Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeteseknek tényleg...

Hit gyülekezeteseknek tényleg van olyan szabályuk, hogy egy kapcsolatban egy hónap után eljegyzik egymást majd egy évre rá összekell házasodniuk?

Figyelt kérdés
Egy hitgyülis ismerősömtől hallottam,mert feltünt,hogy ott sok fiatal egyedülálló.

2013. jan. 29. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ilyen szabály nálunk. Vannak akik így csinálják, de van amikor 1 év is eltelik jegyességben. Teljesen a párokra van bízva a dolog. Legfeljebb a pásztorok tanácsod adnak, ha úgy látják, hogy bizonytalan a kapcsolat.
2013. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nincs ilyen szabály.

Igen, sok fiatal egyedülálló, mert erkölcsös életre tanítanak a bibliából, amibe nem fér bele a házasság előtti szexuális élet.

2013. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:

Akkor pl egy lánynak nem is lehet barátja addig még meg nem találja

az igazit ? Ami elég későn lenne mert férjhez kell mennie.

2013. jan. 30. 14:39
 4/70 anonim ***** válasza:
69%
Olyan barátja, mint ami a világban van, nem. Tehát nem ajánlott a testi érintkezés.
2013. jan. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Azt úgy érted hogy egy csók sem lehet házasság elött?
2013. jan. 30. 15:01
 6/70 anonim ***** válasza:
50%
Van, aki ezt nem tartja be, de a pásztorok nem ajánlják az effélét. Egyébként mindenkinek a saját belátására van bízva.
2013. jan. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell férjhez menni, és nem kell egy hónap után eljegyezni egymást. 20 éves lány vagyok, 17 éve vagyok a gyülekezetben, de soha nem hallottam még ilyet :)
2013. jan. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen szabály:D

Az "egy hónap után eljegyzik egymást" még életemben nem is hallottam. Legény legyen a talpán aki egy hónap után el mer jegyezni egy jányt:D

A jegyességben töltött 1 év pedig egy jó tanács szokott lenni, különösen fiatalok számára. Ugyanis a gyülekezetben pont hogy fiatalon szoktak házasodni. Több ismerősöm van akik 20-21 évesen már az esküvőt tervezik és már x éve jegyességben vannak. Azért van az egy év, amolyan biztonsági időként, mert a jegyességet még akkor fel lehet bontani (ami nem bűn) ha esetleg mégsem látja jó döntésnek a páros, hisz jegyesség alatt sokkal több dolog előjön mint az udvarlási "fázisban".

A szexuális vagy bármilyen testi kapcsolatot pedig a Biblia tanításai alapján ellenzik, és nevelik eszerint a gyerekeket. Ha ilyen nevelést kap valaki és ilyen közösségben is él, akkor egyáltalán nem kín ez a dolog, sőt kész felüdülés a világ nyomása nélkül élni:D

F/20

2013. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 Kútásó ***** válasza:
0%

Vigyázat!

A Hitgyülis házasságkötés nem egy életre szóló, fundamentális szövetség, amit csak a halál választ el. Bizonyos körülmények közt érvényes és tartós amíg a szabályaik szerint élsz. A Házasság-válás-újraházasodásról még könyv is jelent meg. Hites házasság kötésre adnád a fejed, előtte figyelmesen olvasd el az „apróbetűs” részt.

2013. febr. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
100%

Kútásó!

Nem tudom, te mire gondolsz. Minden házassággal kapcsolatos dolgot a Biblia alapján tanítanak a Hit gyülekezetében. Ha valaki az alapján nem töri meg a szövetséget, akkor igenis tartós, és erős alapokra helyezett ez a szövetség. "Apróbetűs rész" nincs.Csak a Biblia.

Sajnos előfordulhatnak kacifántos dolgok éppúgy, mint mindenhol,mert az emberek nem tökéletesek, de nem ezt tanítja a gyülekezet.És igenis lehet jó házasságban élni évtizedeken keresztül.

2013. febr. 5. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!