Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeteseknek tényleg...

Hit gyülekezeteseknek tényleg van olyan szabályuk, hogy egy kapcsolatban egy hónap után eljegyzik egymást majd egy évre rá összekell házasodniuk?

Figyelt kérdés
Egy hitgyülis ismerősömtől hallottam,mert feltünt,hogy ott sok fiatal egyedülálló.

2013. jan. 29. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/70 anonim ***** válasza:
Rájöttem: te máshogy értelmezed az elbocsát szót.
2013. febr. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/70 anonim ***** válasza:

Kútásó, #18 vagyok akit idéztél


Azt mondod:

"Semmilyen válóok nincsen"

aztán

"Én sem bocsáthatom el asszonyom. Ha elbocsátanám azzal paráznává teszem, kivéve paráznaság okát."


És ez így is van, mert az egyetlen ok, amiért elbocsáthatod az asszonyod az az ha paráználkodott. És én is így értettem a megcsalást.

„Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.”

Mt5,32


Amugy egy szóval nem mondtam, hogy elbocsátott asszonyt elvenni nem lenne bűn.

2013. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/70 Kútásó ***** válasza:
0%

A H.Gy-be és a többi ilyen típusú gyülekezetben (mint pl:Bagy) hozzáadják az elvált nőt is az emberhez.


„A válás egyetlen oka a megcsalás lehet.”

Gyakorlatilag a válásnak több oka is lehet, de ahol a válás benne van a pakliban, az nem az a fajta szövetség, amiről a Bibliában szó van. Ilyet nem érdemes kötni mert ez csapda.


A szövetség az szövetség. Azt csak a halál választhatja el a megcsalás nem.

Amit az Isten egybe szerkesztett ember el ne válassza!!!

A megcsalás alatt, gondolom alatt azt értitek, amikor valakinek a házastársával mással hál.


Itt van két ellenpélda, mikor a feleséggel hál más és mégsem lett elbocsátva az asszony:

Jákob egyik ágyasával (másodrendű feleségével) Júda hált. Mégsem bomlott fel e bűn miatt a frigy.

Dávid otthon marad feleségeit, Absalon a lázadásakor meggyalázta. Dávid nem bocsátotta el őket, de többet élt velük szexuális életet.

2013. febr. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/70 anonim ***** válasza:
75%

Kútásó:

Az is házasságtörés, ha a férfi mást vesz el:


Márk 10,11-12

Aki elbocsátja feleségét és mást vesz el, házasságtörést követ el az ellen.

Ha pedig a feleség hagyja el a férjét és mással kel egybe, házasságtörést követ el.


Lukács 16,18:

Valaki elbocsátja feleségét és mást vesz el, paráználkodik; és valaki férjétől elbocsátott asszonyt vesz feleségül, paráználkodik.


Nem mellesleg vannak emberi rendelések is, és az is meg van írva: 1 Péter 2,13:

"Engedelmeskedjetek azért minden emberi rendelésnek az Úrért: akár királynak, mint felebbvalónak"


A Hit gyülekezete egy keresztény gyülekezet.

"A régiek elmúltak, íme újjá lett minden"az Úrban

Én kiváncsi lennék, mi a véleményed a többi bűnről.


Amikor megtértünk, bűnbocsánatot kaptunk, és új életet, új szívet.

Ez a kérdés sokkal összetettebb annál, mint ahogy te látod egyoldalúan.

Az Úr a szíveket vizsgálja, tudom a törvényből sem múlik el egy pontocska sem, de mi nem a törvény alatt, hanem kegyelem alatt élünk.

Szerintem ilyen dolgokban sem a te dolgod "törvénykezni" a gyülekezet felett, mert könnyen lehet, hogy csak betű szerint van igazad, szellem szerint nem, és mint tudjuk: 2 kor 3;6 :"A betű megöl, a szellem pedig megelevenít"


Természetesen alapból az a tanítás a gyülekezetben, ami a kezdet: Egy férfi-egy nő .Nincs más, életünk végéig, se előtte, se utána. Én is ezt gyakorlom, és eszem ágában sincs felbontani a házasságomat, sőt: tudom, hogy örökös társak vagyunk a Mennyben, mert ez is meg van írva.

De nem mindenki olyan szerencsés, hogy fiatalon megtérhetett, mint én.



Visszatérve a kérdezőre, nincs ilyen szabály, de volt már olyan, hogy régóta úgy gondolták egymásról, hogy ő az igazi, de vártak akár évekig is, majd elkezdtek beszélgetni, egy hónap múlva eljegyzés, majd egy év múlva házasság. Egyébként az egy év jegyességet körülbelüli minimumként szokták ajánlani, hogy ne siessék el a fiatalok a döntést, hiszen ez életre szóló döntés.

2013. febr. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/70 Kútásó ***** válasza:
0%

„Kútásó:

Az is házasságtörés, ha a férfi mást vesz el:”


Mondod te és a felekezeted:

De Jézus ezt mondja:

„Aki ELBOCSÁTJA FELESÉGÉT és mást vesz el, házasságtörést követ el az ellen.”


Azért ez nagy különbség, hogy elbocsátja a feleséged, vagy sem.


„Valaki ELBOCSÁTJA FELESÉGÉT és mást vesz el, paráználkodik...”

2013. febr. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/70 Kútásó ***** válasza:
27%

Dávid, Abigail, és a bolond Nábál története, közismert.

Ha igaz lenne a teóriátok, akkor Dávid házassága azonnal megtört volna akkor, amikor a Jezréelből való Ahinoát is elvette.


„És Abigail sietve felkele, és felült a szamárra és az ő öt szolgálóleánya, a kik körülötte valának, és elment Dávid követei után, és az ő felesége lőn.


Ahinoát is elvevé Dávid Jezréelből, és mind a kettő felesége lőn néki.”

1Sám 25,42


Alapvető dolog, hogy az Ige, Igét magyaráz. Egy felekezeti tanítást, egy Isten kereső ember, csak abban az esetben fogadhat el igazságnak, ha az harmóniában van az teljes Írással, vagyis a Biblia Ó és Újszövetség kijelentéseivel. A derék Luther nem követett el bűnt akkor, amikor az Igét szembehelyezte az Egyház tanításrendszerével.

2013. febr. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/70 Kútásó ***** válasza:
0%

„Természetesen alapból az a tanítás a gyülekezetben, ami a kezdet: Egy férfi-egy nő .Nincs más”


Lehet hogy ez a tanítás, de a hosszú évek távlatából nézzük a gyülis házasságokat, a tények mást mutatnak.

Ismerek a gyülekezetből számos olyan hölgyet, aki újjászületése után vált el, és válás után újra férjhez ment, és ettől még, teljes értékű kereszténynek tartja magát és a környezete is. Még több olyat ismerek, aki hívőként vált el és új férjért imádkozik hosszú évek óta. Ez így nem egy férfi és egy nő, hanem több férfi és egy nő kapcsolata.

Szerintem ez bűn, vagyis törvénytelenség amit a Biblia elítél. Egy férfi és egy nő volt kezdetben, ma meg egy férfi és egy nő van egyszerre a házasságban. A periodikus monogámia, nem az Édeni ideális állapot, ami a kezdetben volt.

Régen a férfi uralkodott nőn, a férfi választott , ő élt poligámiában vagy adatot válólevelet( ezt már gyűlölte az Úr), ha illetlenséget talált az asszonyában ez számított normálisnak. Ma inkább az ellenkezője az elfogadottabb, még keresztény körökben is toleráltabb, ha az „asszony kezd új életet”,mintha a férfi cseréli le az „elsárkányosodott” feleségét.

2013. febr. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/70 Kútásó ***** válasza:
0%

A Hit Gyülekezete nem azt tanítja a házasságról, amit a Biblia.

A Hit Gyülekezete, csak majdnem azt tanítja a házasságról, amit a Biblia.

2013. febr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/70 anonim ***** válasza:
100%

Kezdem azt gondolni, hogy te a bigámiát tartod úgymond"igeinek", és azt is, hogy szerinted az nem bűn, ha egy férfi más nővel, vagy nőkkel létesít szexuális kapcsolatot, de fordítva már bűn, ha egy nő teszi ezt.


A gyülekezet a kezdetet tanítja: 1 férfi, 1 nő: "Lesznek KETTEN egy testté"

Nem hárman, öten, tizen

A gyülekezet nem tanítja a válást: Az Úr gyűlöli az elválást.

Az egy dolog, hogy vannak kacifántos dolgok az életben, és vannak egyedi megoldások, de az alap tanítás ez a gyülekezetben. Ideális esetben senkinek nem szabadna elválni sem, sőt, ha valaki tényleg keresztény, tehát krisztusi, nem is akarna elválni, mert nincs is váló ok. Ennyi, ezt nem kell tovább ragozni, én értem, amit te mondasz, de te is értsd meg, amit én mondok. Nem egy tökéletes világban élünk, és vannak emberi törvények is.

2013. febr. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/70 Kútásó ***** válasza:

Azokat a cselekedeteket tartom csak „Igeinek” amiket, az Isten törvénye nem tilt, viszont az Igében van rá bőven példa. Bűnnek tartom a szexualitás minden törvénytelen formáját, mind a férfi, mind az asszony esetében, viszont nem találom igeileg megalapozottnak azt az állításotokat, hogy ez egyben szövetségtörésnek számít a házasság esetében.

Azt gondolom, hogyha valaki hűtlenné válik az Úrhoz bűnbe esik, akkor annak meg kell vallani azt, elhagyni azt és meg kell téríteni ha lehet, az okozott kárt, de ettől nem hullik szét a család.


Ha ez így lenne, ahogyan ti mondjátok, akkor az felvet egy pár kérdést:

Ha egy férfi asszonyra tekint gonosz kívánság okáért, és ezzel paráználkodik az ő szívében, jogosan elválhat e ezért a felesége?

Ha egy feleség mondjuk az öntestével esik bűnbe, elbocsátható e ezért az asszony?

2013. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!