Hogy kell az atya a fiú és a szentlélek nevében elmutogatni?
A bal kezedet a szívedre teszed és otthagyod.
Utána előszór jobb kezeddel megérinted homlokod, majd a hasad, majd bal-, és végül a jobb melled.
(De elárulom neked ez egy csalás!
Ugyanis három nevet mond: atya, fiú, szentlélek.
De közben meg négy helyre mutat!
Ki van hát a negyedik helyen?
Nem más, mint maga a sátán!
Ez az igazság! - bár ezt a papok nem ismerik be... )
Az első majdnem jót írt...
Csak annyi a különbség, hogy nincs 4. hely: a bal kezedet nem "kell" tenned sehova, csak azért szokták sokan a szívünkre tenni, hogy ne lógjon olyan sután mellettünk.
A keresztvetésnél igazából a homlok után nem a hasunkat, hanem a szívünket érintjük meg, ezután pedig nem a mellünket, hanem a két vállunkat...
És semmi köze a Sátánhoz.
Kérdező, attól függ, hogy kiktől kérded.
Katolikusok elmagyarázzák: nekik a homlok, jobb váll, bal váll, mellkas közepe.
Protestánsok viszont nem fogadják el, mert a SzentÍrás egy szóval sem említi ennek tanítását, szükségességét.
Se Jézus, se Pál nem tanította.
(Ha fontos lenne, úgy mégis nem volna benne?)
De ennek ellenére én azt mondom, mindenki maga döntse el, hogy csinálja-e vagy nem...
Így van!
3: neked pedig nincs igazad.
A bal kezed igenis szívre kell tenni, és nem 3, hanem 4 helyre mutatnak!
Aztán ki hogy szokta meg, oda mutogat, de a szívre oda nehezen, mert már ott a bal kéz, plusz a szív bal oldalon van, így elferdülne a kereszt szára!
De itt a hivatalos leírás:
Ha jól értem, a reformátusok nem vetnek keresztet, a zsidók pedig nyilván nem, mert ők nem ismerik el Jézust, megváltónak.
Katolikus egyház - A keresztvetés
A katolikus egyház szerint a kereszt a megváltás jele. A kereszt által szenteli meg az Úr az embert lényének legparányibb izéig is. Ez erőt ad a kísértésben, ez oltalmaz a veszélyben. "Ha nem elhamarkodva, kapkodva vetjük a keresztet, hanem nyugodtan, minden gondolatunkat, egész érzelemvilágunkat belefoglalva ebbe a jelbe, akkor megtapasztaljuk, mint ölel át minket, s hogy összefog, fölavat, megszentel, lefoglal és megtermékenyít a szentháromsági Isten nevében" (Romano Guardini alapján)
A keleti rítusban a keresztvetés nem kinyújtott újakkal történik, hanem három újj összeszorítva (a Szentháromság jelképe), míg a kisujj és a gyűrűsujj behajtvava (Jézus isteni és emberi természetét jelképezi).
A keresztvetés rendje: homlok, mell, jobb váll, bal váll. Vagyis a latin szertartással szemben, ahol a homlok, mell, bal váll, jobb váll a keresztvetés rendje.
Evangélikus egyház - Keresztelés
Missziói parancs, és prédikáció is társulhat a szertartáshoz, más ige alapján. Lehetőség szerint istentisztelet keretben történik a keresztelés, amelynek során a lelkész a keresztelőmedence köré hívja a család megjelent tagjait. A gyermeket a keresztszülők tartják a víz alá. A keresztség szentségét a lelkész kancsóból történő leöntés ( infusio) vagy -ritkábban, többnyire külön kérés alapján - meghintés( aspersio) formájában szolgáltatja " misszió parancs" ( Máté 28, 18-20) igéjének felolvasásával és magyarázatával.
A keresztelés megtörténte után az édesanya veszi ölébe gyermekét, és letérdelve az oltár előtt áldást kap a lelkésztől.
A felnőtt korban történő keresztelés és konfirmáció, lehet egymás után. A ceremónia istentisztelet keretében történik ha a keresztelendő (konfirmáló) a gyülekezet jelenlétében szeretné tartani, de lehet egyedül is, gyülekezet részvétele nélkül megtartani ezt az ünnepséget.
Alul rossz dolgot másoltam ide: az evangélikusoknál sincs keresztvetés.
Csak a római- és görög katolikusoknál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!