Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeteseknek tényleg...

Hit gyülekezeteseknek tényleg van olyan szabályuk, hogy egy kapcsolatban egy hónap után eljegyzik egymást majd egy évre rá összekell házasodniuk?

Figyelt kérdés
Egy hitgyülis ismerősömtől hallottam,mert feltünt,hogy ott sok fiatal egyedülálló.

2013. jan. 29. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 anonim ***** válasza:

A Hit gyülekezetében nem tudok róla, hogy hivatalosan válás lenne. Házasságkötés igen, de válásról nem tudok. Azt világi bíróság mondja ki, nem a gyülekezet.

A másik dolog pedig, hogy a gyülekezetben nem úgy házasodnak az emberek, hogy utána majd el akarnak válni. Ez örökre szóló szövetség. Még azt sem tanítják, hogy ha valamelyik fél házasságot tör, akkor feltétlen el kellene válni. Tudok olyanról, hogy megtért szívéből megbánta a bűnos fél, és a házastársa megbocsátotta neki, azóta is boldogan élnek házasságban.

Ne akard már szándékosan kifacsarni a dolgokat légyszives.

2013. febr. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/70 Kútásó ***** válasza:

„Ne akard már szándékosan kifacsarni a dolgokat légyszíves.”


Nem, abszolút nem erről van szó!

Tőlem is elvált, a feleségem, (gyerek itták meg legjobban a levét).

Az indok az volt, hogy kevés pénzt adok haza és keveset vagyok vele aztán másfél év cöliztetés után, „lett is neve is a gyereknek” :megcsalás.

Alapból házasodni sem akartam, elvált lenni végképp nem.


Ezek után felmerült bennem egy-két kérdés,

Mit mond a Biblia a házasságról, és mi a szövetség

Érdemes-e újra felekezeti házasságot másik asszonnyal kötni?

Az elvált férfi újra házasodhat-e?

Elvehető-e férjétől elbocsátott asszony?

Volt feleségemet, hozzáadják e a gyülekezetben másik fickóhoz?

Mi lesz a gyerekeimmel, megszűnik-e az atyaság, azzal, ha a világi bíróság az anyjuknak ítéli?


A felekezetek tanításait összevetettem az írott igével és eddig két felekezetet is találtam, ahol a szövetség valóban szövetség, és nincs: válás-házasság-újraházasodás. Az egyik a katolikus, a másik a nazarénus. Például a katolikus pap összead és temet ott nem fordulhat elő, hogy feleségemet akivel örökkévalóságig való szövetséget kötöttem hozzáadják esetleg egy másik férfihoz.

2013. febr. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 anonim ***** válasza:

Pedig hány elváltról hallottam, hogy katolikus templomban köt házasságot még egyszer... De nézz be a családi kapcsolatok rovatba, minden héten van legalább egy kérdés, hogy a katolikus pap vajon összead-e válás után. Legtöbb válaszadó szerint csak jó papot kell találni.


Egyébként akikről te hallottál, hogy elváltak majd házasodtak, azoknál "csak" polgári, vagy gyülekezeti ceremónia is volt? Nem mindegy, hiszen egy polgárit bárki, bármiféle kérdés nélkül megköthet, senkinek az "engedélye" nem kell hozzá, szabad ember - annak ellenére, hogy a Bibia tanításaival nincs összhangban. Míg egy lelkész nem gondolom, hogy megáld egy ilyen házasságot.

2013. febr. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/70 anonim ***** válasza:

fiatalon mentem ferjhez a ferjem elhagyott orokre elvaltam tole.

az elmult 20 evben nem aldozhattam bunbanatott kelett tartanom mivel elvalt asszony lettem es par evre ra talaltam tarsat magamnak akiel polgari eskuvom volt es gyerekunk is szuletett.

Az egyhazam szerint orok eletre az exem a ferjem aki otthagyott engem.

Na tudjatok ilyen vallasbol en nem kerek. Vezekeljek mas bune miatt amit 21 evessen kovetett el?? maradjak orok eletembe egyedul raadasul nem is az en hibambol.

Es miert az orok elet remenyeben kicsit draga ara van szamomra.

Hitem megvan de a katolikus egyhazat elhagytam olyan helyre jarok ahol ismerik a bibliai megbocsajtas es ujrakezdes lehetoseget.

2013. febr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 Kútásó ***** válasza:

"Egyébként akikről te hallottál, hogy elváltak majd házasodtak, azoknál "csak" polgári, vagy gyülekezeti ceremónia is volt?"


Személyes ismerőseimről van szó. A hivatalos válás lezajlása és az új polgári esküvő után (ezek nélkül nem adnak össze senkit) akkoriban többnyire S.Pali adta össze a párokat.

2013. febr. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 Kútásó ***** válasza:

„Az egyhazam szerint orok eletre az exem a ferjem aki otthagyott engem.

Na tudjatok ilyen vallasbol en nem kerek.”


Abszolút nem akarok ítélkezni feletted, de ha az Írás mérő zsinórjával nézzük a helyzeted, hát sajnos a férjed vétkezett ellned amikor elbocsátott és ezzel paráznává tett, önhbádok kívül.(persze, ha nem te akartál válni, és a házasság alatt nem háltál mással)


„Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és a ki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.”

Mt5,32


Jézus definiálja legjobban a paráznaság fogalmát, jobban mint a katolikusok és még jobban, mint az egyéb felekezetek.

2013. febr. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:

tehat en bunhodok egesz eletembe a volt ferjem paraznasaga miatt mert o bocsajott engem el. Olvasd szo szerint: terhessen otthagyott es egy masik nohoz koltozott en meg ott voltam egy gyerekkel egyedul falat kaparva banatomban.

Hat ez nem lehet igaz az en Istenem nem ilyen o soha nem buntetne az artatlant. Aki igy gondolkozik dogmatikus.

Egy szerto Isten aki a gyermekekm es engem megteremtet nem buntet minket. Nagyon nehez idoszaka volt az eletemnek a ferjem megtagadott bennunket soha nem latta a gyereket.

Aztan Isten engem karpotolt mindenert legtt egy szep okos gyerekem es nagyon jora fordult a sorom tanulhattam szep allasom lett es talaltam egy olyan gyulekezetet aki nem itelt el minket hanem szeret hsizen ez a hit lenyege szeret Isten feltetel nelkul.Mind bunosok vagyunk es meghis szeret.Dogmak szabalyok csaka korlatolt emberi agy szulemenyei a keretek nem Istenhez segietnek hanem pont farizeussa tesznek.Kivancsi lennek arra hogy a nagy dogama hirdetok mennyire ismerik az Isteni megbocsajtast es szeretetet.,,menj es tobbe ne vetkezz,,nem????parazna nonek Jezus megbocsajtott es ti????

2013. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt is figyelembe kell venni. A kegyelem időszakában élünk. Ez nem azt jelenti, hogy szándékosan vétkezni kellene, de van bűnbocsánat.
2013. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 anonim ***** válasza:
Most durva leszek: ki az az S. Pali??? Mert én életemben nem hallottam róla... Arról viszont, hogy a válás bűn (az egyetlen esetet kivéve), sokkal többször.
2013. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/70 Kútásó ***** válasza:
Sós Pali presbiterféle a Hit Gyüliben, régeben, ő adta össze a párokat.
2013. febr. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!