy kapcsolatban egy hónap után eljegyzik egymást majd egy évre rá összekell házasodniuk?

Figyelt kérdés
Egy hitgyülis ismerősömtől hallottam,mert feltünt,hogy ott sok fiatal egyedülálló.

2013. jan. 29. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 61/70 anonim ***** válasza:

A választ a kérdéseidre te magad adtad meg. Ha a bibliai és a polgári törvényeket összeadod, megkapod a gyülekezet álláspontját.


Figyelmedbe ajánlom még az 1 Timótheus 3-ban leírt dolgokat. Vajon miért mondja Pál, hogy a püspökök és a diakónusok is egy feleségű férfiak legyenek?

2013. febr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/70 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként értelek, és a te szempontodból lehet, hogy tényleg igazad lenne, de maradjunk annyiban, hogy ilyen esetek azért egyáltalán nem gyakoriak a gyülekezetben. Nem ismerjük mindkét oldalt, és nem tudjuk, pontosan mi is játszódott le, így az igazság sem tud kiderülni itt.

Én is több évtizede járok a gyülekezetbe, de nem tudok ilyenről, mint a te eseted. Olyanról tudok, hogy a családapa lelépett egy másik nővel,és elváltak, de ők már nem járnak a gyülekezetbe. Alapból nincs válás, és nem adnak össze mással, ha a gyülekezetben házasodtál, csak az özvegyeket. Erről szokott tanítás lenni néha nálunk.

Szerintem nincs ezen mit ragozni.

"Megszabadultál a feleségedtől, ne keress feleséget"

Ha valóban ilyen a feleséged, akkor nem így kéne hozzáállnod. Inkább tényleg keresd az Urat, és ne vetíts ki olyat a gyülekezetre, ami nem igaz.

És még egy mondatot engedj meg:

VAN KEGYELEM, ÉS VAN BŰNBOCSÁNAT!!!!!

2013. febr. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/70 Kútásó ***** válasza:

Olyan dolgokat szoktak megtiltani, ami kórosan elszaporodik. Felesleges megtiltani olyant, ami nincs. Ez az Ige is azt bizonyítja, hogy az egyház korai korszakában, volt többnejűség. Püspöknek nem, de mezei kereszténynek lehetett több felesége.


Itt most én nem a poligámiát propagálom, hanem azt a tévhitet akarom eloszlatni Igével, hogy a szövetség automatikusan megszűnik férj és feleség között például ilyen esetben.

2013. febr. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/70 anonim ***** válasza:
De hogyha már leírtuk, hogy a gyülekezetben ez a tanítás, akkor mégis milyen tévhitet akarsz eloszlatni?
2013. febr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/70 Kútásó ***** válasza:

A H.Gy. És a hozzá hasonló neoprotestáns felekezetek, hamis tanításait a házasságról.


Én azt mondom:

A házasságnak akkor van értelme, ha nincs válás. Ha van az nem házasság, hanem ennek a megcsúfolása. Ha azt állítjuk hogy az Isten is benne van ebben a kötelékben, (hármaskötél) akkor az meg már káromlás.


Idézted a hit vallást, ami magáért beszél. Az eleje abszolút Igei: csak a felek halála szünteti meg a szövetséget. A továbbiakban az „apróbetűs részben” bújik meg a ördög. A hozzátevés az Igéhez teszi erőtlenné az Isten parancsolatát.

Hitre nézve az lenne a becsületes, ha a házasulandók tájékoztatva lennének arról, hogy pl: Mi a különbség Ábrahám-Sára és egy felekezeti házasságszövetség között.

2013. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/70 Kútásó ***** válasza:

„Én is több évtizede járok a gyülekezetbe, de nem tudok ilyenről, mint a te eseted.”


Talán azért, mert közben cserélődik is a tömeg.

Én meg sajnos sok ilyen esetről tudok. 1987-ben tértem meg, azt 2004 körül rúgtak ki. Elég sok ismerősön volt ott és sok embert hoztam a gyülekezetbe annak idején. Ha egy régi gyülis arccal összetalálkozok, akik abban az időben házasodtak kevés, akik még együtt vannak, de az is igaz, hogy már ők sem nagyon járnak oda. Ha egy házasság csak a felekezet feltételek mellett érvényes, akkor tulajdonképp a felekezethez házasodnak az emberek.


Nem akarom itt Hit Gyüli ázsióját rontani, csak példa kedvéért személyeskedem a többi felekezetben is pont ugyan ez a helyzet. A világiak, meg már meg sem házasodnak.

2013. febr. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/70 anonim ***** válasza:

Nem, nem. Rosszul látod. Nem a felekezethez házasodik senki. Mindenki maga választ párt, és ahhoz megy hozzá, akihez akar. Vannak alaptörvények a bibliában, és az alapján házasodtunk.

A probléma abban van, hogy az emberek lázadóak, és nem hűségesek. Nem úgy élnek, ahogy kellene.

Te is mondtad, hogy azok, akiket te ismersz,és elváltak, már nem is járnak a gyülekezetbe. Magyarán más baki is volt ott, hiszen nem a házasság miatt járunk a gyülekezetbe, és a házasság intézménye sem csak a gyülekezetben állhat meg.

Én kicsit úgy érzem, magadat akarod mentegetni, de végül nem derült ki számomra, hogy tényleg megcsaltad e a feleségedet, vagy csak ezzel a váddal illetett, hogy elválhasson tőled.

De nem is ez a lényeg.

Vannak bibliai alaptörvények, és ha valaki arra épít, meg fog állni a háza.

De ha te vétkeztél, és az asszony el akart tőled válni, még ha te úgy érzed, nem vétkeztél is, emberi módon meg lehet értenia feleségedet is. Szerinted nem jobb ez, mint ha a halálodat akarná? " csak a halál választ el" címszóval.

ÁÁÁÁ egyáltalán nem ezt tanítják a Hitgyüliben.

És ne olyanokat nézz, akik elhagyták az Urat, hanem akik végig megálltak. Van ilyen sok sok sok a gyülekezetben.

És sok"válságban lévő" házasság rendbe is jött.

Hidd el, ez az embereken is múlik.

Isten pedig ad kegyelmet.

2013. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/70 Kútásó ***** válasza:

Most szerinted, hogyan tovább?

Nem adtam válólevelet feleségemnek úgy tudom, nem volt azóta más férfival, van-e szövetség köztünk, vagy nincsen?

Mitől szűnik meg a szövetség?

Mi van a közös gyerekekkel, Mikor szűnik meg az atyaság?


Láod mennyi kérdést vet fel az, ha nem fogadjuk el az Igét az ő egyszerűségében, hogy csak a halál bontja fel a szövetséget.

2013. márc. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/70 anonim ***** válasza:

Miért "rúgtak" ki a gyülekezetből?


Én a helyedben megbeszélném egy presbiterrel, vagy pásztorral a dolgokat.

2013. márc. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/70 Kútásó ***** válasza:
51%

Talán ezt tőlük kéne megkérdezni.

Hivatalosan nem rúgtak ki, A válással kapcsolatos teológia viták fajultak odáig, hogy ki lett adva az őrzővédő szolgálat, szekrénynagyságú embereinek, hogy ne engedjenek be a csarnokba. Gyakorlatilag nem járhatok oda. Körülbelül ez a beszélgetés zajlott, ami itt is. Nem fogadtam el az érvelést az Igével szemben, és újabb a és újabb igehelyeket állítottam szembe a felekezet: házasság-válás- újra házasodással tanításaival.

2013. márc. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!