Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hit gyülekezeteseknek tényleg...

Hit gyülekezeteseknek tényleg van olyan szabályuk, hogy egy kapcsolatban egy hónap után eljegyzik egymást majd egy évre rá összekell házasodniuk?

Figyelt kérdés
Egy hitgyülis ismerősömtől hallottam,mert feltünt,hogy ott sok fiatal egyedülálló.

2013. jan. 29. 19:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
Kútásó: nem jól érted. Pont.
2013. febr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 Kútásó ***** válasza:

Akkor magyarázd meg légyszíves.

A Hit Gyülekezete és a hasonló amerikai típusú (zsidó-keresztény) felekezetek, a házasságról az tanítják amit a Biblia, vagy valami mást?

Konkrét kérdést tettem fel válaszolj kérlek igennel, vagy nemmel!


Ha valaki elbocsátottat vesz el, az házasság vagy házasságtörés?

2013. febr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 Kútásó ***** válasza:
0%

A Hit Gyülekezetében valóságosan lehet találkozni Istennel, ez igaz. N. Sándor felkent ember, ez nem vitás. Viszont a házasság-válás-úraházasodás témában bizony amerikai mintára eretnekséget tanít. A férfit a feleség tartja totális kontroll alatt a „jól működő” házasság alatt. Tulajdonképp egy matriarchális kötelék köt a felekezethez.

Nekem is volt hitgyülis feleségem 15 évig. Amikor jöttek a problémák és a vitás kérdések, a válás mint Damoklész kardja kezdett lebegni a fejem felett. Végsőkig kitartottam a szövetég és álláspontom mellett: Nem válok, a gyerekekről nem mondok le, és nem fizetek egy fillért senkinek! Erre komoly sztárügyvédet küldtek rám, hogy kipereljen a vagyonomból. Tudod mi a különbség az ügyvéd és keselyű között? A keselyű megvárja, meghalsz. Az Úr nevét hívtam segítségül. Ő hűséges! Különben már rég csöves lennék, vagy még rosszabb.

Ez sarkalt arra, hogy mélyre ássak és kikutassam az Írások alapján mit mond az Isten Igéje, hogy most már ne legyen az életem olyan, mint egy fövenyre épített ház.

2013. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 anonim ***** válasza:
100%

Kútásó!

Gondoltam, hogy valamilyen személyes rossz tapasztalat áll a háttérben, de nem ismerjük a te oldaladat. Te mindent jól csináltál, és a feleséged csak úgy el akart válni, és újraházasodni? Még mindig a gyülekezetbe jár, vagy te is? Ki küldött rád sztárügyvédet? A gyülekezet, vagy a feleséged?

Egyébként lehet, hogy a te nem sikerült házasságodban úgy ítélted meg, hogy a feleség uralja le a férjet, de a gyülekezetben nem ezt tanítják. Gondolom, azért ezt te is belátod. Normálisan, még ha bűnt követtél is el, a feleségednek meg kellett volna bocsátania, ha te nem akartál válni, de lehet, hogy nem egy könnyen elviselhető személy vagy, vagy a feleséged lápett félre? Újra akar házasodni? Nem feltétlen azt tanítják a gyülekezetben, amilyen döntést hozott a feleséged, merthogy szabad ember, és választhat. Lehet, hogy csak engedetlen, te meg azt gondolod, azt sulykolják bele a gyülekezetben, hogy hagyjon el, váljon el, stb, pedig ez nem gondolnám, hogy így van. Ez a feleséged döntése, és valószínűleg nem igei.

2013. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/70 anonim ***** válasza:
Figyelj, a te esetedet nem ismerem. En azt tudom, higy IGEN, amely tanitasokat errol hallottam, azok mind a hazassag felbontasa es az ujrahazasodas ellen voltak. Azt az egyet nem tudom, hogy ha megcsalas miatt valtak, akkora megcsalt fel hazasodhat-e. Errol tenyleg nem tudok nyilatkozni. Lehet, hogy regebben volt olyan, hogy osszeadtak elvaltat is, az biztos, hogy en nem hallottam ilyet az elmult idokben (biztos en forgolodom rossz reszen a gyulekezetnek, mert ahogy mondtam, amit en latok, azok 20-25 eve mukodo hazassagok, valassal meg nem volt dolgom, es nagyon remelem, hogy nem is lesz.)
2013. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/70 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszik, amit írsz. Te azt állítod, a biblia alapján, hogy feleséget vettél, és az nem bűn, ha te más nővel vagy együtt. Szerinted az nem házasságtörés, ha más nővel vagy együtt. És az a másik nő még nem volt előtte senkivel? Miért nem veszed őt is feleségül? Vagy hivatalosan miért nincs olyan manapság, hogy "ágyas" Amikor összeházasodtatok, akkor mit mondtál a feleségednek? Hűséget fogadtál? Mit jelent számodra ez a szó: húség? A szövetségkötésetek min állt?

Szereted te a feleségedet?

Vagy te arra gondoltál akkor, jó,jó, a feleségem hűséges kell, hogy legyen, de a Biblia nem mondja, hogy én nem létesíthetek mással szexuális kapcsolatot. Vagy ezt elmondtad a feleségednek akkor? Mert lehet, hogy akkor nem is ment volna hozzád.

Szerintem a gyülekezet álláspontja helyes.

2013. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 Kútásó ***** válasza:

„Azt az egyet nem tudom, hogy ha meg csalás miatt váltak, akkora megcsalt fel házasodhat-e?”


A H.GY. és a hasonló jellegű gyülekezetek szerint: Igen.

Úgy vélekednek, hogy a megcsalás szövetségtörésnek számít. Mivel már nincs szövetség, így újra lehet házasodni.

2013. febr. 26. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/70 Kútásó ***** válasza:

„Te mindent jól csináltál, és a feleséged csak úgy el akart válni, és újraházasodni? Még mindig a gyülekezetbe jár, vagy te is? Ki küldött rád sztárügyvédet? A gyülekezet, vagy a feleséged?”


Nem, nem csináltam mindent jól. A válás előtt, csak járogatott, a válás évekig húzódott, akkor nagyon aktívan járt. Mióta elvált, megint lazán veszi. Én nem járhatok azóta a gyülekezetbe. Az ügyvédet, gyülisek ajánlották neki, nem az ismerőseink köréből való.


„Egyébként lehet, hogy a te nem sikerült házasságodban úgy ítélted meg, hogy a feleség uralja le a férjet, de a gyülekezetben nem ezt tanítják.”


A gyülekezetben valóban nem ezt tanítják, de ez van. Amerika egy nő uralta nemzet. Nézd meg a szabadságszobrukat, hatalmas női bálvány amit jelképez, azt is jelenti. Mire van ott szabadsága, a nőknek? A válásra és a házasságtörésre. Szabadok ott arra a nők, hogy a férjüknek ne engedelmeskedjenek, rövid hajat , nadrágot, hordhassanak és cigarettázhatnak.


Mondod: „nem sikerült házasságodban”


Ez megint egy hollywoodi fogalom. Sikerült mert szövetséget kötöttünk az Úr előtt.

Feleségemnek nem sikerült hű maradni esküjéhez és fogadalmához, mindhalálig kitartania mellettem. Nem ítélem el, mert nőből van (gyengébb edény és könnyen csalható). Az ítélem el, aki neki erre a hatalmat adta.

2013. febr. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 Kútásó ***** válasza:

„Szerinted az nem házasságtörés, ha más nővel vagy együtt. És az a másik nő még nem volt előtte senkivel?”


Amikor Dávid Bethsabéval , az Uriás nevű vitéz feleségével hált, már számos felesége volt előtte.

A törvénytelen szexuális aktussal, nem a feleségeivel kötött szövetséget törte meg, vagyis nem a saját házasságát, hanem Bethsabé és Urás frigyét.

Ha Dávid történetesen egy szüzet tett volna magáévá, az nem lett volna házasságtörés, hanem a Törvény szerint őt is el kellett volna venni feleségül.


„És monda Nátán Dávidnak: Te vagy az az ember! Ezt mondja az Úr, Izráelnek Istene: Én kentelek fel téged, hogy király légy Izráel felett, és megszabadítottalak téged a Saul kezéből.


És néked adtam a te urad házát, és A TE URADNAK FELESÉGEIT a te kebeledbe; ennek felette néked adtam Izráelnek és Júdának házát; és HA MÉG EZ KEVÉS VOLT, EZT S EZT ADTAM VOLNA NÉKED.


Miért vetetted meg az Úrnak beszédét, oly dolgot cselekedvén, mely útálatos ő előtte? A Hitteus Uriást fegyverrel ölted meg, és AZ Ő FELESÉGÉT MAGADNAK VETTED feleségül; magát pedig az Ammon fiainak fegyverével ölted meg.

2 Sám12,7


„Ha valaki hajadont csábít el, a ki nincs eljegyezve, és vele hál: jegyajándékkal jegyezze azt el magának feleségül.”

2 Móz 2,16


Tehát ha valaki asszonyt (férjezett nőt) csábít el, házasságtörés követ el, ellene és a férje ellen.

Még az asszonyra való szemetetés is szívben házasságtörésnek számít, Jézus tanítása szerint.

Ha valaki hajadont (szűz nőt) csábított el szintén bűnt követett el, de ez nem házasságtörés, hanem egy új

biológiai házasságnak számított, amit utána törvényesíteni kellett, rendes házassággá.

2013. febr. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/70 Kútásó ***** válasza:

„Vagy hivatalosan miért nincs olyan manapság, hogy "ágyas" ?


Na ez egy jó kérdés.

Az ágyas egy bibliai fogalom: másodrendű feleséget jelent.

Az ágyas, nem prostituált, nem, közös nő, nem nyitott kapcsolat stb.. az ágyas tartásra is komoly bibliai szabályok vonatkoztak. Az több feleség és ágyas tartását a kereszténységen belül egy VI. századi vatikáni zsinat törölte el. A római jog szigorított formáját tették a keresztény erkölcs etalonjává.

A római jog kimondja, hogy csak egy feleség tartható, viszont engedélyezett a válás-újraházasodás és a rabszolganővel való hálás. A Római Katolikus Egyház dogmája szerint, csak egy feleség tartható, tilos a válás és a házasságon kívüli szex minden formája.

A magyar Ptk. (polgári törvény köny) alapja is a római jog, tiltja a poligámiát. Hivatalosan egy feleség tartható, viszont megengedi a válást-újraházasodást korlátlan számban és legálisnak tekinti a tisztátalan nővel való hálást egy bizonyos korhatár fölött.

2013. febr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!